بازدید از نقاط تاریخی شهر ازمیر ترکیه
1397/05/20 - 15:00 راهنمای سفر

بازدید از نقاط تاریخی شهر ازمیر ترکیه را از دست ندهیم

شهر ازمیر و هم‌چنین استان ازمیر پر از مکان‌های تاریخی است که هر کدام به نوعی داستان‌های امپراتوری‌های گذشته ترکیه را بیان می‎کنند؛ از نقاط تاریخی عثمانی گرفته تا شهرهای باستانی رومی. در این مقاله برخی از بهترین نقاط دیدنی در داخل و اطراف شهر ازمیر به شما معرفی می‌شوند.

 

برای رزرو هتل در ازمیر به فلایتیو مراجعه کنید.

آگورا (Agora)

«آگورا» در قلب شهر ازمیر واقع شده و یکی از زیباترین بقایای شهر باستانی سمیرنا (Smyrna) است. «سمیرنا» نام سابق شهر ازمیر است. آگورا یک موزه در فضای باز است یا به بیانی دیگر بقایای ساختمان‌های باستانی است. آگورا به میدان‌های عمومی مهم در شهرهای یونان باستان گفته می‌شد، که نقش مرکزیت شهر را ایفا می‌نمود. در آگورای ازمیر هنوز طاق‌های سنگی، آب انبارها و بخصوص آب انبار باسیلیکا (Basilica) که اواخر قرن چهارم پیش از میلاد مسیح ساخته شده است، خودنمایی می‌کنند.

نشانی موزه فضای باز آگورا محله نمازگاه ( Namazgah Mah)، تاریک سری سوکاک ( Tarık Sarı Sk)، پلاک 29 و شماره تلفن آن (009002324834694) است.

 

بازار کمرالتی  (Kemeraltı Market) و کاروانسرای کیزلر آگاسی هان  (Kızlarağası Hanı)

دیدار از بازار تاریخی »کمرالتی» یکی از تجارب منحصر به فرد و ویژه در ازمیر است. فروشگاه‌های رنگارنگ، خیابان‌های باریک، حیاط‌های پنهان و معدود کنیسه‌های باقی مانده در شهر، همه بخشی از تجربه شگفت انگیز دیدار از این بازار هستند. علاوه بر این در داخل بازار می‌توانید از «کیزلر آگاسی هان» یک کاروانسرای دوران عثمانی که در قرن 18 میلادی ساخته شده است، دیدن کنید. با وجودی که کاروان‌ها دیگر برای بارگیری کالاهای خود نیازی به کاروانسرا ندارند، «کیزلر آگاسی هان» همچنان یک فضای تاریخی عمیق را به نمایش می‌گذارد و برخی از بهترین مغازه‌های سوغات، فرش و صنایع دستی و نیز چای و قهوه نیز در حیاط بزرگ آن قرار دارند. این بازار در خیابان آنافارتلار (Anafartalar Cd)، محله کوناک  (Konak Mahallesi) واقع است و شماره تلفن آن (009005446881925) است.

آسانسور (Asansör)

این مکان که نام آن همان معنای آسانسور و بالابر را می‎دهد، در سال 1907 و دقیقاً به منظور برای حمل کالاها و مردم از محله کارتاژ (Karataş neighborhood) تا تپه ساحلی شیب دار ساخته شده است. امروزه این برج زیبا یکی از بهترین مناظر شهر را دارد و همچنین یک رستوران عالی در آن قرار دارد. همچنین شما از قسمت پشتی «آسانسور» می‌توانید یکی از زیباترین خیابان‌های شهر ازمیر را ببینید.

آسانسور در محله تورگوت رئیس (Turgut Reis Mahallesi)، خیابان شهید نیهات بی (Şht. Nihatbey Cd) پلاک  76/A واقع است و شماره تلفن آن (00900232293477) است.

 

پرگامون ( Pergamon)

این شهر باستانی یونانی دارای برخی از مهم‌ترین و ارزشمندترین ویرانه‌های حفظ شده از آن دوران، به ویژه معبد معروف پرگامون (Pergamon Altar) است. پرگامون پایتخت پیشین سلسله آتالید (Attalid Dynasty) است که در قرن سوم پیش از میلاد در این منطقه زندگی و حکومت می‌کردند. پرگامون  به دلیل ویرانه‌های استثنایی سالن تئاتر، ایوان‌های سرپوشیده، ورزشگاه‌ها، مقبره‌ها و دیوارهای شهر، و همچنین مهم‌ترین معبد سیبله (Kybele)، از الهگان یونانی و رب النوع طبیعت و باروری، یک میراث جهانی یونسکو است. پس از آن که شهر در سال 133 قبل از میلاد تحت حکومت امپراتوری روم قرار گرفت، این شهر به پایتخت استان آسیایی روم تبدیل شد؛ یک شهر بزرگ پرجمعیت با یکی از بزرگترین کتابخانه‌های جهان و یک مرکز درمان بسیار مهم با یک چشمه مقدس.

 

اِفه سوس (Ephesus)

سفر به استان ازمیر بدون بازدید از شهرستان باستانی یونان یعنی «اِفه سوس» کامل نمی‌شود. این شهر شگفت انگیز در قرن دهم پیش از میلاد، تحت حکومت جمهوری روم رونق گرفت که برخی از سازه‌های برجسته آن از آن دوران باقی مانده است. در دیدار از این شهر بی نظیر معبد آرتمیس (Temple of Artemis)، کتابخانه سله سوس (Library of Celsus)، اودئون (Odeon) و معبد سباستوئی (Temple of Sebastoi) را از دست ندهید.

 آیگای (Aigai)

«آیگای» یا قلعه نمرود (Aigai، یا Nemrut Kalesi)، یکی دیگر از آثار برجسته یونان باستان و امپراطوری روم است که قدمت آن از حدود قرن سوم پیش از میلاد است. این قلعه در استان مانیسا (Manisa Province) واقع شده است و بسیار به شهر ازمیر نزدیک است. در اطراف قلعه نمرود طبیعت زیبایی وجود دارد و در نزدیکی آن ویرانه‌‎های باستانی یک شهر یونانی قرار دارد که معبدی مهم برای آپولو (Apollo )، خدای موسیقی و هنر در یونان باستان، بوده است. این مکان مشرف به روستای یوندا کوسه‌لر (Yuntdağı Köseler) است و از آنجا تا کوه گون (Mount Gün) که بخشی از کوه‌های یونت (Yunt Mountains) است، به خوبی دیده می‌شود.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط