بانکوک
1397/06/19 - 13:00 راهنمای سفر

چند تجربه متفاوت در سفر به بانکوک

بازدیدکنندگانی که تحمل دیدن افراد متعدد در حال گرفتن سلفی یا یک جاذبه‌ی توریستی شلوغ را ندارند ممکن است کمتر تحت تأثیر بانکوک، یکی از پر بازدیدترین شهرهای جهان، قرار بگیرند. با این وجود، به همان میزان که این شهر پر از بازدیدکننده است، تجربیات معدودی وجود دارند که توریست‌های جریان اصلی هنوز آن‌ها را کشف نکرده‌اند. منحصر به فرد، غیر معمول، کشف نشده: بانکوک همه‌ی این‌ها را با هم دارد.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

از موزه‌ی مرگ دیدن کنید

موزه‌ی پزشکی سیریراج، که معادل مناسب آن موزه‌ی مرگ است، جایی برای افراد بزدل و ترسو نیست. این موزه در واقع از شش موزه‌ی مختلف تشکیل شده است که بسیاری از آن‌ها پر از نمایش‌های خونین و عجیب و غریب هستند. کودکان بدشکل و بدقواره، اجزای بدن انسان‌ها و حیوانات، عکس‌هایی که پس از مرگ گرفته شده‌اند: لیست نمایش‌های عجیب و غریب ادامه دارد. بسیاری از اطلاعات به زبان تایلندی هستند، اما بازدیدکنندگانی که به دنبال فیلم‌های ترسناک و یک روز واقعاً غیر معمول هستند باید از این موزه دیدن کنند. هزینه‌ی ورودی برای دیدن هر 6 موزه، 200 بات (5.80 دلار) است.

خواربار فروشی در محله‌ی کلونگ توئی

محله‌ی کلونگ توئی که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین محله‌های فقیرنشین پایتخت است، کمی از بازارهای مجلل شهر و نمای پر زرق و برق شهری عقب مانده است. شرایط زندگی در این محله بسیار اسف‌بار است، اما بازار کلونگ توئی در این محله قرار دارد: بزرگ‌ترین بازارِ تر در بانکوک، پر از محصولات، گوشت و غذاهای دریایی تازه. مرغ‌های ذبح‌شده در بالای قفس دیگر مرغ‌های زنده قرار داده شده‌اند. غذاهای دریایی تازه بر روی ظروف حلبی پر از یخ قرار دارند. این بازار، با اینکه قطعاً تأثیرگذار و مضمحل کننده است، یکی از جالب‌ترین مکان‌های شهر برای عکاسی و نیز تهیه‌ی خواروبارهای ارزان‌قیمت است.

با حیوانات قهوه بنوشید

قهوه، کرپ، گربه: هرگز فکرش را نمی‌کنید که قرار است در کافه‌های حیوانات خانگی در بانکوک، چه چیزی ببینید. دوستداران گربه‌ها باید یک‌راست به سراغ کافه Caturday Cat بروند، کافه‌ای که پر از گربه‌های نرم و پشمالو برای شاد نگه داشتن قهوه‌خورهایی است که به گربه‌ها نیز علاقه‌ی زیادی دارند. کسانی که به دنبال حیوانات پشمالوتر می‌گردند می‌توانند به سراغ کافه‌ی True Love بروند، یک کافه‌ی هاسکی که آن طرف ایستگاه قطار هوایی BTS قرار گرفته است. از این قبیل کافه‌ها به وفور در پایتخت پیدا می‌شود، که برای آن دسته از دوستداران حیوانات که دلشان برای دوستان پشمالوی خود در خانه تنگ شده است، عالی هستند.

از گورستان هواپیمای بانکوک دیدن کنید

بقایای اسکلت هواپیمای بلندپروازی که از کار افتاده است، در زمین متروکه‌ای با نام گورستان هواپیما ریخته شده است. گرافیتی، زباله و بخش‌های مختلف و پوسیده‌ی هواپیما، فضای داخلی هواپیمای از کار افتاده را تشکیل می‌دهند. این هواپیما که در شرق منطقه‌ی رامخامهنگ قرار دارد، در حال حاضر محل زندگی سه خانواده است که در بال‌های جداشده و کابین متروکه‌ی آن سکونت دارند. بازدیدکنندگان می‌توانند در این منطقه که کاملاً خارج از مسیر تردد اصلی است، گشت و گذار کنند. خانواده‌هایی که در آنجا زندگی می‌کنند 150 بات (4.40 دلار) به عنوان هزینه‌ی ورودی دریافت می‌کنند.

در تاریکی غذا بخورید

در رستوران Dine in the Dark، چراغ‌ها را خاموش کرده و حواس خود را روشن کنید. با کمک راهنماهای نابینای رستوران، بازدیدکنندگان می‌توانند یکی از خاطره‌انگیزترین تجربه‌های خود را در پایتخت داشته باشند. غذا خوردن در تاریکی مفهوم جدیدی است که اولین بار در هتل بزرگ شرایتون سوخومویت اجرا شد. در این شیوه به افراد این فرصت داده می‌شود تا تجربه‌ی غذا خوردن بدون دیدن غذا را تجربه کنند، و به آن‌ها امکان رها شدن از حس بینایی و لذت بردن از غذا با استفاده از حواس چشایی، بویایی و لامسه داده می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند از میان دسته‌بندی‌هایی شامل غذاهای گیاهی، آسیایی، غربی، یا سورپرایز ویژه، یک مورد را انتخاب کنند. بعد از تحویل مواردی که می‌توانند در وعده‌ی غذایی اختلال ایجاد کنند (مثل تلفن همراه)، یک راهنما فرد را به اتاق کاملاً تاریک هدایت می‌کند. در روزهای سه‌شنبه تا شنبه بعد از ساعت 6:30 عصر، می‌توانید این شیوه‌ی منحصر به فرد غذا خوردن را تجربه کنید. کل هزینه‌ی غذا، 1450 بات (42 دلار) است.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط