کریسمس امسال
1397/09/17 - 13:00 راهنمای سفر

بهترین کارهایی که کریسمس امسال می‌توانید در مونترال انجام دهید

با وجود دماهای زیر صفر و انباشته شدن برف در خیابان‌ها، زمستان در مونترال می‌تواند سخت باشد. خوشبختانه فعالیت‌های مفرح زیادی وجود دارد که در فصل تعطیلات، در شهر فضای جشن و شادی به وجود می‌آورند. این‌ها برخی از کارهایی هستند که می‌توانید برای کریسمس در مونترال انجام دهید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

La Petite Floride

La Petite Floride یا فلوریدای کوچک، یک بازار زمستانی است که سال گذشته برای تعطیلات 2016 اولین اجرای کاری موفق خود را داشت. با نزدیک‌تر شدن به ماه دسامبر، این بهشت زمستانی منطقه‌ی Mile End به یک فضای باز اجتماعی تبدیل می‌شود که با گرد هم آوردن فرهنگ آشپزی، قهوه، هنر و بازی‌های زمستانی، همه در یک فضای جادویی که در غیر این صورت فقط یک منطقه‌ی صنعتی است، حس جشن و شادی را به این منطقه منتقل می‌سازد.

کریسمس در پارک

از اول تا 25 دسامبر در پایان هر هفته، کریسمس در پارک در سه منطقه‌ی مختلف شهر رخ می‌دهد: Place Emilie-Gamelin، پارک سن لوران (Compagnons de Saint-Laurent)، و پارک Lahaie. در این مکان‌های سرود کریسمس، بابانوئل، اجاق‌های فضای باز، خوراکی‌های جشنواره‌ای و فروشگاه‌های مختلف را خواهید یافت.

اسکی در کوه رویال

برای اینکه کمی از فعالیت‌های جشن و بازارهای کریسمس دور شوید، می‌توانید به سمت پارک کوهستانی رویال بروید و زمانی را به اسکی کردن سپری کنید. اگر اسکی ندارید می‌توانید از Fitz and Follwell یا Le Yéti تجهیزات مورد نیاز خود را اجاره کنید. می‌توانید هنگام لذت بردن از نماهای فوق‌العاده‌ی شهر، ورزش خود را نیز به شکل خوبی انجام دهید.

 ماهیگیری در یخ

به عنوان یک فعالیت خارج از خانه‌ی دیگر که می‌توانید در فصل تعطیلات امتحان کنید، به دهکده‌ی ماهیگیری در یخ در مونترال قدیم بروید. این تجربه شامل قایق‌سواری تا نقاط اصلی ماهیگیری، چادرهای گرم، و راهنماهای متخصص است.

Défilé des rêves

به عنوان جایگزینی برای رژه‌ی بزرگ بابانوئل در مرکز شهر که در اواسط نوامبر برگزار می‌شود، در اولین جمعه‌ی ماه دسامبر می‌توانید رژه‌ی کریسمس را که در کاخ سن اوبر برگزار می‌شود، تجربه کنید. این رژه که به Défilé des rêves (رژه‌ی رؤیاها) مشهور است، می‌تواند حدود 30 هزار شرکت‌کننده را به خود جذب کند.

آتش‌بازی‌های بندر قدیمی

افراد محلی و بازدیدکنندگان می‌توانند نمایش استادانه‌ی آتش‌بازی را تقریباً هر شنبه از ماه دسامبر در بندر قدیمی تماشا کنند، که تا ماه ژانویه نیز ادامه می‌یابد. در نمایش آتش روی یخ، که به نمایش pyro-musical مشهور است، حرکات رقص به شکل فوق‌العاده‌ای طراحی و تنظیم ‌شده‌اند. نمایش معمولاً ساعت 8 شب آغاز می‌شود و حدود 15 دقیقه در دریاچه‌ی بونسکور باسین ادامه دارد، جایی که می‌توانید هم‌زمان با موسیقی بر روی یخ‌ها اسکی کنید. همانند سایر نمایش‌ها، ورود و تماشای نمایش آتش و یخ نیز برای همگان رایگان است.

برای خرید بلیط هواپیما ارزان به فلایتیو مراجعه کنید.

Noël Sur L’Avenue

Noël Sur L’Avenue در منطقه‌ی Plateau با وجود رویدادها و انیمیشن‌هایی با تم تعطیلات، از جمله پیاده‌روی در میان شمع‌های روشن (نوزدهم دسامبر)، آتش‌بازی و نمایش‌های رایگان، در این فصل فضای شاد و سرحالی دارد. از نورپردازی‌ها، تزئینات، و نمایش‌های جشنواره‌ای با یک فنجان شکلات داغ در دست و پیاده‌روی در خیابان لذت ببرید.

بازار فندق‌شکن

بازار فندق‌شکن که توسط کمپانی Les Grands Ballets میزبانی می‌شود، از سال 2010 مشغول به کار است. در این بازار که در بخش فروشگاهی ساختمان کنگره‌ی مونترال برگزار می‌شود، 105 نمایشگاه آن در سال 2016، 75 هزار بازدیدکننده را به خود جذب کرد. برگزارکنندگان نمایشگاه‌ها 10 درصد از درآمد خود را به صندوق فندق‌شکن (Nutcracker Fund) اهدا می‌کنند، که به مناطق محروم و کودکان بیمار در مونترال خدمت‌رسانی می‌کند. در سال 2017، این بازار از سی‌ام ماه نوامبر تا دهم دسامبر برگزار خواهد شد.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط