جذاب‌ترین مناطق زوریخ در سوئیس
1397/05/22 - 15:00 راهنمای سفر

با جذاب‌ترین مناطق زوریخ در سوئیس آشنا شوید

زوریخ به شکلی کاملا مرتب به ۱۲ منطقه تقسیم شده است؛ اما تمامی این مناطق به یک اندازه نبوده و درحالی‌که برخی از آن‌ها ارزش دیدن دارند، برخی دیگر مناسب وقت گذراندن نیستند. فلایتیو نگاهی به برخی از جذاب‌ترین محله‌ها در زوریخ انداخته تا به شما در صرفه‌جویی در زمان به هنگام دیدار از این شهر کمک کند.

برای خرید بلیط هواپیمای زوریخ به فلایتیو مراجعه کنید.

غرب زوریخ

مرکز صنعتی و قدیمی شهر زوریخ دوباره متولد شده است. غرب زوریخ که قبلا محله‌ای متروکه و پر از انبارهای صنعتی بود، حالا میزبان کافه‌ها و رستوران‌های لوکس شده و می‌توان اینجا را منطقه‌ای متحول‌شده دانست. کانتینرهای قدیمی حمل‌ونقل دریایی امروزه به یک کافه تبدیل شده و فروشگاه‌ها و رستوران‌های متعددی نیز در امتداد پل راه‌آهن شهر دیده می‌شوند. قطار نیز همچنان از بالای پل عبور می‌کند. با تاریک شدن هوا، غرب زوریخ پر از جوانانی می‌شود که به کافه‌ها می‌آیند. افرادی که به لندن سفر کرده‌اند، غرب زوریخ را با محله بریکستون مقایسه می‌کنند.

مرکز شهر

نام این محله گویای همه‌چیز است. این منطقه را می‌توان قلب زوریخ نامید و میدان پارادپلاتز در آن نیز میزبان بسیاری از بانک‌ها و مراکز تجاری شهر است. خیابان مشهور بانهوف در مرکز سوئیس پر از فروشگاه‌های لوکس بوده و حتی افرادی که قصد خرید ندارند نیز برای تفریح به اینجا می‌آیند. بالا رفتن از تپه لیندنهوف شما را به میدان تاریخی لیندنهوف پلاتز می‌رساند. این میدان زمانی محل قرارگیری یک قلعه رومی بود و حالا به تفرجگاهی برای جمع شدن اهالی زوریخ تبدیل شده است. می‌توان از این اینجا دید خوبی به نواحی اطراف شهر قدیمی داشت.

نیدردورف

نیدردورف که بخشی از شهر قدیمی زوریخ محسوب می‌شود، محله‌ای مخصوص عابران پیاده است. نیدردورف ترکیبی از رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌هایی است که در اطراف مسیرها و میدان‌های قرون‌وسطایی این محله دیده می‌شوند. باوجود خیابان‌های متعدد خرید، اطراف این محله برای گردشگران بسیار جذاب است. دیدار از زوریخ بدون گشت‌وگذار در محله نیدردورف کامل نمی‌شود.

خیابان لانگ

خیابان لانگ در زوریخ به‌عنوان محله‌ای شناخته می‌شود که هرگز نمی‌خوابد، زیرا اینجا مرکز زندگی شبانه در زوریخ است. خیابان لانگ امروزه قطب رستوران‌ها و کافه‌های بین‌المللی محسوب شده و مراکز تفریحی آن به‌سرعت در میان مردم شهر به محبوبیت رسیده‌اند.

سیفِلد

چیزی که باعث محبوبیت فراوان سیفلد در کرانه شرقی دریاچه زوریخ شده، تفرجگاه ساحلی آن است. پارک محبوب و شلوغ اطراف این تفرجگاه، یکی از بهترین مکان‌های شهر برای استراحت و لذت بردن از پرتوهای نور خورشید است. درحالی‌که تفریح دیگری به‌جز گرفتن حمام آفتاب و شنا در این تفرجگاه وجود ندارد، تعدادی رستوران و کافه خوب در این حوالی دیده شده که به گردشگران انبوه خدمات ارائه می‌دهند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط