جاذبه‌های شهر ونیز
1397/09/29 - 17:00 راهنمای سفر

با بهترین جاذبه‌های شهر ونیز آشنا شوید

ونیز شهری با قدمت فراوان است و امروزه به خاطر سبک زندگی مدرن خود از دانشجویان، هنرمندان، کافه و رستوران‌های فراوانی میزبانی می‌کند. فلایتیو نگاهی به برخی از بهترین جاذبه‌های این شهر از دید مردم ونیز انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

آکادمی هنرهای زیبا

حضور در آکادمی هنرهای زیبا شما را به ونیز در عصر رنسانس می‌برد. ونیز در آن زمان به‌مانند نیویورک امروزی پر از فرهنگ، قدرت و تضادهای شدید میان فقرا و ثروتمندان بود. می‌توان تمامی این موضوعات را در نقاشی‌های موجود در آکادمی هنرهای زیبا یافت. رنگ‌های موجود در نقاشی‌های بلینی (Bellini) شباهت به رنگ هلوهای رسیده در فصل تابستان دارند. درمجموع باید گفت که عاشقان هنر نباید دیدار از این آکادمی را فراموش کنند.

برج سن جورجیو مگیوره

تماشای ونیز از بلندترین برج شهر با مناظر حیرت‌انگیز، به هیچ کجای دیگر شباهت ندارد. بهتر است تا در ابتدای صبح و زمانی که برکه‌های اطراف به حداکثر زیبایی خود می‌رسند از این برج دیدن کنید. به‌علاوه جمیعت در این ساعت به‌مراتب کمتر است.

میدان کامپو سانتا مارگریتا

برای چندین ساعت در میدان بزرگ کامپو سانتا مارگریتا قدم زده و در کافه‌ای در همین حوالی یک قهوه بنوشید. در حین نوشیدن قهوه به تماشای زندگی در این بخش از ونیز پرداخته و رفت‌وآمد دانشجویان و شهروندان را زیر نظر بگیرید.

به‌مانند مردم محلی یک بستنی بخرید

بستنی ایتالیایی طعم منحصربه‌فردی دارد. بستنی‌فروشی جلاتریا آلاسکا (Gelateria Alaska) بستنی‌های مخصوصی سرو کرده و تمامی طعم‌ها در همین‌جا توسط کارلو، صاحب مغازه، آماده می‌شوند. بستنی‌های این مغازه سبک بوده و زیاد شیرین نیستند، به همین خاطر می‌توانند یک میان وعده انرژی‌بخش در یک بعدازظهر دل‌انگیز باشند.

در کتاب‌فروشی آکوا آلتا به جست‌وجو بپردازید

هیچ‌کدام از کتاب‌فروشی‌های ونیز به آکوا آلتا (Acqua Alta) شباهت ندارند. نام این کتاب‌فروشی احتمالا از موج‌هایی گرفته شده است که در زمان بالا آمدن مد وارد این فروشگاه می‌شوند. کتاب‌ها در تعداد فراوان بر روی هم انباشته شده‌اند و می‌توان گربه‌های زیبایی را در لابه‌لای آن‌ها مشاهده کرد. این فروشگاه عجیب به‌راستی ارزش بازدید دارد.

چیکتی بخورید

کافه بوتگون (Bottegon) در یکی از کانال‌های زیبای شهر ونیز قرار داشته و توسط سه نسل از یک خانواده اداره می‌شود. لوئیزا، مادر خانواده، تخصص بالایی در تهیه چیکتی (cicchetti) دارد. این خوراکی لذیذ شامل قطعات کوچکی از نان همراه با مواد مختلفی بر روی آن شده و در هنگام عصر همراه با یک نوشیدنی سرو می‌شود. می‌توان انواع چیکتی همراه با عسل، پنیر یا ماهی تون و سس مایونز را امتحان کرد. چیکتی تکه‌ای لذیذ از ونیز است.

از کارگاه هنرمندان دیدن کنید

کارگاه‌های هنرمندان بخشی از فرهنگ پرشور ونیزی به شمار می‌آید که به نظر می‌رسد به سبب تولید اشیاء مختلف با قیمت‌های اندک، از صنعت گردشگری منتفع شده است. اگر قصد دیدار از ونیز را دارید، حتما از هنرمندان محلی این شهر با خرید صنایع‌دستی حمایت کنید. مولای نیانگ یک ونیزی آفریقایی‌تبار است که در تولید زیورآلات شیشه‌ای تبحر داشته و هیچ‌کدام از آثار او شبیه به هم نیستند. پائولو اولبی یکی دیگر از هنرمندان ونیزی است که با استفاده از چرم و کاغذهای رنگی کتاب می‌سازد. این دست‌ساخته‌ها کاملا خاص بوده و تنها در شهر ونیز یافت می‌شوند.

از بازار ماهی خرید کنید

این بازار بخش مهمی از فرهنگ محلی بوده و مکانی برای یافتن خوراکی‌های لذیذ دریایی و تازه صیدشده توسط ماهیگیران است. به‌علاوه بخشی از این بازار در جنوب میدان کامپو سانتا مارگریتا به فروش سبزیجات و میوه‌ها اختصاص دارد و مردم محلی محصولات خود را درست در کنار کانال به فروش می‌رسانند. این بازار همه روز به‌جز یکشنبه‌ها باز بوده و تنها زمانی که خریدوفروش در آن متوقف می‌شود ساعات نهار است. بهتر است تا صبح زود برای خرید و تماشا به این بازار مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط