تماشاخانه‌های شهر وین
1397/08/05 - 17:00 راهنمای سفر

بهترین تماشاخانه‌های شهر وین

وقتی صحبت از هنرهای دراماتیک، به ویژه هنرهای موسیقیایی و اپراهای کوچک می‌شود، شهر وین میراث استواری دارد. این‌ها گلچینی از بهترین تماشاخانه‌های شهر به انتخاب ما هستند.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

Theatre an der Wien

این سالن که در سال 1801 توسط امانوئل شیکاندر، یکی از همکاران موتسارت تأسیس شد، با داشتن میراث قدرتمندی از اجراهای خاطره‌انگیز – از جمله بسیاری از آثار ابتدایی بتهوون – یکی از مهم‌ترین تماشاخانه‌های تاریخی وین به حساب می‌آید. در طول جنگ، این سالن به طور موقت به عنوان جایگزینی برای خانه‌ی اپرای وین مورد استفاده قرار گرفت، و پس از آن آسیب زیادی دید و سپس با خطر بسته شدن در اوایل دهه‌ی 1950 مواجه بود. سال 2006 برای Theatre an der Wien سال مهمی بود، چون این سال دویست و پنجاهمین سالگرد تولد موتسارت و همچنین بازگشایی تماشاخانه به عنوان خانه‌ی اپرای جدید شهر وین بود. این سالن امروزه میزبان ژانرهای مختلفی از جمله تولیدات معاصر و کلاسیک است.

Burgtheater

این سالن که به عنوان یکی از برجسته‌ترین و مهم‌ترین تماشاخانه‌های آلمانی‌زبان جهان شناخته می‌شود، در ابتدا توسط هابزبرگ داینستی، به دستور ماریا ترزا که می‌خواست یک تماشاخانه کنار قصر خود داشته باشد، ساخته شد. بورگ تئاتر در طول عمر خود پیشرفت و توسعه‌ی زیادی داشت و بعد از بمباران گسترده در جنگ جهانی دوم، به بازسازی کلی نیاز پیدا کرد. امروزه این سالن همچنان به خاطر سنتی بودن، و میزبانی نخستین اجرای کارگردان‌های بسیار گران‌قدر، مشهور است.

Volkstheater

Volkstheater که در زبان آلمانی تقریباً به معنی "تماشاخانه‌ی مردم" است، برای جبران تماشاخانه‌های اختصاصی دوران هابزبرگ ساخته شد. اجراهای این سالن که در گوشه‌ی بورگاسه، و روبروی موزه قرار دارد، عموماً توسط رهبران اتریشی معاصر و کلاسیک رهبری می‌شوند. یک نسخه‌ی همتا از این سالن در سال 2005 برپا شد، که هدف از آن پرداختن بیشتر به نمایش‌های مدرن و تجربی بود.

Raimund Theater

همانند Volkstheater، این سالن نیز توسط اهالی وین با هدف افزایش دسترسی به تماشاخانه برای مردم عامه برپا شد. این سالن که در ابتدا به خاطر اجراهای ناب اقوام آلمانی مشهور بود، امروزه برنامه‌ی نمایش‌های گسترده‌ای دارد که نمایش‌های موسیقیایی و اپرت های جریان اصلی را شامل می‌شود. سالن Raimund در منطقه‌ی ماریاهیلف قرار گرفته و گنجایش تقریباً 1000 نفر را دارد.

Brut

این ساختمان غیرمعمول که به تنهایی در قلب منطقه‌ی شلوغ کارلز قرار دارد، یک تماشاخانه‌ی خلاق بسیار قوی است، و برخی از جالب‌ترین اجراهای معاصر وین را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر رویدادهای مختلف رقص و تئاتر، یک محل عالی برای گفتگوها و کارگاه‌ها نیز به حساب می‌آید.

Theater Drachengasse

این تماشاخانه‌ی متوسط و بی زرق و برق در خیابان‌های منطقه‌ی یک قرار گرفته است. با اجرای انحصاری تولیدات معاصر، این سالن هر سال 4 یا 5 درام متفاوت، اساساً با موضوعات مربوط به مسائل مدرن سیاسی و اجتماعی برگزار می‌کند.

Theater in der Josefstadt

Josefstadt قدیمی‌ترین تماشاخانه‌ی وین است که هنوز کار می‌کند، و میزبانی حدود 700 اجرا در هر فصل، و قرار گرفتن در میان موفق‌ترین تماشاخانه‌های دنیای درام آلمانی‌زبان به افزایش شهرت و اعتبار آن کمک کرده است. اجراهای تاریخی آن شامل ارکسترهای اجراشده توسط بتهوون و واگنر می‌شود.

Vienna’s English Theatre

این تماشاخانه که قدیمی‌ترین و ریشه‌دارترین تماشاخانه‌ی انگلیسی‌زبان در قاره‌ی اروپا است، توسط کارگردان اتریشی فرانتس شافرانک و همسر آمریکایی او، روت برینکمن که بازیگر فعالی بود، پایه‌گذاری شد. این سالن به سرعت توجه جهان را به خود جلب کرد و در سال 1976 نخستین نمایش جهانی علامت باتری شیطان سرخ (The Red Devil Battery Sign) اثر تنسی ویلیامز را با کارگردانی خود نویسنده به روی صحنه برد. 

Schlosstheater Schönbrunn

این تماشاخانه‌ی سبک باروک، در محوطه‌ی کاخ Schönbrunn، در قرن هفدهم توسط هابزبرگ ساخته شد و تا کنون اجراهای تاریخی بی‌شماری از جمله آثار موتسارت، هایدن، و بتهوون در آن اجرا شده است. این تماشاخانه محل تشکیل دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین است و اجراهای دانشجویی زیادی را میزبانی می‌کند.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط