بهترین مناطق رم برای یافتن غذاهای خیابانی
1397/10/29 - 15:00 راهنمای سفر

بهترین مناطق رم برای یافتن غذاهای خیابانی

مردم ایتالیا، به خصوص شهر باستانی رم، به‌طور طبیعی به غذا اهمیت می‌دهند و غذای خیابانی نیز از این قاعده مستثنا نیست. فلایتیو به همین بهانه به بررسی برخی از بهترین مناطق شهر رم برای یافتن غذاهای خیابانی پرداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

پیتزا اند مورتازا

برای یافتن یک غذای سریع در مسیر حرکت خود به طرف بنای باستانی کلوسئوم، به سراغ پیتزا اند مورتازا (Pizza & Mortazza) بروید. مورتازا، اصطلاحی رمی برای سوسیس مورتادلا، ماده اصلی موجود در خوراکی‌های این دکه سیار است. چشمان خود را بسته و در هنگام لذت بردن از میان وعده‌های لذیذ این دکه همراه با نان‌های گرم، روم باستان با جمعیت فراوان در آمفی‌تئاترهای آن را تصور کنید. می‌توان این دکه سیار را برای خرید پیتزاهای تازه در مرکز رم پیدا کرد.

تراپیتزینو

تراپیتزینو (Trapizzino) با ارائه ساده‌ترین غذاهای ایتالیایی، استاندارد سرو غذاهای خیابانی در شهر رم را به سطح جدیدی رسانده است. تراپیتزینو با پخت نان‌های تازه و پر کردن آن‌ها با موادی که هیچ‌کس توان مقاومت در برابر آن‌ها را ندارد، توانسته به یک مبتکر در جنبش غذایی نوین ایتالیایی تبدیل شود. راگوی گوجه‌فرنگی و مرغ سرخ‌شده از لذیذترین خوراکی‌های تراپیتزینو هستند.

داره فیلتارو

لذیذترین غذای داره فیلتارو (Dar Filettaro) فیله ماهی کاد است. برای تهیه این غذا، فیله ماهی کاد کوبیده شده و در روغن سرخ می‌شود. همین دستور ساده، مردم محلی بسیاری را به اینجا می‌کشاند. غذاهای دیگری چون ماهی کولی همراه با کره در منوی داره فیلتارو دیده می‌شود. می‌توان خوراکی‌های این دکه سیار را بر روی پله‌های اطراف کلیسای سانتا باربارا میل کرد.

موزائو

نان تیجله (Tigelle) چیزی میان مافین‌های انگلیسی و یک پنکیک است که می‌توان آن را باز کرد و خوراکی‌های لذیذی درونش ریخت. موزائو (Mozao) به خاطر سرو تیجله‌های شیرین و لذیذ به‌سرعت شهرت زیادی برای خود دست‌وپا کرد. نان‌های تیجله لایه‌ای ترد داشته و بافت نرمی از درون دارند.

پیتزاریوم

می‌توان برخی از بهترین پیتزاهای رم را در شمال غرب واتیکان پیدا کرد. پیتزاریوم (Pizzarium) از آرد گندم ارگانیک در تهیه خمیرهای پیتزای خود استفاده می‌کند. می‌توان پس از گشت در اطراف میدان و کلیسای سن پیترو، به سراغ امتحان چند برش از پیتزاهای شگفت‌انگیز پیتزاریوم رفت. پیتزای قرمز، پیتزای سفید و پیتزای سیب‌زمینی از محبوب‌ترین گزینه‌های موجود در پیتزاریوم هستند.

نانوایی بونچی

نان در شهر رم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و خوشبختانه قیمت مناسبی هم دارد. به‌علاوه هر توریستی اقدام به تهیه نان در کنار دیگر خوراکی‌ها می‌کند. گابریله بونچی، موسس پیتزاریوم، در سال ۲۰۱۲ اقدام به افتتاح نانوایی بونچی (Bonci) برای عرضه برخی از بهترین نان‌ها و شیرینی‌های شهر رم کرد. شیرینی‌های این نانوایی بسیار پرطرفدار هستند، اما اگر برای صبحانه به بونچی مراجعه می‌کنید، بهترین گزینه پیش روی شما شیرینی کورنتو همراه با یک اسپرسو است.

سوپلیتزیو

یکی از بهترین خوراکی‌های سوپلیتزیو (Supplizio) آرانچینی (کوفته برنجی‌های سرخ‌شده) است. اگر قصد بردن غذای خود را داشته باشید، سوپلیتزیو آن‌ها را در شانه‌های تخم‌مرغ قرار می‌دهد.

لا کاسا دل سوپلی

پسر عموی آرانچینی غذایی شبیه به آن به نام سوپلی (supplì) است. این کوفته برنجی سرخ‌شده همراه با سس گوجه‌فرنگی، گوشت ترکیب‌شده با کشمش و پنیر موزارلا سرو می‌شود. همین امر لا کاسا دل سوپلی (La Casa del Supplì) را در تمام شهر متمایز کرده است. پس از یک گردش طولانی در سطح شهر، به این رستوران آمده و طعم واقعی خوراکی‌های خیابانی و مدرن رم را امتحان کنید.

چائو ککا

موسسان چائو کِکا (Ciao Checca) با الهام گرفتن از تجربیات دیگر غذاهای خیابانی در کشورهای مختلف، به دنبال تحقق بخشیدن آرزوی خود برای عرضه پاستاهای کلاسیک با رنگ و لعاب امروزی و مدرن بودند. اگر در اطراف بنای پانتئون در رم بودید، حتما در مقابل چائو ککا توقف کرده و یک پاستای کلاسیک رمی را امتحان کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط