اطلاعات ضروری تحصیل در فنلاند
1396/08/06 - 10:00 راهنمای سفر

اطلاعات ضروری تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند ازنظر بین‌المللی در جایگاهی بسیار بالا قرار دارد. مناظر طبیعی بکر و دست‌نخورده به همراه تاریخ کهن فنلاند، این کشور را به محلی مناسب برای تحصیل دانشجویان خارجی تبدیل کرده است. فنلاند در بین غرب و شرق اروپا واقع شده و تاثیر فرهنگی بالایی بر این منطقه دارد. فلایتیو سعی دارد تا اطلاعات ضروری تحصیل در فنلاند را با شما به اشتراک بگذارد. با ما همراه باشید.

(برای سفر به فنلاند می‌توانید از طریق سایت فلایتیو و به صورت آنلاین نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام کنید.)

شرایط لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های فنلاند

شما قبل از اینکه برای حضور در یک رشته تحصیلی در فنلاند تایید شوید، باید برخی از مدارک لازم را ارائه دهید. این مدارک با توجه به هر رشته تحصیلی متفاوت هستند. موارد پیش رو به شما در تسریع روند ثبت‌نام کمک می‌کند.

مدارک تحصیلی

زمانی که درخواست پذیرش برای یک رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی را ارائه می‌دهید، لازم است تا گواهی‌نامه دیپلم خود را نیز پیوست کنید. شما باید تمامی مدارک پایان تحصیل در مقطع متوسطه را ارائه داده و حتی سایر مدارک مربوط به تحصیل در مقاطع بالاتر را نیز در اختیار بگذارید.

اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، نیاز دارید تا مدرک کارشناسی یا معادل آن در رشته مرتبط را ارائه دهید. در صورت تقاضا برای تحصیل در مقطع دکترا نیز به ارائه مدرک کارشناسی ارشد احتیاج دارید. کپی تمامی مدارک تحصیلی نیز باید پس از ترجمه، توسط وزارت امور خارجه به تایید رسیده باشند.

دانش زبانی

متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه‌های فنلاند نیاز به ارائه مدرک تافل یا آیلتس دارند. هرچند برخی از رشته‌ها احتیاجی به این مدارک نداشته و صرفا در هنگام گرفتن امتحان ورودی، دانش زبانی شما را نیز می‌سنجند. به‌علاوه دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که قبلا در کشورهای انگلیسی‌زبان تحصیل کرده باشند نیز قوانین معافیت از مدرک دارند. درمجموع دانش زبانی موردنیاز بستگی به رشته تحصیلی موردنظر شما دارد.

امتحانات ورودی

امتحانات ورودی معمولا برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی گرفته می‌شوند. در صورت واجد شرایط بودن، امتحان ورودی از شما گرفته خواهد شد. گاهی اوقات به سبب وجود یک معرفی‌نامه از سوی استادان دانشگاه، احتیاجی به حضور در امتحانات ورودی نخواهد بود.

تجربه کاری

دانشگاه‌های فنلاند معمولا نیازی به سابقه کاری متقاضیان ندارند. بااین‌حال برخی از رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد از متقاضیان خود حداقل ۳ سال سابقه کار پس از تحصیل در مقطع کارشناسی را طلب می‌کنند.

فرآیند انتخاب دانشجویان

زمانی که مهلت ارسال درخواست برای پذیرش به پایان رسید، دانشگاه‌ها فرآیند انتخاب دانشجو را آغاز می‌کنند. درخواست شما تنها در صورتی بررسی می‌شود که تمامی مدارک لازم قبل از اتمام مهلت ارسال به دست مسئولین ذی‌ربط رسیده باشد.

زمان اعلام نتایج بستگی به دانشگاه داشته و هر دانشگاه به‌طور مستقل دانشجویان خود را انتخاب می‌کند. به همین منظور متقاضیان باید در زمان معین به وب‌سایت دانشگاه مدنظر مراجعه کنند.

رقابت برای پذیرش دانشجویان بسیار زیاد است و ارائه مدارک متضمن پذیرش شما در رشته تحصیلی موردنظر نیست، حتی اگر سابقه تحصیلی فرد خیلی خوب باشد. قصد ما ناامید کردن شما نیست، بلکه آگاه ساختن شما از واقعیت‌های موجود است.

اگر فرد از سوی دانشگاه پذیرفته شود، نامه‌ای رسمی به او ارسال خواهد شد. بهتر است تا دانشجویان کشورهای خارج از حوزه یورو پس از دریافت این نامه هرچه سریع‌تر مقدمات دریافت ویزای تحصیلی خود برای ورود به فنلاند را فراهم کنند.

دریافت ویزای دانشجویی

دریافت ویزای دانشجویی فنلاند بستگی به ملیت شما دارد. در ادامه مروری کلی بر مراحل گرفتن ویزای دانشجویی و اطلاعات لازم برای آن خواهیم کرد.

اگر متقاضیان شهروند کشورهای خارج از حوزه یورو باشند، معمولا برای تحصیل به ویزا نیاز دارند. این امر بستگی به مدت اقامت شما در فنلاند دارد.

ویزای کوتاه‌ مدت

یک ویزا، مجوزی کوتاه‌مدت برای ورود به خاک فنلاند برای حداکثر مدت ۹۰ روز است. برای مثال اگر شما به‌منظور شرکت در امتحان ورودی یک دانشگاه به فنلاند دعوت شده باشید، به احتمال زیاد به ویزا نیاز پیدا خواهید کرد. به همین منظور شما باید درخواست یک ویزای کوتاه‌مدت را به نزدیک‌ترین سفارت فنلاند ارسال کنید.

مدارک کلی برای گرفتن ویزای فنلاند

دانلود فرم درخواست و تکمیل آن با اطلاعات کاملا صحیح.

دو قطعه عکس کاملا جدید با پس‌زمینه سفید

پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی شما. پاسپورت شما باید حداقل دو برگ خالی داشته باشد.

کپی بلیت بازگشت به کشور مبدا. خرید بلیت قبل از گرفتن ویزا توصیه نمی‌شود، اما در صورت نیاز ناچار به انجام این کار هستید.

بیمه سلامت سفر با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو در فنلاند

ارائه دلیل مکتوب سفر به فنلاند

مدرکی مبنی بر رزرو هتل برای اقامت در فنلاند در مدت تعیین‌شده

ترجمه مدارک شناسایی (عقدنامه، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر)

مدرکی دال بر تمکن مالی کافی برای مدت حضور در فنلاند

مدرک تاییدیه ثبت‌نام و دعوت‌نامه از سوی دانشگاه

گواهی حسن اخلاق از سوی مدرسه یا دانشگاه کشور مبدا

گواهی‌نامه پایان تحصیل در دانشگاه مبدا

هزینه‌های زندگی در فنلاند

هزینه‌های کلی زندگی در فنلاند نسبتا بالا بوده و مخارج ماهانه زندگی برای دانشجویان، با توجه به محل تحصیل، در حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو است. برای مثال مخارج زندگی در کلان‌شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند، از تمامی شهرهای دیگر این کشور بیشتر است. در حال حاضر شهریه سالانه رشته‌های تحصیلی مختلف در فنلاند بین ۴ تا ۲۰ هزار یورو در سال است.

فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی را برای شما فراهم کرده است. شما همچنین می‌توانید بلیط چارتر خود را نیز از فلایتیو به صورت آنلاین بخرید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط