زیباترین مسیرهای دوچرخه‌سواری در جهان
1397/06/26 - 11:00 راهنمای سفر

۱۰ مورد از زیباترین مسیرهای دوچرخه‌سواری در جهان

دوچرخه‌سواری یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن جهان است. امسال بخشی از سفر خود را به ماجراجویی اختصاص دهید چون با این 10 مسیر دیدنی دوچرخه‌سواری در جهان، شگفتی‌های جهان را از روی دوچرخه تماشا خواهید کرد.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

جاده‌ی بزرگ اقیانوسی – استرالیا

جاده‌ی بزرگ اقیانوسی که در دنیا به خاطر چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ی خود مشهور است، در جنوب شرق استرالیا، محل تلاقی توروکوای با آلانسفورد، قرار دارد. این جاده برای دوچرخه‌سواران متوسط تا حرفه‌ای مناسب است و می‌توان یک آخر هفته‌ی طولانی را در آنجا سپری کرد. کسانی که به دنبال چالش بیشتری هستند، می‌توانند به سراغ مسیرهای دوچرخه‌سواری کوهستان را که در خارج از مسیر اصلی پنهان شده‌اند، بروند.

کارترا آسترال – شیلی

کارترا آسترال یک جاده‌ی طولانی و متروکه است که در جنوب شیلی در منطقه‌ی پاتاگونیا قرار دارد. این مسیر تا حدی ناهموار و پر از چشم‌اندازهای طبیعی و روستایی است. با وجود منطقه‌ی بکر جنگلی و دریاچه‌های وسیع، کوه‌های صخره‌ای و یخچال‌های طبیعی، کارترا آسترال یک مسیر عالی برای دوچرخه‌سواری ماجراجویانه است.

مسیر اودیپور به تاج‌محل – راجستان، هند

در امتداد مسیر اودیپور به تاج‌محل از طریق راجستان، دوچرخه‌سواران نماهایی از رنگ‌ها و زیبایی‌های هند را تماشا خواهند کرد. اودیپور را به خاطر مجموعه‌ی دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و جویبارهای آن، ونیز شرق یا شهر دریاچه‌ها می‌نامند، اما علاوه بر این‌ها، قلعه‌ها، معابد و قصرهای باستانی متعددی نیز در این منطقه وجود دارد.

لا فارولا – کوبا

لا فارولا یکی از بزرگراه‌های کوبا است که از ارتفاعات کوه‌های باراکوآ به سمت ساحل جنوبی کشور کشیده شده است. این مسیر 35 مایلی زیبا از مناطق گرمسیری عبور می‌کند و در زمینه‌ی آن صخره‌های آهکی مرتفع، دره‌های عمیق، و پهنه‌ی آزاد اقیانوس دیده می‌شود. زمینه‌ی کوهستانی به این معناست که دوچرخه‌سواری در این مسیر ساده نخواهد بود؛ مسیر شامل جاده‌های پرپیچ‌وخم در کنار پرتگاه، شیب‌ها و سرازیری‌های تند است.

اوتاگو پنینسولا – نیوزیلند

مسیر دوچرخه‌سواری اوتاگو پنینسولا مناظر خیره‌کننده‌ای دارد. این مسیر با منطقه‌ی شهری دوندین که یک شهر دانشگاهی است آغاز می‌شود، سپس به یک جاده‌ی باز و پرپیچ‌وخم در امتداد ساحل منتهی می‌شود. نیمه‌ی اول مسیر آرام است، اما باید انرژی‌تان را برای نیمه‌ی دوم که جاده‌های طبیعی و پر از شیب هستند ذخیره کنید.

جاده‌ی کابوت – نوا اسکوشیا، کانادا

جاده‌ی کابوت در نوا اسکوشیا به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای دوچرخه‌سواری در جهان مشهور است. در این مسیر 190 مایلی نماهایی از سواحل صخره‌ای، تپه‌های کم شیب و قله‌های مرتفع دیده می‌شود. از روستاهای ماهیگیری شگفت‌انگیزی که ریشه‌های فرانسوی - اسکاتلندی دارند عبور کنید و به تماشای حیات وحش بومی منطقه بپردازید. این مسیر هموار نقاط چالش‌برانگیزی نیز دارد اما برای دوچرخه‌سواران متوسط مناسب است.

مسیر دوچرخه‌سواری دریای شمال - اروپا

مسیر دوچرخه‌سواری دریای شمال یکی از مسیرهای دوچرخه‌سواری متعددی است که از کشورهای مختلف اروپایی عبور می‌کند. این مسیر به طور خاص به دور دریای شمال می‌گردد و از 8 کشور مختلف عبور می‌کند. طول مسیر حدود 4000 مایل است و رکاب زدن یک‌باره‌ی آن چندان ساده نیست. نوع مسیر و شرایط آب و هوایی از مناطق کوهستانی در نروژ تا مناطق پایین‌تر از سطح دریا در هلند متغیر است، اما به طور کلی رکاب زدن مسیر در تابستان بسیار ساده‌تر است.

دره‌ی سالزاک – اتریش

از روی دوچرخه‌ی خود در حین رکاب زدن مسیر 150 مایلی دره‌ی سالزاک به تماشای مناظر دیدنی کوهستان گروسگلوکنر، پارک ملی هوهه تاورن، و بلندترین آبشار اروپا بپردازید. این مسیر که از منطقه‌ی گرلوس آغاز و به سالزبورگ منتهی می‌شود، از نظر ارتفاع هزاران فوت را پوشش می‌دهد.

جزایر سن خوان – واشنگتن، ایالات متحده

با دوچرخه‌ی خود از سیاتل یا آناکورت سوار یک فری شوید تا جنگل‌ها، خلیج‌ها، و نماهای ساحلی زیبایی را از جاده‌های دل‌فریب جزایر سن خوان تماشا کنید. این جزایر که درست در آن طرف ساحل واشنگتن قرار دارند، تپه‌های سرسبز و کم شیب، چشم‌اندازهای زیبایی از اقیانوس آرام، و فرصت‌های زیادی برای تماشای حیات وحش منطقه دارند.

مسیر دوچرخه‌سواری ونگوگ – روزگارد – آیندهوون، هلند

این مسیر که به افتخار صد و بیست و پنجمین سالگرد درگذشت ونسان ونگوگ ساخته شد، به تابلوی مشهور او یعنی شب پرستاره نسبت داده می‌شود. این مسیر حدوداً یک مایلی، در طول روز با نور خورشید شارژ شده و هنگام شب روشن می‌شود و به عنوان یک رابط میان دو میراث دیگر ونگوگ در شهر عمل می‌کند.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط