شیبویا توکیو
1397/10/20 - 11:00 راهنمای سفر

بهترین کارهایی که می‌توان در شیبویا توکیو انجام داد

شیبویا (Shibuya) در نگاه اول تفرجگاهی برای جوانان و علاقه‌مندان به مد روز در توکیو به نظر می‌آید؛ اما به‌راستی در این منطقه برای هرکسی یک جاذبه وجود دارد. درحالی‌که جوان‌ترها اقدام به خرید جدیدترین لباس‌ها از خیابان تاکشیتا و شیبویا ۱۰۹ می‌کنند، افراد دیگر به استراحت و تفریح در پارک یویوگی (Yoyogi) پرداخته و برای تماشای یک نمایش به سالن تئاتر نُوه یا خرید وسایل خانه از فروشگاه مونوکِل می‌روند. فلایتیو نگاهی به این منطقه از توکیو کرده و به بررسی جاذبه‌های شیبویا می‌پردازد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

پارک یویوگی و معبد مِیجی

یک وعده غذا از فروشگاه‌های زنجیره‌ای توکیو تهیه کرده و برای پیک‌نیک راهی پارک یویوگی شوید. این فضای سبز وسیع محلی ایده‌آل برای استراحتِ پس از ساعت‌ها قدم زدن در خیابان‌ها است. در شمال پارک معبد میجی (Meiji) قرار دارد که وقفِ روح امپراتور میجی و همسر وی شده است.

فرهنگ گیارو را تجربه کنید

جنبش فشن گیارو (Gyaru) در اوایل دهه اول قرن بیست و یکم پدید آمد. این جنبش پرطرفدار از همان روزهای اول پدید آمدن شروع به رشد کرد و حالا امروز با شیوه‌های مدرن به کار خود ادامه می‌دهد. «شیبویا ۱۰۹» زادگاه این فرهنگ است که درست در بیرون از ایستگاه قطار شیبویا قرار دارد. همتای مردانه آن، 109 Men’s، نیز در همین جا دیده می‌شود.

خیابان تاکشیتا

خیابان تاکشیتا (Takeshita) ملغمه‌ای از فشن و فرهنگ در شیبویا است. می‌توان همه چیز، از کیمونوهای سنتی و سنجاق‌های مو گرفته تا فشن منطقه هاراجوکو (منطقه‌ای در شیبویا)، را در این خیابان پیدا کرد. خیابان تاکشیتا تنها چند قدم تا ایستگاه هاراجوکو فاصله دارد.

نونبِی یوکوچو

این خیابان کمتر شناخته‌شده در شیبویا میزبان کافه‌ها و رستوران‌های فراوانی است که قدمت آن‌ها به دهه ۱۹۵۰ بازمی‌گردد. برای تجربه شیبویای قدیم راهی یکی از این مکان‌های کوچک در نونبی یوکوچو (Nonbei Yokocho) شوید.

خرید به سبک توکیو

یک گردشگر به راحتی می‌تواند تمام روز خود را در مرکز خرید توکیو هندز (Tokyu Hands) سپری کند. شعبه این مرکز خرید در شیبویا بسیار بزرگ است. بررسی شعبه فروشگاه مونوکل (Monocle) در این منطقه نیز یکی از تفریحات جذاب برای علاقه‌مندان به خرید محسوب می‌شود. مونوکل انواع محصولات فشن که در مجله‌های آن دیده می‌شود را به فروش می‌رساند.

از مجسمه هاچیکو دیدن کنید

در بیرون از خروجی هاچیکو در ایستگاه شیبویا، می‌توان یک مجسمه برنزی را به احترامی سگی به همین نام مشاهده کرد. پس‌ازاینکه صاحب هاچیکو می‌میرد، او هر روز و برای مدت ۹ سال به این ایستگاه می‌آید و منتظر صاحبش می‌نشیند. داستان عشق و وفاداری هاچیکو میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به همین خاطر مجسمه‌ای از او در مقابل ایستگاه راه‌آهن ساخته می‌شود. حتی یک فیلم هم در هالیوود برای هاچیکو ساخته شده است. مجسمه هاچیکو امروزه به مقصدی محبوب در بیرون ایستگاه و میدان هاچیکو تبدیل شده است.

تقاطع شیبویا

تقاطع مشهور شیبویا در بیرون از ایستگاه مترو، مرکز این منطقه محسوب می‌شود. این بخش مرتبا در فیلم‌های تلویزیونی دیده شده است. تقاطع شیبویا به عنوان شلوغ‌ترین تقاطع جهان، باید در برنامه بازدید شما از این منطقه قرار بگیرد.

سالن تئاتر نُوه

برای آشنایی با هنر سنتی و فرهنگ ژاپنی راهی سالن نمایش ملی نُوه (Nō) شوید. سالن نمایش نوه محلی برای برگزاری رویدادهای مختلفی چون رقص و آواز است. علاوه بر اجراهای مرسوم، این سالن تئاتر از کارگاه‌های آموزشی برای خارجی‌ها نیز میزبانی می‌کند. حضور در این کارگاه‌ها رایگان است. گردشگران می‌توانند رقص و موسیقی سنتی ژاپنی را با کمک یک راهنمای انگلیسی یاد بگیرند.

موزه هنر اوکیو اِ اوتا

برای تحسین هنر نقاشی‌های زیبا بر روی چوب راهی موزه اوکیو اِ اوتا (Ukiyo-e Ōta) شوید. در این موزه بیش از ۱۲ هزار اثر هنری نگهداری می‌شود، بااین‌حال تنها بخش اندکی از آن در معرض دید عموم قرار دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط