بلغار
1397/09/22 - 11:00 راهنمای سفر

بهترین مکان‌های بلغارستان برای تجربه‌ی حس و حال واقعی کریسمس

خیابان‌ها چراغانی شده‌اند، همه در حال زمزمه‌ی "آخرین کریسمس" هستند و بین بازارهای کریسمس و پیست‌های اسکیت در گردش هستند – فصل جشن و سرور در بلغارستان چنین حس و حالی دارد. اگر در ماه دسامبر از این کشور بالکان دیدن می‌کنید، این‌ها بهترین مکان‌هایی هستند که می‌توانید در حال و هوای کریسمس در آن‌ها لذت ببرید.

بازار کریسمس به سبک آلمانی در صوفیه

بازار کریسمس آلمانی یک خیابان کریسمس کوچک با دکه‌های چوبی، هدیه‌های دست‌ساز، بازارچه‌های خیریه، نوشیدنی‌های خوش طعم و غذاهای آلمانی است. این بازار بین گالری هنر ملی و تماشاخانه‌ی ملی قرار دارد، که آن را به یک محل عالی برای توقف و رفع خستگی گشت و گذار در خیابان‌ها تبدیل می‌کند.

بازار کریسمس در پلودیو

در مرکز پلودیو، درست در جلوی ساختمان شهرداری پلودیو و کنار درخت کریسمس اصلی شهر نیز یک بازار کریسمس آلمانی وجود دارد. در این بازار کودکان می‌توانند به بازی بپردازند، خوانندگان محلی آثار خود را ارائه می‌کنند و روحیه‌ی شاد کریسمس همه‌جا احساس می‌شود. نوشیدنی و غذاهای خوش طعم نیز به وفور یافت می‌شوند.

بازار کریسمس در ولیکو تارنوو

هر ساله پارک زیبای Marno Pole در ولیکو تارنوو با غرفه‌های چوبی که تزئینات، شیرینی، نوشیدنی و انواع هدایا را می‌فروشند، به یک کانون جشن و شادی تبدیل می‌شود. در طول ماه دسامبر یک صندوق پست برای فرستادن نامه‌های مهم به بابانوئل در این پارک قرار داده می‌شود.

بازارهای خرید

از زمان‌های قدیم تا کنون، بازارهای خرید، باشکوه‌ترین تزئینات کریسمس، چراغانی‌ها، کارگاه‌های هنر و صنایع دستی کودکان، بازارچه‌های کوچک و چیزهایی که به سرعت روحیه‌ی شما را از حالت معمولی به جشن و شادی تغییر می‌دهند، ارائه می‌کنند. آن‌ها همچنین رویدادهای رایگان زیادی را، به ویژه در تعطیلات آخر هفته‌ی ماه دسامبر، ترتیب می‌دهند، پس حتماً چک کنید که چه رویدادهایی در حال برگزاری است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

جشنواره‌های دست‌ساز

در چند سال اخیر جشنواره‌های دست‌ساز به خاطر حضور صدها هنرمند با آثار خلاقانه‌ای مثل تزئینات درخت کریسمس، عروسک‌ها، هدایا و چیزهایی از این قبیل، در حال کسب محبوبیت روزافزون هستند. با اینکه تاریخ جشنواره‌ها هر سال تغییر می‌کند، اما همیشه می‌توانید در سالن بازار مرکزی صوفیه (Tsentralni Hali)، کاخ ملی فرهنگ، و باشگاه زنده‌ی صوفیه (فقط در آخر هفته‌ها) شانس خود را امتحان کنید – تمام این‌ها از میزبان‌های قدیمی جشنواره‌ها هستند.

پیست‌های اسکیت روی یخ

کفش‌های اسکیت خود را همراه داشته باشید یا یک جفت اجاره کنید و در پیست اسکیت خودتان را به دست باد بسپارید! هر یک از شهرهای بزرگ بلغارستان پیست اسکیت مختص خود را دارد، که معمولاً در مرکز شهر قرار دارند (صوفیه، پلودیو، وارنا، بورگاس، بانسکو، ولیکو تارنوو) و در آن‌ها می‌توانید پریدن روی یک پا و فرود آمدن روی پای دیگر را هماهنگ با سرود "آخرین کریسمس" یا دیگر آهنگ‌های کریسمس تمرین کنید. پیست ورودی پارک Borisova Gradina در شهر صوفیه، در فصل زمستان 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته باز است، پس می‌توانید در زمان‌های خلوت‌تر از آن استفاده کنید و ساعت 3 نیمه‌شب به اسکیت سواری بپردازید، کاری که احتمالاً آرزوی آن را دارید.

در خانه

اگر دوستان بلغاری دارید که طول کریسمس شما را به خانه‌ی خود دعوت کنند، این بهترین راه برای تجربه‌ی واقعی کریسمس از نظر اهالی بلغارستان است. شما شاهد تمام تدارکات پیش از جشن در خانه خواهید بود و با سنت‌های محلی آشنا می‌شوید. غذاهای رایجی که در کریسمس در یک خانه‌ی بلغاری سرو می‌شود را خواهید شناخت و می‌فهمید که چرا هیچ محصول حیوانی در این ایام به عنوان شام سرو نمی‌شود. متوجه خواهید شد که صبح کریسمس با هدیه دادن و هدیه گرفتن آغاز می‌شود و با یک ناهار لذیذ از گوشت خوک و کلم ادامه پیدا می‌کند.

 

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط