پیک‌نیک رفتن در استانبول
1397/11/16 - 11:00 راهنمای سفر

بهترین مکان‌ها برای پیک‌نیک رفتن در استانبول

در شهر استانبول همچنان یکی از ضروری‌ترین فعالیت‌های تابستانی، رفتن به پیک‌نیک است. اگر دوست دارید بدانید آیا جایی برای پیک‌نیک رفتن باقی مانده است یا خیر؛ ناامید نباشید. چون مکان‌هایی که برای رفتن به پیک‌نیک در اینجا فهرست کرده‌ایم امید را در شما زنده می‌کنند. این‌ها 9 مورد از زیباترین مکان‌های استانبول برای رفتن به پیک‌نیک هستند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

  1. جنگل‌های بلگراد

 جنگل بلگراد یکی از پربازدیدترین جنگل‌های بخش اروپایی ترکیه و دارای 6 کیلومتر مسیر پیاده‌روی و دو آهسته است. همچنین به بازدیدکنندگان امکان رفتن به پیک‌نیک را نیز می‌دهد.

وقتی کمی از مسیر خارج شوید، به دریاچه‌ها و نهرهای کوچکی می‌رسید که در تمامی فصل‌ها به نوعی مجذوب‌کننده هستند.

ممکن است هنگام ظهر شلوغ باشد، به همین خاطر باید در ساعات اولیه‌ی صبح از آن دیدن کنید تا بتوانید از سکوت و آرامش آن لذت ببرید. همین موضوع در مورد پیک‌نیک یا پیاده‌روی نیز صدق می‌کند.

  1. پارک فنرباغچه

پارک فنرباغچه تنها یکی از زیبایی‌های محله‌ی کادیکوی است. این پارک پر از گل‌های مختلف و بسیار تمیز است، و در تمام فصل‌های سال چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای دارد.

اگر قصد رفتن به پیک‌نیک، به ویژه برای آخر هفته را دارید، توصیه می‌کنیم صبح زود خود را به آنجا برسانید و جایی را برای خودتان رزرو کنید. علاوه بر این، نیاز به آمادگی خاصی ندارید، کافی است هنگام ورود کمی نان بیگل تازه بخرید. دریای درخشان پارک برای خوشحال کردن شما کافی خواهد بود!

  1. پارک امیرگان

پارک امیرگان به خاطر گل‌های لاله‌ی خود مشهور است، و در فصل بهار و تابستان یکی از پربازدیدترین مکان‌ها برای دوستداران پیک‌نیک به حساب می‌آید. با این حال، نیاز به گفتن نیست که برپا کردن منقل در اینجا مجاز نیست. اگر از سمت محله‌ی رشید پاشا وارد شوید، می‌توانید از میزهای پیک‌نیک که در قسمت جنگلی پارک قرار گرفته‌اند، استفاده کنید. علاوه بر این، می‌توانید از میان درختان، تنگه‌ی بسفر را تماشا کنید و از مناظر لذت کامل را ببرید.

  1. باغ Bahçeköy Nursery

به راحتی می‌توان گفت که باغ Bahçeköy Nursery پنجاه طیف رنگ سبز را در خود دارد. هوای تازه و درختان متنوعی که داخل باغ وجود دارند توجه را به خود جلب کرده و یک مکان ایده آل برای پیک‌نیک را ایجاد می‌کنند. همچنین توصیه می‌کنیم هنگام بازدید از باغ، یک گیاه گلخانه‌ای برای بالکن یا خانه‌ی خود تهیه کنید.

  1. پارک جنگلی بیکوز

این پارک جنگلی که در فاصله‌ی 5 کیلومتری از ساحل بیکوز قرار دارد، پر از میزهای چوبی پیک‌نیک بوده و مکان‌های زیادی برای پیک‌نیک دارد. قدم زدن در آن در فصل‌های پاییز و زمستان نیز بسیار لذت‌بخش است، چون آرامش فوق‌العاده‌ای بر آن حکم فرماست. در ماه‌های تابستانی بازدیدکنندگانی که قصد رفتن به پیک‌نیک را دارند باید از صبح زود برای خود جا بگیرند.

  1. دیلبورنو بیوک آدا

بیوک آدا یکی از پربازدیدترین مکان‌های گردشگری در فصل تابستان است و دوستداران پیک‌نیک باید حتماً از بخشی از آن که برای پیک‌نیک آماده شده است دیدن کنند.

این مکان دوست‌داشتنی یک بخش برای پیک‌نیک و بخش‌هایی نیز در کنار آب دارد که امکان شنا کردن را برای شما فراهم می‌سازند. می‌توانید در سایه‌ی درختان کاج به استراحت بپردازید یا از شنا کردن در آب لذت ببرید.

  1. پارک جنگلی آیدوس

این مکان منحصر به فرد در بلندترین تپه‌ی استانبول و در سمت آسیایی آن قرار گرفته است.

آیدوس نه تنها مکانی برای پیک‌نیک، بلکه یک مسیر برای دویدن نیز در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. آخر هفته‌ها می‌توانید ابتدا به ورزش بپردازید و بعد از آن بساط پیک‌نیک خود را برپا کنید. غروب خورشید نیز در این پارک فوق‌العاده دیدنی است!

  1. باغ گیاه‌شناسی Nezahat Gokyigit

این باغ یکی از مکان‌هایی است که در میان ساختمان‌سازی‌های منطقه‌ی آتاشهیر، دست‌نخورده باقی مانده است. میزهای چوبی پیک‌نیک آن در اطراف یک دریاچه‌ی کوچک، برای برپایی بساط پیک‌نیک بسیار مناسب است.

علاوه بر این، ورودی باغ رایگان است. اما اجازه ندارید منقل برپا کنید.

با این حال، شکی نیست که این باغ همچنان یکی از بهترین مکان‌ها برای رفتن به پیک‌نیک است.

  1. پارک جنگلی بالی کایالار

پارک جنگلی بالی کایالار در روستای تاوشانلو شهر گبزه قرار دارد و یکی از مکان‌های مناسب برای کوهنوردی به حساب می‌آید. با این حال، چون در کنار آب قرار دارد یک مکان عالی برای پیک‌نیک را نیز تشکیل می‌دهد.

بنابراین، اگر قصد بازدید از این مکان دوست‌داشتنی را داشتید، می‌توانید در کنار آب بساط پیک‌نیک خود را نیز برپا کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط