the-best-time-for-buying-an-airplane-ticket
1395/07/08 - 8:43 راهنمای سفر

چه زمانی از سال می توانیم ارزان ترین بلیط هواپیما را بخریم؟

در مطلب چطوری ارزان ترین بلیط هواپیما را بخریم؟ به شما توصیه هایی درباره چگونگی خرید بلیط هواپیما با قیمت ارزان و مناسب کرده بودیم. اگر این مطالب را بخوانید متوجه می شوید که با رعایت چند قاعده ساده می توانید بلیطی ارزان برای پرواز خود خریداری کنید.

بعد از جستجوی بلیط در فلایتیو به تقویم قیمتی رجوع کنیم

اگر بلیط خود را از سایت فلایتیو می‌خرید باید دقت کنید در قست بالای صفحه تقویم قیمتی وجود دارد. شما می‌توانید با کلیک روی این بخش جدول کاملی از قیمت‌های ده روز قبل و بعد از سفرتان را ببینید. گاهی فقط یک تغییر یکی دو روزه قیمت بلیط شما را ممکن است حتی تا نصف هم کاهش دهد. بنابراین بسیار مهم است که به ماتریس قیمتی رجوع کنید و مطمئن شوید در بازه زمانی که می‌خواهید سفر کنید، بهترین بلیط با بهترین قیمت را خریداری می‌کنید.

یکی از این قواعد ساده بوه زمان بندی سفر شما مربوط می شود.

از آنجا که افراد زیادی هنگام تعطیلات عمومی و فصلی به سفر می روند، قیمت بلیط هواپیما در این زمان ها بسیار بالاست. پس با یک برنامه ریزی ساده می توانید زمان های خلوت سال را در تقویم علامت بزنید و مرخصی هایتان را برای یک مسافرت به صرفه و راحت نگه دارید.

در زبان انگلیسی اصطلاح dead zonesبه معنی زمان های کم طرفدار و کم تقاضا برای مسافرت های هوایی است. آژانس های هواپیمایی از این اصطلاح که برای اولین بار در رمان استیفن کینگ به کار رفته بود، برای زمان هایی استفاده می کنند که مشتری زیادی برای بلیط هواپیما وجود ندارد.

اما چه زمانی از سال dead zonesاست و بلیط هواپیما ارزان می شود؟

اگر برای خرید بلیط هواپیما سفر خارجی خود وارد سایت فلایتیو شوید و به جستجوی بلیط هواپیما برای زمان های مختلف بپردازید، متوجه می شوید که مثلا قیمت بلیط های اوایل دی ماه بسیار گران تر از بلیط های اواخر این ماه است. چون به دلیل تعطیلات کریسمس، تقاضا برای خرید بلیط هواپیما به شدت بالا می رود و قیمت آن افزایش پیدا می کند.نی

برای شرکت های هواپیمایی جهان، چهار دوره زمانی dead zonesبه حساب می آید:

- دو هفته اول ماه دسامبر (11 تا 24 آذر)

- ژانویه بعد از تعطیلات سال نو (18 دی تا 12 بهمن)

- بهار و پاییز (به جز تعطیلات بهاری در مارس و آپریل)

- اوایل فوریه (اواسط بهمن)

پس اگر می خواهید به یک سفر خارجی ارزان بروید، بهتر است بلیط هواپیمای خود را برای یکی از این زمان ها خریداری کنید.

اما dead zonesبرای سفرهای داخلی چه زمانی است؟

از آنجا که این زمان ها بر اساس تقاضای افراد برای خرید بلیط هواپیما تعیین می شود، با نگاه به تقویم و زمان تعطیلات عمومی به راحتی می توانید متوجه شوید که چه زمان هایی از سال بلیط هواپیما در ایران ارزان می شود. مثلا همیشه با شروع سال تحصیلی تقاضا برای بلیط هواپیما به طرز قابل توجهی کم می شود و قیمت آن پایین می آید.

از طرفی قبل و بعد از تعطیلات عید نوروز هم افراد کمتری تمایل به سفر دارند. این در حالی است که بهار (به ویژه ماه اردیبهشت) از نظر آب و هوا بهترین فصل سال برای سفر به شهرهای ایران است.

سفر کردن در زمان های به اصطلاح dead zonesعلاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در هزینه های سفر و تهیه ارزان بلیط هواپیما می شود، مزیت مهم دیگری هم دارد. در زمان های شلوغ و پیک سفر معمولا بخش زیادی از زمان شما در سفر برای ایستادن در صف موزه ها، ترافیک و ... تلف می شود. در حالی که در زمان های خلوت نه اعصبتان در ترافیک خرد می شود و نه برای دیدن جاذبه های گردشگری شهر به زحمت می افتید.

پس همین الان تقویم را باز کنید و برنامه ای به صرفه و راحت برای سفر پاییزی خود بریزید!

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط