سواحل مجمع‌الجزایر سیشل
1397/11/02 - 17:00 راهنمای سفر

زیباترین سواحل مجمع‌الجزایر سیشل

طبق قانون، تمام سواحل مجمع‌الجزایر سیشل جزو اموال عمومی هستند. گرچه ممکن است برخی از آن‌ها دور افتاده باشند، اما این سواحل شنی گسترده آماده‌ی گشت و گذار هستند. ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا با برخی از زیباترین سواحل سیشل آشنا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

جزیره‌ی ماهه

آنس ماژور

اگر از مسیر میان پارک ملی مورن سیشلوا راه‌پیمایی کنید به آنس ماژور خواهید رسید. از آنجایی که تنها راه دیگر برای رسیدن به این ساحل از طریق قایق است، احتمالاً در این نقطه‌ی دورافتاده تنها خواهید بود. حتماً وسایل پیک نیک با خودتان به همراه داشته باشید؛ هیچ‌گونه خوراکی و نوشیدنی در اینجا یافت نمی‌شود. در این منطقه فقط چند ساختمان متروکه‌ی قدیمی وجود دارد و برای رسیدن به آن باید بیش از یک ساعت پیاده‌روی کنید. با این حال در اینجا می‌توانید از غواصی‌های شگفت انگیز لذت ببرید.

آنس انتاندانس

اینجا بکرترین ساحل ماهه است. آنس انتاندانس تقریباً یک کیلومتر طول دارد و به همین خاطر کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. این ساحل که یکی از مناطق محبوب برای موج‌سواران است، چنان موج‌های سهمگینی دارد که شنا کردن در آن همیشه توصیه نمی‌شود. توصیه می‌کنیم در ماه‌های ژوئن تا سپتامبر از شنا کردن در اینجا اجتناب کنید. تفریحگاه بنیان تری (درخت انجیر هندی) که در اینجا قرار دارد، پرچم‌هایی را به صورت روزانه در نقاط امن نصب می‌کند تا میزان خطر را نشان دهد، که به شما کمک می‌کند تا بدانید آیا شرایط برای شنا کردن مناسب است یا خیر. همچنین این تفریحگاه کافه‌ای در ساحل دارد که تا غروب خورشید می‌توانید از آن نوشیدنی تهیه کنید. در ماه‌های اکتبر تا فوریه می‌توانید لانه‌های لاک‌پشت‌ها را نیز در این منطقه ببینید.

جزیره‌ی پراسلین

آنس لازیو

این ساحل که در شمال غربی جزیره قرار دارد، یک ساحل واقعاً خاص به حساب می‌آید. با اینکه اینجا یک ساحل توریستی است، اما بیش از اندازه شلوغ نمی‌شود. اگر دوست دارید فضای خلوت ساحل را تجربه کنید، صبح زود خود را به اینجا برسانید و از تجربه‌ی آن لذت ببرید. شنا کردن در آنس لازیو معمولاً بدون خطر است، اما مراقب باشید که گاهی در روزهای به‌ظاهر آرام نیز موج‌ها می‌توانند قوی باشند. برای کسانی که استراحت بر روی شن‌ها را ترجیح می‌دهند، درختان بزرگ تاکاماکا در طول این ساحل 500 متری سایه‌ی خوشایندی را فراهم کرده‌اند.

 با وجود تابلوهای راهنمایی و رانندگی که در مسیر وجود دارند و پارکینگی که در محل قرار دارد، سفر به آنس لازیو با ماشین بسیار ساده است. همچنین می‌توانید بخش زیادی از مسیر را با اتوبوس طی کنید – اما اگر با اتوبوس سفر می‌کنید، برای برگشتن به خانه باید یک تپه‌ی پرشیب را پیاده طی کنید.

هنگامی که به آنس لازیو رسیدید، حتماً متوجه تور بزرگی که در سمت راست ساحل قرار دارد خواهید شد. این تور به خاطر دو حمله‌ی مرگبار کوسه در سال 2011 در اینجا نصب شد – که اولین حادثه در پنجاه سال اخیر بود. در ابتدا، دوستداران شنا می‌توانستند در محدوده‌ای که با تور تعیین شده است شنا کنند. در حال حاضر افراد می‌توانند در کل محدوده‌ی ساحل آنس لازیو شنا کنند. دو رستوران ساحلی به نام‌های بن بن پلوم و له شوالیه در این ساحل قرار دارند.غذاهای بن بن پلوم از بهترین غذاهای کریولی هستند که در این جزیره پیدا می‌کنید.

آنس ژورژت

آنس ژورژت در محدوده‌ی حیاط هتل کنستانس لموریا پنهان شده است. هتل به صورت روزانه به تعداد محدودی از افراد خارجی اجازه‌ی دسترسی می‌دهد، اما برای رزرو نوبت باید از قبل تماس بگیرید. در عوض می‌توانید از کوه پلیزیر به سمت ساحل کوه‌پیمایی کنید. مسیر دارای تابلوهای راهنمای خوبی نیست به همین خاطر سعی کنید از افراد محلی کمک بگیرید؛ مردم منطقه از کمک کردن به شما خوشحال خواهند شد. نکته‌ی منحصر به فردی که آنس ژوژرت دارد این است که هیچ مرجان و صخره‌ای در دهانه‌ی آن وجود ندارد و یک ساحل شنی خالص است. همین موضوع باعث شده است تا آب آن رنگ فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

جزیره‌ی لادیگو

آنس سورس درژان

این ساحل که به دفعات در صدر فهرست بهترین ساحل جهان قرار می‌گیرد، بدون شک یک ساحل بسیار زیبا است. ساحل در بخش غربی جزیره و در محدوده‌ی له یونیون استیت قرار دارد. اگر می‌خواهید عکس‌های ساحلی کلاسیک در سیشل بگیرید، در همین ساحل این کار را انجام دهید: صخره‌های صورتی، آب‌های نیلگونی که هرگز از وجود آن‌ها خبر نداشتید و شن‌های سفید رنگ همگی در اینجا یافت می‌شوند.

این ساحل چند نکته‌ی منفی نیز دارد. اول از همه اینکه واقعاً برای شنا کردن گزینه‌ی مناسبی نیست. آب آن بسیار کم‌عمق است و مرجان‌ها و صخره‌ها باعث می‌شوند پیاده‌روی در آن زیاد خوشایند نباشد. اگر در لادیگو قصد شنا دارید، سفر کوتاهی به آنس سور داشته باشید. نکته‌ی منفی دیگر این است که با وجود شگفت انگیز بودن تماشای غروب خورشید در این ساحل، درهای له یونیون استیت ساعت 5 عصر بسته می‌شوند و شما نمی‌توانید برای تماشای غروب در آنجا بمانید.

آنس سِوِر

طی کردن مسیر شهرک اصلی لاپاس تا آنس سور با دوچرخه زیاد طول نمی‌کشد، اما باید آماده‌ی رکاب زدن در شیب تپه باشید. به خاطر اینکه بیشتر مردم به سمت غربی جزیره می‌روند، این جزیره غالباً خلوت است. اگر قبل از غروب خود را به اینجا برسانید، می‌توانید غروب خورشید را بر جزیره‌ی پراسلین تماشا کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط