زیباترین نقاط کوبا
1397/11/10 - 15:00 راهنمای سفر

زیباترین نقاط کوبا را بشناسیم

کوبا جزیره‌ای طویل و باریک در حاشیه دریای کارائیب است و به خاطر فرهنگ‌های رنگارنگ، سواحل زیبا و جنگل‌های سرسبز شهرت فراوانی دارد. بسیاری از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این سرزمین ۱۱۰ هزار کیلومترمربعی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. فلایتیو به بررسی این کشور در آمریکای مرکزی پرداخته و برخی از زیباترین نقاط آن را معرفی می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلاتیو مراجعه کنید.

هاوانای قدیم

هاوانای قدیم به خاطر موقعیت ممتاز در سازمان جهانی یونسکو به خود می‌بالد، زیرا این شهر خانه برخی از بهترین محوطه‌های تاریخی کاملا سالم در کوبا است. هاوانای قدیم به‌قدری سالم و دست‌نخورده است که گویی زمان در این منطقه متوقف شده است. برای کشف برخی از بهترین نمونه‌های معماری باروک و نئوکلاسیک نظیر کلیسای سنت کریستوبال و همچنین محوطه‌های تاریخی مانند رستوران موردعلاقه ارنست همینگوِی راهی خیابان‌های سنگ‌فرش این منطقه شوید. دیدار از قلعه نیروی سلطنتی یا میدان قدیمی شهر را فراموش نکنید.

باراکوا

باراکوا (Baracoa) تکه‌ای ناشناخته از بهشت در کوبا است. باراکوا که در سال ۱۵۱۱ تاسیس شده، قدیمی‌ترین شهر در کوبا محسوب می‌شود. این شهر برخلاف دیگر مناطق توریستی دارای یک ساحل بکر با ماسه‌های سیاه‌رنگ، رودخانه‌های آرام، آبشارهای خروشان برای کاوش و آب‌تنی و جنگل‌های سرسبز برای پیاده‌روی است. بسیاری از گردشگران برای صعود به کوه یونکه (Yunque) به ارتفاع ۵۸۹ متر و تماشای مناظر اطراف از بالای آن به این شهر می‌آیند. اگرچه مسیر کوه‌پیمایی به طرف بالای این کوه بسیار پرشیب است، اما در این راه درختان زیادی برای پناه بردن به سایه آن‌ها وجود داشته و تماشای مناظر حیرت‌انگیز از ارتفاع ارزش این همه سختی را دارد. وقتی‌که به شهر بازگشتید، می‌توانید طعم برخی از تازه‌ترین انبه‌ها و پاپایاهای موجود در منطقه را بچشید.

ترینیداد

ترینیداد مجموعه‌ای از یک تاریخ کاملا دست‌نخورده است که تنها هاوانا می‌تواند با آن رقابت کند. این محوطه ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو از سال ۱۸۰۰ میلادی تا به امروز تغییر نکرده و میزبان شماری از حیرت‌انگیزترین ساختمان‌های دوران استعمار اسپانیا است. می‌توان از ساحل آنکون (Ancon) در کرانه‌های جنوبی کوبا دیدار کرد و در رستوران‌های پشت‌بامی منطقه برای تماشای مناظر زیبا در هر زمان از روز شام خورد. ورود به شهر قدیمی ‌ترینیداد تنها با پای پیاده امکان‌پذیر است، بنابراین گردشگران می‌توانند آزادانه در بازارهای خیابانی گشت زده و به تماشای مناظر زیبا و خانه‌های رنگارنگ در خیابان‌های باریک و سنگ‌فرش بپردازند. در هر گوشه و کناری از این شهر، یک جاذبه تماشایی یافت می‌شود.

ساحل بهشت

ساحل بهشت به‌قدری تماشایی است که گویی تصویر آن را از داخل یک مجله جدا کرده‌اند. این ساحل با ماسه‌های نرم و سفیدرنگ و امواج خروشان خود، در مجاورت جزیره کایو لارگو دل سور (Cayo Largo del Sur) واقع شده و مکانی آفتابی برای استراحت است. اگر به دنبال جایی برای استراحت هستید، ساحل بهشت مناسب شما نیست؛ اما اگر عاشق آب‌های تمیز شفاف، آسمان آبی و آفتاب تابان هستید، اینجا بهترین مکان در کشور برای شماست.

سینفوئگوس

سیِنفوئِگوس (Cienfuegos) شهری با سبک اروپایی و معماری‌های باشکوه است. سینفوئگوس که به «پاریس کوبا» شهرت دارد، از نظر سبک و رسم و رسومات از فرانسوی‌ها تاثیر پذیرفته است. در بخش بندری شهر قدم زده و به کشف خلیج باهیا ده خاگوا (Bahia de Jagua) و گالری‌های هنری در اطراف میدان آرماس (Armas) بپردازید.

دره وینیالس

به کاوش در این دره عظیم در رشته‌کوه سیرا دلوس ارگانوس (Sierra de Los Órganos) بروید. این محوطه ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو پر از شهرهای کوچک، صخره‌های بلند و آهکی، درختان چنار و مزارع سنتی تنباکو است. دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و اسب‌سواری در این دره سرسبز از تفریحات رایج بوده و تجربه‌ای از زندگی با سرعت آرام را به گردشگران ارائه می‌دهد. بزرگ‌ترین برندهای تولید سیگار در کشور تنباکوی خود را از دره ونیالیس (Viñales) تامین می‌کنند.

پارک ملی آلخاندرو ده هومبولد

پارک ملی آلخاندرو ده هومبولد (Alejandro de Humboldt) یکی از شگفت‌انگیزترین جزایر استوایی از نظر تنوع زیستی در جهان است. این محوطه ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو از شمار زیادی از گیاهان و حیوانات میزبانی می‌کند؛ دلیل این تنوع گسترده، انطباق گونه‌های گیاهی و جانوری موجود برای حیات و بقا است. این پارک ملی در ساحل شمالی در شرق کوبا واقع شده و کوه‌های جنگلی آن محل مناسبی برای کوه‌پیمایی، تماشای پرندگان رنگارنگ، آبشارهای حیرت‌انگیز و طبیعت سرسبز هستند.

شبه‌جزیره زاپاتا

عاشقان پرندگان و طبیعت بکر باید از این منطقه دورافتاده در کوبا به خاطر جاذبه‌های طبیعی خارق‌العاده در جزیره دیدن کنند. شبه‌جزیره زاپاتا با پارکی ملی به همین نام، یکی از بزرگ‌ترین تالاب‌های منطقه کارائیب است. این پارک یک اندوختگاه زیست‌کره است که در یونسکو به ثبت رسیده و در آن حدود ۱۵۰ گونه از پرندگان، شامل باندیکوت‌های نایاب، مرغ‌های آبی و طوطی‌ها یافت می‌شود. کروکدیل‌ها در تالاب‌های سراسر شبه‌جزیره پرسه می‌زنند، اما عاشقان حیوانات می‌توانند در امنیت کامل به مزرعه پرورش آن‌ها نزدیک شوند.

کایا کوکو

کایا کوکو (Caya Coco) یک ساحل روستایی حیرت‌انگیز است که به خاطر اشاره به آن در دو رمان مشهور ارنست همینگوی (جزایر در امواج، پیرمرد و دریا)، شهرت فراوانی دارد. این ساحل با یک پل به سرزمین اصلی کوبا وصل است، اما می‌توان به‌صورت هوایی هم به شبه‌جزیره خاردینس دل ری (Jardines del Rey) سفر کرد. سواحل ماسه‌ای سفیدرنگ با آسمان‌های بدون ابر و آفتاب تابان همراه شده و آب‌های فیروزه‌ای‌رنگ به‌آرامی با ساحل برخورد می‌کنند. پارک ملی باگا (Bagá) مکان مناسبی برای تماشای کروکدیل‌ها، لاک‌پشت‌ها و فلامینگوها است.

مالکون

این تفرجگاه ساحلی مشهور یکی از محبوب‌ترین نقاط در هاوانا است و هرکسی که به کوبا سفر می‌کند باید در اینجا توقف داشته باشد. ایده ساخت این تفرجگاه در سال ۱۹۰۱ به ذهن‌ها رسید و مالکون (Malecón) در سال ۱۹۰۲ متولد شد. جاده‌ای هفت کیلومتری در امتداد دریا به گردشگران امکان تماشای مناظر اطراف و همچنین سبک‌های مختلف معماری قرن بیستم با رنگ‌های زیبا را می‌دهد. همیشه یک تفریح در مالکون، از تماشای مردم و استراحت در کنار دریا گرفته تا مشاهده نوازندگان و رقصندگان در هنگام شب، وجود دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط