غذاهای دریایی
1397/07/03 - 13:00 راهنمای سفر

بهترین رستوران‌های استانبول برای سرو غذاهای دریایی

شهر پرهیاهوی استانبول که در کنار سواحل دریای اژه و سیاه واقع شده، میزبان صدها رستوران دریایی مختلف است. فرقی نمی‌کند که در مرکز، بلندی‌ها و یا قایق‌های شناور در سواحل این شهر یک رستوران را انتخاب کنید، تجربه شما از غذاهای دریایی استانبول فراموش‌نشدنی خواهد بود. تصمیم‌گیری برای انتخاب غذا و رستوران در استانبول دشوار است، اما فلایتیو قصد دارد تا برخی از بهترین رستوران‌های شهر برای سرو غذاهای دریایی را به شما معرفی کند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به فلایتیو مراجعه کنید.

ماوی بالیک (Mavi Balik)

رستوران ماوی بالیک مدعی داشتن «زیباترین مکان رو به دریاهای آبی‌رنگ در استانبول» است. این رستوران از سال ۱۹۹۵ مشغول به فعالیت بوده و در تمام طول روز با خدمه‌ای حرفه‌ای و با رویی خوش غذاهای دریایی تازه سرو می‌کند. به هنگام حضور در این رستوران حتما شاه‌ماهی قرمز یا ماهی آب‌فام را امتحان کنید. با توجه به فصل مراجعه، امکان صرف غذا در داخل یا تراس بیرونی رستوران نیز وجود دارد.

بالیکچی صاباحاتین

رستوران بالیکچی صاباحاتین یا صاباحاتینِ ماهیگیر، یکی از بهترین مکان‌ها برای امتحان غذاهای دریایی در ترکیه است. سرآشپز صاباحاتین که در خانواده‌ای ماهیگیر و در کنار دریا بزرگ شده است، اهمیت و ارزش ماهی را درک کرده و با کمک پسرانش بهترین مکان برای تجربه یک غذای دریایی عالی در استانبول را خلق کرده است.

آهیرکاپی بالیکجیسی

رستوران آهیرکاپی بالیکجیسی شاید یکی از میلیون‌ها رستوران در خیابان‌های فرعی استانبول باشد، اما وقتی‌که از آن دیدار کنید، برای همیشه طعم لذیذ خوراکی‌های آن را به خاطر خواهید سپرد. این رستوران دارای ۴ میز داخلی و ۵ میز خارجی است. مالک رستوران اصرار دارد تا اینجا را کاملا دنج و خلوت نگاه دارد. بااین‌حال، تجربه غذایی در این رستوران فوق‌العاده است. ماهی‌های کوچک پخته‌شده همراه با دسرهای خانگی نظیر حلواهای همسر صاحب رستوران، شما را شگفت‌زده می‌کنند. اگر می‌توانید با وسایل حمل‌ونقل عمومی به آهیرکاپی مراجعه کنید، پاداش شما در مقایسه با تحمل سختی‌های راه به‌مراتب فراتر است.

رستوران Fish Suada

رستوران Fish Suada در استانبول، یکی دیگر از مکان‌های عالی برای تجربه غذاهای دریایی ترکیه با نمایی شگفت‌انگیز از خلیج بوسفور و آب‌های نیلگون آن است. این رستوران در تنها جزیره مرکز بوسفور واقع شده و دید خوبی به آب و کوروچشمه، دهانه خلیج بوسفور، دارد. می‌توان در این رستوران همه‌چیز از ماهی‌های فصلی گرفته تا دسرهای لذیذ ترکی را یافت. اگر به دنبال منظره‌ای عالی و غذایی منحصربه‌فرد هستید، این رستوران خواسته‌های شما را برآورده می‌کند.

رستوران و کافه حرم استانبول

حرم استانبول (Harem Istanbul) غذاهای شاهان عثمانی را به شما پیشنهاد می‌دهد. در این رستوران انواع خوراکی‌های کلاسیک با مواد اولیه تازه و باکیفیت یافت می‌شود. یکی از بهترین غذاهای دریایی توصیه‌شده در این رستوران ماهی کولی سرخ‌شده است. فکری، صاحب رستوران، نیز یک شخصیت مشهور است. او که در صنعت رستوران‌داری و گردشگری فعالیت می‌کند، موفق به توسعه یک رستوران بسیار لوکس برای برآورده ساختن تمامی انتظارات شما از غذاهای دریایی ترکیه شده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط