thailand-travel-tips
1395/12/24 - 13:56 راهنمای سفر

هنگام سفر به تایلند به این نکات توجه کنید

آب و هوا

تایلند به جز منطقه شرجی شمالی اش که بدترین زمستان را دارد، آب و هوایش خوب است. نوامبر تا فوریه بهترین ماه ها در بانکوک هستند و فصل خنک سال محسوب می شوند.

در این فصل دما عالی بوده و رطوبت کمتر است و البته به ندرت باران می بارد. با اینکه دمای 38-36 درجه سانتیگراد در فصل گرما متداول است، استفاده از تهویه مطبوع مشکل گرم بودن هوا را حل می کند.

فصل بارانی تایلند از می تا اکتبر طول می کشد.

لباس

برای سفر به مناطق استوایی، لباس نخی مناسبتر است. البته بهتر است یک ژاکت سبک هم همراهتان باشد.

در تایلند بهتر است از پوشیدن لباس هایی که باعث جلب توجه می شوند خودداری کنید. بزرگسالان نیز بهتر است در حین بازدید از معابد شلوارک و لباس باز نپوشند.

تایلندی ها درباره پوشیدگی لباس خود، جز در سواحل، حساس هستند.

شکایات

اگر با هتل، فروشنده، سازمان و یا فردی در تایلند دچار مشکل شدید نباید کنترل خود را از دست بدهید. اگر شکایت شما تأثیری روی فرد یا مؤسسه مورد نظر نداشت با اداره گردشگری تایلند تماس بگیرید و مشاوره کنید تا به شما کمک کند.

در هر کجای کشور از هر تلفنی می توانید با 1155 تماس بگیرید، این اپراتور نزدیکترین افسر پلیس گردشگری را به شما وصل می کند.

جرم و امنیت

حواستان به جیب برها در بازارهای شلوغ باشد. مواظب باشید که با جواهرات و لباس های فاخر تبهکاران را وسوسه نکنید.

در تفریحگاه های ساحلی هرگز اشیا قیمتی خود را برای رفتن به دریا در ساحل جا نگذارید. علاوه بر این، به هیچ عنوان به سواحل دورافتاده و خلوت نروید چون دزدان در آنجا در کمیند.

گمرک و ضروریات ورودی

بازدیدکنندگان از بسیاری کشورها مانند انگلیس و آمریکا برای بازدید کمتر از 30 روز برای ورود به تایلند نیازی به ویزا نداشته و پاسپورت معتبر به مدت حداقل 6 ماه و بلیط رفت و برگشت کافی است.

معمولا می توانید ویزا را تا 10 روز در دفاتر مهاجرتی در سرتاسر کشور تمدید کنید. اگر می خواهید بیش از یکماه در این کشور بمانید، باید ویزای 60 روزه تهیه کنید.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید برای خرید بلیط هواپیما و پروازهای خارجی می توانید به سایت فلایتیو مراجعه کنید. فلایتیو همچنین امکان رزرو بلیط هواپیما را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط