بهترین کتاب‌فروشی‌های استانبول
1397/06/11 - 13:00 راهنمای سفر

با بهترین کتاب‌فروشی‌های استانبول آشنا شوید

با در نظر گرفتن جمعیت زیادی از مهاجران در شهر به همراه دانشجویانی که مشغول تحصیل به زبان‌های دیگری هستند، استانبول تلاش فراوانی برای عرضه انواع کتاب‌ها به زبان‌های دیگر در کنار نسخه‌های ترکی کرده است. علاوه بر کتاب‌فروشی بسیار بزرگ D&R که مجموعه وسیعی از کتاب‌های به زبان انگلیسی را عرضه می‌کند، کتاب‌فروشی‌های مستقل در استانبول نیز طرفداران خاص خود را دارند. فلایتیو نگاهی به برخی از این کتاب‌فروشی‌ها انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما استانبول به فلایتیو مراجعه کنید.

رابینسون کروزوئه

وقتی‌که فروشگاه اصلی رابینسون کروزوئه در خیابان استقلال به دلیل توسعه شهری مجبور به بستن درهای خود شد، همه علاقه‌مندان به کتاب بسیار خشمگین شدند. خبر خوب این بود که مرکز فرهنگی سالت گالاتا به این کتاب‌فروشی اجازه داد تا در طبقه اول این ساختمان مستقر شود و مجموعه‌ای کوچک‌تر از کتاب‌ها به زبان انگلیسی، ترکی و فرانسوی را عرضه کند. شعبه دوم این کتاب‌فروشی در گالاتاسرای میزبان مجموعه‌ای بزرگ‌تر از کتاب‌ها، از هنرهای زیبا و اقتصاد گرفته تا کتاب‌های کودکان و پزشکی، است. اگر نتوانستید کتاب مدنظر خود را بیابید، این کتاب‌فروشی از اینکه کتاب را برای شما سفارش دهد، بسیار خوشحال می‌شود.

کافه و کتاب‌فروشی مینوا

کتاب‌فروشی مینوا که کاملا مستقل است، یکی از همان مکان‌هایی است که می‌توان در آن یک کتاب خرید و سپس با سفارش یک قهوه مشغول خواندن آن شد. در این کتاب‌فروشی مجموعه‌ای از انواع کتاب‌ها به زبان‌های مختلف یافت شده و می‌توان انواع کتاب‌های جذاب را بر سر میزها پیدا کرد. حتما از طبقه زیرزمین کتاب‌فروشی نیز دیدن کنید و به سراغ بخش جذاب رمان‌های تصویری آن بروید.

اِنوای

یکی از محبوب‌ترین کتاب‌فروشی‌های محله ببک با یک حس خوب نوستالژیک از استانبول و با قدمت بیش از ۴۰ سال، انوای نام دارد. صرف‌نظر از منابع عالی متمرکز بر استانبول، غذاهای ترکی، دوران عثمانی و باستان‌شناسی منطقه آناتولی، می‌توان کتاب‌هایی از خطاطی سبک عثمانی و ظروف سرامیکی منطقه ایزنیک را در این کتاب‌فروشی پیدا کرد. اگر به دنبال یک رمان به زبان انگلیسی یا آلمانی می‌گردید، انوای بهترین مکان برای یافتن آن کتاب است.

کتاب‌فروشی هومر

اشتیاق به آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم، هدف اصلی این کتاب‌فروشی بوده و حوزه اصلی فعالیت آن در بخش چاپ کتاب‌های تاریخی و باستان‌شناسی است. هومر یکی از واردکنندگان اصلی کتاب‌های آمریکایی و انگلیسی به ترکیه بوده و محل مناسبی برای غرق شدن در تاریخ این کشور است. هومر علاوه بر کتاب‌های مذکور، در حوزه فروش کتاب‌های فلسفی، عکاسی و کودکان نیز فعالیت دارد.

پاندورا

پاندورا در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و به‌سرعت به مکانی محبوب برای عاشقان کتاب به زبان‌های ترکی و انگلیسی بدل گشت. می‌توان پرفروش‌ترین کتاب‌ها به همراه کتاب‌های دانشگاهی نظیر GRE و همچنین کتاب‌های فرهنگی را در این کتاب‌فروشی پیدا کرد. بخش اعظمی از پاندورا به ارائه آثار منتشرشده در مورد فرهنگ و تاریخ ترکیه اختصاص دارد. اگر نتوانستید کتابی را پیدا کنید، از کارکنان بخواهید تا آن را برای شما سفارش دهند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط