بهترین سفرهای آخر هفته‌ای از دبی
1397/07/24 - 17:00 راهنمای سفر

بهترین سفرهای آخر هفته‌ای از دبی به دیگر شهرهای امارات

درحالی‌که دبی شهری پویا و جذاب برای گذراندن اوقات فراغت است، در صورت نرفتن به سراغ جواهرات پنهان امارات در اطراف این شهر، خسران بزرگی نصیب شما می‌شود. از کوه‌های شمالی گرفته تا صحراهای جنوب، از شهرهای ساحلی گرفته تا چشمه‌های آب گرم طبیعی، جاذبه‌های فراوانی در اطراف دبی برای مراجعه در آخر هفته وجود دارد. فلایتیو نگاهی به برخی از سفرهای آخر هفته‌ای از دبی به مقصد دیگر نقاط امارات انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما نجف به فلایتیو مراجعه کنید.

العین

العین در بخش جنوبی کشور واقع شده و منطقه‌ای آرام در دل صحرا با چشمه‌های آب گرم طبیعی است. می‌توان در آخر هفته از دبی به منطقه تفریحی «باغ شهر» در العین رفت و لذتِ بودن در میان درختان سرسبز نخل، حوضچه‌های آب طبیعی و هوای خنک را تجربه کرد.

کوه حفیت (Hafeet)

این کوه بلند سایه خود را بر سر شهر العین افکنده و محل خوبی برای فرار آخر هفته از شلوغی شهر به‌سوی منطقه‌ای کوهستانی با آب‌وهوای خنک است. کوه حفیت با داشتن نمای شگفت‌انگیزی از منطقه و مسیرهای کوه‌پیمایی در دل صخره‌ها، به شما حس تازگی داده و آماده بازگشت به شهر برای شروع دوباره هفته می‌کند.

الحتا (Al Hatta)

الحتا نام یک شهر کوچک در کوه‌های هاجر در شرق کشور است و محل مناسبی برای افرادی است که به دنبال تجربه یک شهر ساکت عربی هستند. می‌توان به منطقه شهر قدیمی الحتا رفت و از خانه‌های سنتی آن دیدار کرد، یا اینکه عازم مسیرهای کوهستانی برای تماشای حیات‌وحش امارات شد.

ابوظبی

آن‌هایی که به دنبال فرار از دبی و رفتن به شهری دیگر هستند، باید ابوظبی، پایتخت امارات، را انتخاب کنید. با این‌که ابوظبی همچنان شهری بزرگ و شلوغ محسوب می‌شود، اما دارای حال و هوای محلی و آرامش‌بخش بوده و می‌توان به سواحل تمیز آن رفت و از بناهای شگفت‌انگیز آن نظیر مسجد بزرگ شیخ زاید دیدار کرد.

صحرای ربع الخالی

اگر واقعا به دنبال تجربه زیبایی طبیعی شبه‌جزیره عرب هستید، عازم منطقه ربع الخالی در مرزهای جنوبی امارات شوید. این صحرای وسیع، بزرگ‌ترین پهنه بیابانی پیوسته در دنیا بوده و شما را با زیبایی‌های حیرت‌انگیز مادر طبیعت آشنا می‌کند.

شارجه

شهر شارجه محل مناسبی برای یک تجربه دل‌چسب از فرهنگ امارات در یک آخر هفته بوده و فرصتی برای فرار از شلوغی و سروصدای دبی است. شارجه به‌عنوان قلب آموزشی و فرهنگی کشور معرفی شده و آخر هفته‌های آن مناسب دیدار از موزه‌های فراوان، مراکز فرهنگی و دانشگاه بزرگ شهر به‌منظور آشنایی با هنرها و علوم مختلف است.

فجیره

فجیره در میان سواحل بکر و کوه‌های ناهموار هاجر و در کرانه‌های شمال شرقی امارات واقع شده و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای تعطیلات آخر هفته است. می‌توان در قلعه‌های باستانی و شهر تاریخی فجیره قدم زد و در هوای خشن شمال کشور حمام آفتاب گرفت.

رأس الخیمه

رأس الخیمه شمالی‌ترین امیرنشین کشور امارات بوده و فاصله زیادی تا دبی دارد. بااین‌حال سفر به این شهر شمالی به خاطر داشتن سواحل زیبا و محوطه‌های باستان‌شناسی جذاب ارزشمند است. اگر چشمان شما به‌اندازه کافی تیز باشد، حتی می‌توان کشور ایران در آن‌طرف تنگه هرمز را نیز مشاهده کرد!

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط