بهترین زمان‌های سال برای سفر به سوئیس
1397/05/22 - 13:00 راهنمای سفر

بهترین زمان‌های سال برای سفر به سوئیس

تابستان و زمستان فصل‌های اوج گردشگری در سوئیس هستند. دامنه‌های این کشور در ماه‌های سرد سال پر از اسکی‌باز، اسنوبرد سوار و دیگر طرفداران ورزش‌های برفی است. از طرفی دیگر درجه حرارت پایدار در فصل تابستان و میل گردشگران به برخی از بهترین و بزرگ‌ترین جشنواره‌ها در اروپا، جمعیت فراوانی را به سوئیس می‌کشاند. فلایتیو نگاهی به تمامی ماه‌های سوئیس در یک سال برای سفر انداخته است. با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیمای زوریخ به فلایتیو مراجعه کنید.

ژانویه

وقتی‌که در ماه ژانویه به سوئیس سفر می‌کنید، این کشور در زیر برف قرار دارد. ژانویه سردترین ماه سال در سوئیس است و آفتاب معمولا راس ساعت ۹ صبح طلوع کرده و حوالی ساعت ۵ عصر غروب می‌کند. بسیاری از شهرها در سوئیس در این موقع از سال پوشیده از برف بوده و بهترین زمان برای سفر است. ارتفاعات پست‌تر سوئیس نظیر تیسینو در نزدیکی مرز ایتالیا شاهد برف کمتری هستند، درحالی‌که در اوج فصل سرما وجود برف سنگین حضور گردشگران و اسکی‌بازان را در سراسر کشور تضمین می‌کند. فستیوال بین‌المللی بالون نیز هرساله در شاتو-دِ برگزار می‌شود.

میانگین دما (زوریخ): صفر درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۵ روز

فوریه

درجه حرارت در ماه فوریه بالاتر می‌آید، اما بسیار اندک. برف‌ها همچنان در ارتفاعات مشاهده می‌شوند و می‌توان در دامنه کوه‌ها بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین اقامتگاه‌ها برای استراحت گردشگران و ورزش اسکی را پیدا کرد. قصد ما ناامید کردن شما از سفر به سوئیس نیست، زیرا اتفاقا افراد بیشتری در این فصل به سوئیس سفر می‌کنند. کارناوال سه‌روزه مشهور سوئیس در شهر بازل در این ماه آغاز می‌شود. این کارناوال بین اواخر فوریه و اوایل مارس برگزار می‌شود.

میانگین دما (زوریخ): ۲ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۳ روز

مارس

اگر قصد اسکی‌بازی در ماه مارس را دارید، می‌توانید همچنان در هتل‌های سوئیس در ارتفاعات این کشور اقامت کرده و درعین‌حال تابش شدید نور خورشید را نیز احساس کنید. اگرچه هوا همچنان در سراسر کشور سرد است، اما هوا در ارتفاعات پست‌تر سوئیس و در اطراف دریاچه ژنو در حال گرم شدن است؛ بنابراین ماه مارس می‌تواند زمان خوبی برای دیدار از این منطقه باشد. در اواخر ماه مارس، اکثر پیست‌های اسکی شروع به بستن درهای خود به روی گردشگران می‌کنند.

میانگین دما (زوریخ): ۶ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۸ روز

آوریل

با آمدن فصل بهار، برف‌ها در حال آب شدن بوده و دیگر جایی برای اسکی در سوئیس یافت نمی‌شود. آوریل ماهی آرام‌تر در سوئیس است، زیرا دیگر خبری از اسکی‌بازها نیست و عاشقان فصل تابستان هم هنوز وارد کشور نشده‌اند. این فصل زمان مناسبی برای دیدار از شهرهای سوئیس، قبل از آمدن موج جدید جمعیت، است. دمای هوا همچنان سرد است، اما هر روز از سرمای هوا کاسته می‌شود. تقریبا همه مسیری‌های کوه‌پیمایی باز شده‌اند و این ماه بهترین زمان برای دیدار از زیباترین جاذبه‌های طبیعی کشور است. گل‌ها در فصل بهار در دشت‌ها و دره‌های سراسر کشور باز می‌شوند، بنابراین پیاده‌روی و کوه‌پیمایی در این فصل بسیار توصیه می‌شود.

میانگین دما (زوریخ): ۹ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۸ روز

مه

سراسر سوئیس در ماه مه می‌تواند دل‌انگیز یا افتضاح باشد؛ زیرا آب‌وهوا در این ماه در هیچ‌کدام از روزهای آن قابل پیش‌بینی نیست. ماه مه زمان مناسبی برای دیدار از سوئیس به خاطر جشنواره‌های مختلف آن است.

میانگین دما (زوریخ): ۱۴ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۷ روز

ژوئن

ژوئن را می‌توان ماه آرامش قبل از طوفان در سراسر سوئیس دانست. هوا در این ماه تقریبا گرم و خشک است و زمان خوبی برای گشت‌وگذار در میان بهترین مقاصد گردشگری، به‌خصوص جاذبه‌های طبیعی قبل از ورود موج گردشگران در ماه‌های جولای و اوت، محسوب می‌شود. تور دیدار از زیباترین دریاچه‌های سوئیس، باید در برنامه سفر شما به این کشور در ژوئن گنجانده شود.

میانگین دما (زوریخ): ۱۶ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۸ روز

جولای

جولای ماهی است که دمای هوا شروع به افزایش می‌کند و گردشگران نیز به‌سوی بسیاری از مقاصد گردشگری مهم نظیر لوگانو، جانگفراو، برنیز اوبرلند و زرمات سرازیر می‌شوند. جولای همچنین ماه فستیوال در سوئیس است. بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی روباز سوئیس به همراه فستیوال جهانی مونترو جاز در این ماه برگزار می‌شود. دریاچه‌های نزدیک شهرهای بزرگ نظیر زوریخ یا ژنو محل مناسبی برای استراحت افراد و فرار از گرمای هوا است.

میانگین دما (زوریخ): ۱۹ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۷ روز

اوت

دمای هوا در سراسر کشور در این ماه به‌ندرت به زیر ۳۰ درجه رسیده و همین موضوع آب‌های سرد دریاچه‌های اطراف را به مکانی جذاب تبدیل می‌کند. به‌علاوه سوئیس در اولین روز این ماه روز ملی خود را جشن می‌گیرد. تمامی شهرهای بزرگ و کوچک شاهد مراسم آتش‌بازی و اجرای موسیقی هستند. زوریخ هرساله در اواسط این ماه وارد فصل میهمانی‌ها شده و یکی از بزرگ‌ترین پارتی‌های دنیا در این ماه در این شهر برگزار می‌شود.

میانگین دما (زوریخ): ۱۸ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۶ روز

سپتامبر

سپتامبر یکی از بهترین زمان‌ها برای دیدار از سوئیس است. هوا در این ماه همچنان خشک بوده و گرمای غیرقابل‌تحمل ماه‌های جولای و اوت را ندارد. اگر در اواخر این ماه عازم مناطق کوهستانی سوئیس شوید، می‌توانید اولین نشانه‌ها از پاییز را مشاهده کنید، زیرا درختان در آستانه تغییر رنگ بوده و برگ‌ها بر روی زمین دیده می‌شوند.

میانگین دما (زوریخ): ۱۵ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۹ روز

اکتبر

روزها در این ماه کوتاه‌تر، سردتر و مرطوب‌تر هستند. همچنان می‌توان در سراسر مسیرهای کوهستانی کشور کوه‌پیمایی کرد. اکتبر برای افرادی که عاشق خوراکی هستند فرصت مناسبی برای امتحان غذاهای کلاسیک نظیر فوندوی پنیری است. دیدار از شهر قرون‌وسطایی گرویر در این ماه به‌شدت توصیه می‌شود. در این ماه از جمعیت گردشگران کاسته شده و به‌راحتی می‌توان در همه‌جا گشت‌وگذار کرد.

میانگین دما (زوریخ): ۱۱ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۲۱ روز

 

نوامبر

نوامبر معمولا سرد و مرطوب است و معمولا همه منتظر هستند تا پیست‌های اسکی دوباره بازگشایی شوند. افرادی که نمی‌توانند منتظر دسامبر باشند، می‌توانند مقداری برف در ارتفاعات پیدا کنند، اما این کار اصلا توصیه نمی‌شود و بهتر است تا قبل از عزیمت حتما شرایط را بررسی کرد. اولین بازارهای کریسمس در اواخر این ماه شروع به دایر شدن می‌کنند و دیدار از سوئیس در نوامبر برای فرار از شلوغی جمعیت توصیه می‌شود.

میانگین دما (زوریخ): ۵ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۹ روز

دسامبر

با آمدن ماه دسامبر، سرما دوباره به سوئیس بازمی‌گردد؛ اما این موضوع باعث ناراحتی سوئیس نمی‌شود زیرا حالا زمان آماده شدن برای کریسمس است. بازارهای زیبای کریسمس در سراسر سوئیس برپا می‌شوند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به زیبایی بازار مونترو در قلعه شیلون نیستند. بازل نیز میزبان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای کریسمس در سوئیس است. شهر قدیمی بازل در این ماه به زیباترین شکل ممکن چراغانی می‌شود. شهر ژنو نیز در اول این ماه به استقبال جشن پیروزی مشهور سوئیس بر فرانسه می‌رود.

میانگین دما (زوریخ): ۲ درجه سانتی‌گراد

میانگین روزهای بارانی (زوریخ): ۱۶ روز

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط