روزانه از پراگ
1397/10/18 - 11:00 راهنمای سفر

بهترین سفرهای روزانه از پراگ

با اینکه شهر پراگ دیدنی‌های زیادی دارد، اما این بدین معنا نیست که حتماً باید خودتان را به شهر محدود کنید. سپری کردن یک روز به دور از شهر می‌تواند چشم‌انداز تازه‌ای از یک کشور را برای شما به همراه داشته باشد. در این مقاله به برخی از محل‌هایی را که می‌توانید با سفر یک‌روزه از پراگ از آن‌ها دیدن کنید، نگاهی انداخته‌ایم.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

کوتنا هورا

کوتنا هورا که با قطار حدود دو ساعت از پراگ فاصله دارد، شهر کوچکی است که به خاطر وجود Sedlec Ossuary، "نیایشگاه استخوان‌ها"، مشهور است. داخل این کلیسای کوچک با استفاده از استخوان‌های بیش از 40 هزار نفر تزئین شده است، که بیشتر آن‌ها در دوره‌ی طاعون سیاه که در دهه‌ی 1400 در اروپا گسترش یافت، از دنیا رفتند. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند از کلیسای گوتیک سنت باربارا، که جزو فهرست مکان‌های میراث جهانی یونسکو است دیدن کرده و در خیابان سنت باربارا که نماهای شگفت‌انگیزی از شهر دارد، قدم بزنند.

قلعه‌ی کارلشتین

با یک سفر 40 دقیقه‌ای با قطار، به قلعه‌ی گوتیک قرن چهاردهمی کارلشتین که در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار دارد خواهید رسید. از تپه بالا بروید، از دکه‌های سوغاتی، کافه‌ها و رستوران‌ها و مغازه‌های عتیقه‌فروشی عبور کنید تا به دیوارهای قلعه برسید. تورهای پولی تنها راه دسترسی به اتاق‌های قلعه هستند، اما در فصل تابستان یا پاییز کفش‌های راحتی همراه داشته باشید تا بتوانید در مسیرهای راهپیمایی متعدد در اطراف قلعه گشت و گذار کنید.

درسدن، آلمان

این شهر آلمانی که به خاطر فروشگاه‌ها و بازارهای بزرگ کریسمس مشهور است، کمتر از دو ساعت (با اتوبوس‌های بسیار راحت و دارای وای فای) از پراگ فاصله دارد. در فروشگاه‌های آن می‌توانید خریدهای ارزان قیمتی داشته باشید، اما فراموش نکنید که از قصر زوینگر و کلیسایFrauenkirche ، که بعد از تخریب کامل آن در جنگ جهانی دوم بازسازی شد، دیدن کنید. می‌توانید بقایای ساختمان اصلی را در زیرزمین آن ببینید.

اگر وقت کافی دارید و هوا مناسب است، در محله‌ی باروک درسدن و منطقه‌ی  Neustadtقدم بزنید و هنر و معماری منحصر به فرد و حس و حال جالب بوهمی را تجربه کنید.

آبجوسازی Pilsner Urquell

Pilsner Urquell محبوب‌ترین آبجوی پراگ است و این موضوع دلیل دارد. با یک تور راهنما که شما را در موزه، کارگاه و انبارهای آبجو می‌گرداند به اسرار پیلزنر پی خواهید برد. تورها همیشه با چند آبجوی رایگان به پایان می‌رسند. پیش از اینکه بخواهید مسیر یک‌ساعته را به پراگ برگردید، در فروشگاه کارخانه از محصولات و سوغاتی‌های مختلف خرید کنید یا با یک تور از شبکه‌ی تاریخی تونل‌های زیرزمینی که در زیر شهر ساخته شده‌اند، دیدن کنید.

کارلووی واری

کارلووی واری تنها دو ساعت با پراگ فاصله دارد، بنابراین به سادگی می‌توانید یک سفر روزانه به آن داشته باشید. با این وجود، می‌توانید یک شب در آن بمانید تا از تمام مکان‌های شهر دیدن کنید. کارلووی واری به خاطر 12 چشمه‌ی آب گرم طبیعی خود که گفته می‌شود برای سلامتی مزایای فراوانی دارند، مشهور است. می‌توانید در یکی از چشمه‌های متعدد آن فلاسک خود را رایگان پر کنید یا برای درمان به یکی از اسپاهای طبی متعدد سر بزنید. در صورتی که آسمان صاف باشد، از طریق راه‌آهن دوطرفه یا پیاده طریق از کانال‌هایی که از شهر عبور می‌کنند، به برج مراقبت بروید. در فصل تابستان جشنواره‌های مختلفی از جمله جشنواره‌ی سالانه‌ی فیلم کارلووی واری برگزار می‌شود.

اردوگاه ترزین

ترزین که بخشی از آن گتو و بخشی نیز اردوگاه است، پیش از این به عنوان محلی برای نگهداری موقت زندانیان، پیش از تحویل به بازداشتگاه آوشویتس استفاده می‌شد. با اینکه این سفر کمی غم‌انگیز است، اما یکی از دیدنی‌های مهم تاریخی است که در آن می‌توانید محل‌های اصلی سکونت، عبادتگاه، یک گورستان، و یک موزه‌ی آموزشی که تاریخ اردوگاه را به ترتیب شرح می‌دهد، ببینید. ترزین کمتر از یک ساعت با پراگ فاصله دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط