10  شهر زیبا در آلمان
1397/10/02 - 13:00 راهنمای سفر

ده شهر زیبا در آلمان

آلمان یکی از زیباترین کشورهای جهان است. شما در سفر به این کشور، بسته به جایی که می روید، با جاذبه‌های متنوع و متفاوت گردشگری مواجه می‎شوید ممکن است ویرانه‌های رومی، روستاهای قرون وسطی، شهرهای مدرن نورانی و یا مراکز شهر باروک پیدا کنید. بنابراین انتخاب این که در اولین سفر به آلمان به کدام بخش از این کشور بروید، کمی دشوار است. برای کمک به انتخابتان، ما در این مقاله 10 شهر زیبا با جاذبه‎های گردشگری آلمان را به شما معرفی می‎کنیم. به یاد داشته باشید که در این سفر دوربین خود را فراموش نکنید.

 

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

نورنبرگ (Nuremberg)

وقتی نام شهر نورنبرگ را می‌شنوید، احتمالاً اولین چیزی که به یادتان می‌آید، «دادگاه نورنبرگ» است. هر چند برپایی این دادگاه یکی از زمان‌های بسیار محوری و مهم در تاریخ آلمان قرن بیستم بود، اما علاوه بر آن، شهر نورنبرگ دارای مناظر زیبایی است که رویدادهای تاریخی را پشت سر می‎گذارد. شهر دارای تاریخی هزار ساله است و معماری بی نظیر آن قابل توجه است. متأسفانه برخی از ساختمان‌های زیبای قرون وسطای شهر نورنبرگ در طول جنگ آسیب دیدند، اما تعداد زیادی از آنها پس از جنگ بازسازی شدند تا شکوه و جلال شهر نورنبرگ را به آن بازگردانند.. نورنبرگ جایی مناسب برای بازدید تمام طرفداران تاریخ در هر سلیقه‌ای است، چه به تاریخ معاصر علاقه داشته باشید و چه علاقمند به تماشای سیر تاریخ گذشته باشید، نورنبرگ شما را مجذوب خود می‌کند.

 

 

هایدلبرگ (Heidelberg)

شهر هایدلبرگ به آن اندازه زیباست که تعریفی کاملاً جدید از جذابیت و زیبایی ارائه می‌کند. هایدلبرگ، منطقه‌ای با عمر چندین هزار ساله، است که درست در ساحل رودخانه «ناكار» (Neckar) واقع شده است و از آب و هوای دلپذیری برخوردار است. در اواخر قرون وسطی، هایدلبرگ تبدیل به یک شهر مهم در اروپا شد و در دوران اصلاحات نیز نقش بزرگی ایفا کرد. خوشبختانه این شهر زیبا هدف بمباران متفقین نبود و به همین دلیل از آسیبهای جنگ جهانی دوم در امان مانده است. به همین دلیل، از در بدو ورود به هایدلبرگ متوجه رشد شهر ول قرن‌های متمادی می‌شوید که هیچ چیز آن را خراب نکرده است. «مرکز شهر باروک» (The Baroque City Center) و «قلعه» (Castle) تنها دو مکان دیدنی از بسیار جاذبه‌های گردشگری شهر است که نباید بازدید از آنها را فراموش کنید.

روزنبرگ اُب در توبر (Rothenburg ob der Tauber)

«روزنبرگ اُب در توبر» یک شهر افسانه‌ای است که بر اساس آن داستان‌های زیادی ساخته شده‎اند. هنگامی که شما در خیابان‎های پیچ خورده مرکز قدیمی شهر، که پر از ساختمان‌های قرون وسطایی است، قدم می‌زنید، خود را در جهان داستانی دو نویسنده معروف آلمانی یعنی «برادران گریم» (Brothers Grimm) احساس می‎کنید. بسیاری از آنها کاملاً دیدنی هستند و مطمئناً ارزش دیدن را دارند، بنابراین شما به راحتی می‌توانید زمان زیادی را صرف بررسی و مشاهده دقیق آنها کنید. ظاهر منحصر به فرد شهر  «روزنبرگ اُب در توبر»  سبب شده است که بسیاری از فیلمسازان، آن مکان را به عنوان محل ساخت فیلم‎هایشان در نظر بگیرند بنابراین شما در بازدید از شهر ممکن است برخی از لوکیشن‌هایی که در آن دو بخش فیلم‌ «هری پاتر و شاهزاده مرگ» (Harry Potter and the Deathly Hallows)، که در سال‌های (2010) و (2011) ساخته شده‎اند را تشخیص بدهید.

 

شوئرین (Schwerin)

شوئرین، یک شهر تاریخی که کاملاً توسط دریاچه ها احاطه شده است و پایتخت دولت آلمان مکلنبورگ - فورپومارن (Mecklenburg - Vorpommern) بوده است. چشم انداز شهر به خودی خود زیبا قابل توجه است، و معماری بی نظیر نیز زیبایی آن را چند برابر کرده است. مجلس دولت در «کاخ شوئرین» (Chwerin Palace) واقع شده است، که در جزیره‌ای در «دریاچه شوئرین» (Lake Schwerin) قرار دارد. «شهر قدیم» (Old Town) شوئرین نیز به خوبی معروف شناخته است، که متأسفانه در طول جنگ جهانی دوم آسیب دیده است. دوستداران فرهنگ نیز می‌توانند به موزه دولتی شهر بروند که دارای مجموعه‌ای عالی از نقاشی‌ و آثار باستانی است.

 

وایمار (Weimar)

وایمار شهر دیگری است که به طور ذاتی با دوره تاریک تاریخ آلمان مرتبط است. وایمار برای گردشگران نسبتاً ناشناخته است. این شهر بسیار ارزشمند است و حتی چند آثار باستانی و مکان‌ تاریخی در آن وجود دارد که به لیست میراث جهانی یونسکو راه یافته‎اند. ارزش این ساختمان‌ها دلیل ارتباط  با دو جنبش عمده است: «کلاسیسیسم وایمار» (Weimar Classicism) ، که به رهبری روشنفکران ادبی مانند گوته (Goethe) و شیلر (Schiller) شکل گرفته است و مدرسه هنری «باوهاوس» (Bauhaus) که در قرن نوزدهم در شهر وایمار تأسیس شده است و یکی از مهم‌ترین مدارس هنری قرن بیستم به شمار می‌آید. شهر وایمار یک شهر آرام و بی دردسر است که ساختمان‌هایی قدیمی آن از دل تاریخ سر برآورده‌اند.

 

لایپزیگ (Leipzig)

خط هوایی شهر لایپزیگ نمونه‎ای عالی از این است که چگونه یک شهر قدیمی با پدیده‌ای مدرن و جدید روبه‌رو می‌‎شود و چگونه این تفاوت‌ها در هم ادغام می‎شوند تا چیزی متفاوت و شگفت انگیز ایجاد کنند. لایپزیگ همیشه خود را در خط مقدم توسعه و پیشرفت بوده است؛ این شهر در زمان «امپراتوری روم مقدس» (Holy Roman Empire)  ایستگاهی مهم در مسیرهای تجاری به شمار می‎رفته و در حال حاضر نیز، یک مرکز اقتصادی عمده در این شهر وجود دارد و در عین حال هویت تاریخی گذشته خود را نیز حفظ کرده است. بسیاری از آثار تاریخی و ساختمان‏های قدیمی در طول جنگ‌های جهانی آسیب دیده‌اند ولی امروزه آنها بازسازی و یا حفظ شده اند، بنابراین در دیدار از این شهر، شما هنوز می‎توانید چیزهایی مانند «میدان شهر قدیمی» (Old Town Square) و کلیساهای متعدد از دوره‎های مختلف معماری را مشاهده کنید.

 

بُن (Bonn)

شهر بن، که برای اولین بار به عنوان یک روستای رومی (Roman Settlement) تأسیس شد، یکی از قدیمی‎ترین شهرهای آلمان است که دارای دومین کرسی دولت فدرال است. موقعیت آن در رودخانه راین همواره شهر را در دسترس (و در حقیقت کاملاً استراتژیک) ساخته است و بنابراین همیشه دارای اهمیت بالا و تأثیرات مهم سیاسی و اقتصادی است. این شهر در حال حاضر مرکز تعدادی از نهادهای مهم فدرال و سازمان ملل متحد است. علاوه بر این به دلیل اینکه شهر بن زادگاه بتهوون (Beethoven) آهنگساز شهیر آلمانی دس سال 1770 است، دارای اهمیت فرهنگی زیادی است. اگر شما قصد دارید که از یک شهر بزرگ در آلمان دیدن کنید، بن باید اولین توقفگاه شما باشد.

 

تریر (Trier)

شهر تریر با اختلاف زیاد یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آلمان به شمار می‎رود. تریر بیش از 2000 سال پیش توسط امپراطور روم «آگوستوس» (Augustus) تأسیس شد و کلیساهای این شهر در قرون وسطی اهمیت زیادی برای مسیحیان داشت و سپس به شهر زیبای آن امروز تبدیل شد. این شهر در لیست میراث جهانی یونسکو است، که بیشتر به خاطر مجموعه‌ای از ساختمان‌های رومی و قرون وسطی، از جمله «کلیسای جامع سنت پیتر» (Cathedral of St. Peter) و «کلیسای بانوی ما» (Church of Our Lady) است. اما اگر این دیدنی‎های تاریخی برای شما کافی نبود، به یاد داشته باشید شهر تریر به خاطر شراب خود در بین شهرهای شراب ساز آلمان معروف و مشهور است.

 

لوبک (Lübeck)

شهر لوبک شهرت و ثروت خود را به دلیل این که یک شهر تجاری به ویژه در قرن چهاردهم بود و هنگامی به دست آورد که به صورت ضمنی به پرچم دار «لیگ هانزیاسیک» (Hanseatic League)، یعنی هم‌بستگی اقتصادی بین شهرهای بازرگانی و صنف‌های تجاری، تبدیل شد. سبک معماری‌ای که در آن زمان در منطقه رایج بود، گوتیک آجری یا «برک گوتیک» (Brick Gothic) بود، که سبکی خاص از معماری گوتیک رایج در اروپای شمالی بوده و به دلیل کمبود منابع طبیعی همچون سنگ، ساختمان‌ها اساساً با آجر ساخته شده‎اند. این سبک معماری در شمال آلمان شهر لوبک، به شدت تحت تاثیر معامله‌گران و مهاجرین آلمانی بود. لوبک در لیست میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های یک شهر گوتیک آجری است و این انتخاب به خاطر تمام ساختمان‌های این سبک منحصر به فرد در این شهر است. لوبک در جنگ شهر شدت آسیب دید و پس از جنگ به طور کلی احیا شد، بنابراین با رفتن به این شهر، می‎توانید با قسمت مهمی از تاریخ آلمان آشنا شوید.

 

فرایبورگ (Freiburg)

شهر فرایبورگ می‌تواند با افتخار ادعا کند که شهرتش را نه به عنوان یک مرکز صنعتی یا تجاری بلکه به دست آورده، برای این شهر مرکزی برای یادگیری و آموزش است. در حالی که این شهر در اصل یک شهر معدن بسیار غنی نقره بوده است، شهری است که نخستین  دانشگاه آن در اوایل رنسانس یعنی در سال 1457 ساخته شده و از آن زمان تا به امروز، مردم را به فرایبورگ دعوت کرده تا با مهاجرت تحصیلی به این شهر، مسیر زندگی خود را تغییر داده و یک روش فرهنگی پر جنب و جوش برای زندگی‌شان پیدا کنند. علاوه بر این، شهر فرایبورگ در اطراف «جنگل سیاه» (Black Forest) واقع شده است. نام جنگل سیاه بخاطر رنگ سبز تیره در چشم‌اندازهای آن است که از رویش درختان کاج فراوان این جنگل پدید آمده است. به همین دلیل، این منطقه برای کشف برخی از منظره‌های زیبای آلمان نیز بسیار جذاب است. با توجه به آب و هوای فوق العاده آفتابی، محیط اطراف و مراکز فروش پر زرق و برق و دیدنی، دل کندن از شهر فرایبورگ سخت بوده و بسیاری از گردشگران دوست ندارند این شهر دیدنی را ترک کنند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط