دون ژوئن، یک فروشگاه آسیایی در قلب برلین اروپایی
1396/11/25 - 11:00 راهنمای سفر

دون ژوئن، یک فروشگاه آسیایی در قلب برلین اروپایی

برلین برای سال‌ها یک مکان توریستی محبوب بوده که بارها درباره جاذبه‌های توریستی آن در وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های بسیاری نوشته شده است؛ اما خوشبختانه هنوز تعدادی مکان کاملا ناشناخته وجود دارد که بازدید از آن برای مردم محلی نیز جالب است. یکی از این مکان‌ها فروشگاهی آسیایی به نام فروشگاه دون ژوئن» است.

برای خرید بلیط چارتر و رزرو هتل به فلایتیو مراجعه کنید. 

مرکز دون ژوئن

بهترین تعریف برای فروشگاه دون ژوئن می‌تواند این باشد: یک فروشگاه آسیایی غول‌پیکر که به‌وسیله چندین سالن بزرگ گسترش پیدا کرده است. این فروشگاه توسط نوین ون‌هیل تاسیس شد. او متوجه شده بود که تعداد زیادی بازرگان ویتنامی در برلین وجود دارد بنابراین این مکان را برای فروش محصولات آنها تاسیس کرد. امروزه بیش از صد بازرگان مختلف معامله‌های خود را در فروشگاه دون ژوئن برلین انجام می‌دهند. این مکان در طول هفته زیاد شلوغ نیست اما آخر هفته‌ها تعداد زیادی مردم محلی و حتی تعدادی توریست را در آنجا مشاهده خواهید کرد.

فروشگاه آسیایی

فروشگاه‌های آسیایی به این دلیل محبوب هستند که شما می‌توانید محصولات متنوعی نسبت به فروشگاه‌های دیگر در آن‌ها خریداری کنید. غذاهای آسیایی هم بسیار محبوب هستند و محصولات طبیعی را تنها از این فروشگاه‌ها می‌توانید خریداری کنید؛ اما فروشگاه دون ژوئن چیزهایی بیشتر از غذا را ارائه می‌دهد: شما می‌توانید انواع محصولات مانند لباس، جواهر و وسایل الکترونیکی بخرید. در ضمن می‌توانید محصولات عجیبی مانند شمشیرهای واقعی، تفنگ‌های بادی و اسباب‌بازی‌های چینی در فروشگاه دون ژوئن پیدا کنید.

خرید عصرگاهی یا گشتن و تماشا

همانطور که گفتیم فروشگاه دون ژوئن، فروشگاهی است که اگر به دنبال یک محصول خاص می‌گردید باید به آن سر بزنید. اگر آن محصول را در هیچ کجای برلین پیدا نکردید شانس خود را در این فروشگاه آسیایی بزرگ امتحان کنید. در ضمن اگر به این نوع محصولات (متنوع و عجیب) علاقه‌مند هستید، فروشگاه دون ژوئن بهترین مکان برای گشتن و تماشا است. به دلیل وجود محصولات عجیب، بازرگانان و این مکان یک قسمت کوچک از آسیا را به برلین آورده‌اند.

اطلاعات کاربردی

بازدید از فروشگاه دون ژوئن رایگان است و تعداد زیادی جای پارک در اطراف فروشگاه آسیایی وجود دارد. اگر می‌خواهید به‌وسیله حمل‌ونقل عمومی به آنجا بروید، باید سوار تراموا (استراسنبن) در ایستگاه هرتزبرگ‌استراسه شوید. فروشگاه در خیابانی با همین نام در پلاک 128 واقع شده است. فروشگاه دون ژوئن همه روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب باز است اما در روزهای سه‌شنبه تعطیل می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره فروشگاه دون ژوئن می‌توانید به سایت رسمی آنها سر بزنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط