راه‌حل‌های ساده برای سفر ارزان به کشور سوئیس
1396/06/08 - 9:00 راهنمای سفر

راه‌حل‌های ساده برای سفر ارزان به کشور سوئیس

سوئیس کشوری گران است و زوریخ یکی از گران قیمت‌ترین شهرهای جهان. این باور همگان در مورد سفر به سوئیس است. اما شما می‌توانید این باور را بشکنید و از  کشور سوئیس با بودجه‌ای منطقی بازدید کنید.

شاید با خود بگویید حالا چرا سوئیس؟ کشورهای زیادی برای مسافرت وجود دارند. اما دلایل زیادی هست که شما را برای رفتن به سوئیس وسوسه می‌کند. از کوه‌های بی‌نظیر آلپ و مناظر نفس‌گیر آن گرفته تا طعم شکلات‌های اصیل سوئیسی و پنیر فوق العاده‌ی آن. با فکر به این موضوعات شما به مرحله‌ای می‌رسید که به طور ناخودآگاه خود را برای سفر به سوئیس آماده می‌کنید. اما نگران بودجه‌ی سفرتان هستید. هزاران سؤال در سر شما می‌چرخد مثل اینکه:

چگونه می‌توان بدون سرقت از یک بانک یک سفر حتی یک روز به سوئیس داشت؟

آیا با سفر به سوئیس مجبورم مانند کارتن خواب‌ها در خیابان یا در حیاط خلوت افراد غریبه بخوابم؟

آیا قرار است در طول سفر تنها چیزی که می‌خورم نودل و رشته فرنگی باشد؟

آیا با سفر چند روزه به سوئیس حساب پس‌اندازم کاملاً خالی خواهد شد؟

این سؤالات تمامی ندارد اما شما باید به آنها خاتمه دهید. این صداها را در فکرتان خاموش کنید. قرار نیست هیچ مسافری در یک جعبه‌ی مقوایی بخوابد، نودل بخورد و از بانک سرقت کند. باور کنید یا نه، اما راه‌های ساده و قانونی برای صرفه‌جویی پول در سوئیس وجود دارد. در این مقاله ده نمونه از این راهکارها برای کاهش هزینه در سفر به سوئیس به شما پیشنهاد می‌شود.

(برای سفر به سوئیس و خرید و رزرو بلیط هواپیما خارجی، رزرو آنلاین هتل و پرواز خارجی می‌توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

از حمل و نقل عمومی رایگان استفاده کنید

اگر از حمل و نقل عمومی رایگان در شهرهای خاص استفاده کنید پول کمتری در سوئیس هزینه می‌کنید. اگر شما در برن، لوکزر، بازل، ژنو یا لوزان اقامت دارید، می‌توانید به صورت رایگان از حمل و نقل عمومی محلی استفاده کنید.

فقط کافی است از محل اقامتتان یک بلیط بگیرید؛ بلیطی که برای تمام مدت سفر شما معتبر است. این بلیط‌ها برای سفر درون شهری با اتوبوس و قطار رایگان است و همچنین برای تراموا، قایق‌ و نظایر آن تخفیف‌های ویژه دارد.

البته روز به روز شهرهای بیشتری به این کمپین می‌پیوندند و به تدریج شما قادر خواهید بود در هر کجای سوئیس که سفر کنید، از حمل و نقل رایگان بهره ببرید.

پیش از سفر تحقیق کنید و به درستی انتخاب کنید

تا زمانی که انتخاب‌های خود را نمی‌دانید، آغاز به سفر نکنید. شما باید بدانید مقصدتان کجاست و به چه شیوه‌ای قصد سفر دارید؟ به این ترتیب می‌توانید مدیریت بودجه‌تان را به بهترین شکل انجام دهید. اگر قصد استفاده از حمل و نقل عمومی را دارید، می‌توانید از راه‌های مناسبی برای کاهش هزینه استفاده کنید. اما این کافی نیست. راه‌های دیگری نیز برای مدیریت هزینه‌های سفر به سوئیس وجود دارد. شما باید پیش از سفر تحقیقات لازم را انجام دهید و پاسخ این پرسش‌ها را برای خودتان در نظر بگیرید: دقیقاً کجا می‌خواهید بروید و قصد دارید چه مکان‌هایی را ببینید؟، آیا می‌خواهید بیشتر در یک منطقه باشید یا از مناطقی با فاصله‌های زیاد بازدید کنید؟، چند روز و هر روز چند بار از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید؟، آیا قصد دارید جز سوئیس به سایر کشورهای اروپایی هم سفر کنید؟
پس از پاسخ دادن به این پرسش‌ها برای شروع سفرتان برنامه‌ریزی کنید و با این کار میزان هزینه‌ها را کاهش دهید.

دوچرخه‌ی رایگان بگیرید

در بعضی از شهرهای سوئیس مانند زوریخ، برن، ژنو، نوشاتل، زوگ و کانتون والی شما قادر خواهید بود برای رفت و آمدتان به صورت رایگان دوچرخه بگیرد. در بعضی از این مکان‌ها شما می‌توانید برای چند ساعت و در باقی آنها برای تمام روز دوچرخه بگیرید. برای این کار شما با ارائه‌ی پاسپورت و مبلغی به عنوان ودیعه به راحتی دوچرخه‌ای رایگان می‌گیرید و پس از بازپس دادن آن، ودیعه را پس می‌گیرید.

مدیریت برنامه‌ریزی بودجه‌تان را به دست تورهای گردشگری نسپارید

شما برای سفر در سوئیس نیازی به رزرو تورهای گران قیمت نخواهید داشت. با استفاده از یک نقشه و اطلاعاتی که در سایت‌های گردشگری وجود دارد، شما به راحتی خواهید توانست به هر نقطه‌ی دیدنی شهر یا کشور سفر کنید بدون اینکه رقمی بیش از هزینه‌های حمل و نقل عمومی بپردازید. سیستم حمل و نقل در سوئیس به اندازه‌ی کافی کارآمد و فراوان است و نیازی به خریدن تور برای گردشگری در سوئیس نیست. پس تا حد ممکن از تورها پرهیز کنید و به برنامه‌ریزی خودتان متکی باشید.

ارتباطات دوستانه راهی مؤثر برای کاهش هزینه‌هاست

شما می‌توانید با یک دوست همسفر شوید و با هم به صورت شریکی اتاقی در هتل یا مهمانخانه و خوابگاه اجاره کنید. راه دیگر این است که از طریق سایت‌ کاچ سرفینگ (Couchsurfing) با افرادی که اتاق رایگان ارائه می‌دهند، آشنا شوید و بی هیچ هزینه‌ای در خانه‌ی آنها اقامت کنید. با این کار شما می‌توانید از خرج کردن پول در سفر به سوئیس صرفه جویی کنید. با این کار شما می‌توانید دوستان جدیدی نیز پیدا کنید و معاشرت‌ با مردم محلی را نیز در برنامه‌ی سفرتان قرار دهید.

در خارج از شهر اقامت کنید

شما می‌توانید به جای اقامت در هتل‌های گران‌قیمت به مزارع اطراف شهرها بروید و با رقم بسیار اندک اتاق اجاره کنید و صبحانه‌ی رایگان میل کنید. اگر اهل ماجراجویی و بک پک هستید و با یک کیسه خواب مسافرت می‌کنید و البته اگر به یونجه یا کاه حساسیت ندارید، می‌توانید با خوابیدن بر روی کوهی از یونجه، یک یا چند شب غیرعادی را در سوئیس تجربه کنید. این کار هم فال است و هم تماشا. علاوه بر این ممکن است در بعضی از مزارع با مبلغی بسیار اندک به شما اجازه‌ی برپایی چادر و اقامت در آن را نیز بدهند که در این صورت صرفه‌جویی و هیجان شما برای اقامت به بالاترین حد خود می‌رسد.

برای خود آشپزی کنید

پخت و پز وعده‌های غذایی، بخصوص اگر در خانه یا خوابگاه اقامت دارید، شما را از صرف مقدار زیادی پول در سوئیس را نجات می‌دهد. خورد و خوراک در سوئیس چندان ارزان نیست ولی شما می‌توانید با پخت و پز میزان این هزینه را به نصف برسانید و صرفه‌جویی زیادی انجام دهید.

خرید نان پخت دیروز

اگر به جای نان پخت امروز، نانی را که دیروز از تنور درآمده است، بخرید هزینه‌ی خرید نان برایتان به نصف می‌رسد. هم‌چنین می‌توانید با رفتن به سوپرمارکت‌های بزرگ و هایپرمارکت‌ها و خرید مواد غذایی‌ای که روزهای آخر تاریخ مصرفشان است، رقم کمتری پرداخت ‌کنید. در نتیجه قادر خواهید بود شیرینی‌ها، نان، ساندویچ و سوسیس را با تخفیف‌های قابل ملاحظه‌ای بخرید.  

از خوراکی‌های رایگان غافل نشوید

بازارهای روز و بازار کشاورزان مکان خوبی برای گرفتن خوراکی‌های نمونه‌ی رایگان است. شما می‌توانید برای صبحانه به این بازارها بروید و نوشیدنی، زیتون، نان، پنیر یا بیسکویت را رایگان و به صورت نمونه دریافت کنید و یک صبحانه‌ی کامل نوش جان کنید. حتی در برخی کارخانه‌های شکلات‌سازی یا بیسکویت‌ می‌توانید با دریافت محصولات رایگان بخشی از نیازهای خوراکی روزمره‌ی خود را تأمین نمایید.  

پیاده‌روی را به عنوان یک تفریح رایگان و سالم جدی بگیرید

پیاده‌روی یک فعالیت عالی است که باعث می‌شود شما چشم انداز سوئیس را با طمأنینه و در آرامش نظاره کنید و اصلاً مگر به همین دلیل نیست که شما آنجا هستید؟ شما می‌توانید با پیاده‌روی به صورت رایگان در پارک حیات وحش، شهرهای قدیمی، کلیساها و موزه‌های رایگان، کارخانه‌ی پنیر، پارک گیاهی، دریاچه‌ها، جنگل‌ها و سایر اماکنی که ورودیه نمی‌خواهند، در سوئیس به رایگان تفریح کنید.

آیا با خواندن این مقاله هنوز هم فکر می‌کنید که برای رفتن به سوئیس باید دست به دزدی بانک بزنید یا کارتن خواب شوید؟ هرگز به خاطر ترس از هزینه‌های بالا سفر به سوئیس را از دست ندهید. فقط با انجام یک چند کار از ده پیشنهاد بالا سفر به سوئیس را به یک تعطیلات کم هزینه تبدیل کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط