سفر به شهر پیزا
1397/11/01 - 13:00 راهنمای سفر

کارهایی که حتماً باید در سفر به شهر پیزا در ایتالیا انجام دهیم

شهر توسکانی پیزا به یکی از مهم‌ترین و مشهورترین مکان‌های رنسانس تبدیل شده است. این شهر که محل تولد گالیلئو گالیله، لئوناردو فیبوناتچی و پیزانلو بوده است، سرشار از هنر، تاریخ و فرهنگ است. در این راهنما کارهایی را که حتماً باید در سفر به این شهر انجام دهید، فهرست کرده‌ایم.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

با کاخ دی میراکولی آشنا شوید

کاخ دی میراکولی که با نام رسمی پیازا دل دومو شناخته می‌شود، یک منطقه‌ی دیوارکشی شده در مرکز پیزا است. این منطقه به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز هنر قرون وسطایی اروپایی و یکی از زیباترین مجموعه‌های معماری جهان به حساب می‌آید. در این منطقه چهار بنای مذهبی بزرگ قرار دارد: کلیسای جامع پیزا، تعمیدگاه پیزا، برج یادگیری پیزا و گورستان کامپو سانتو.

از کاخ دی کاوالیری دیدن کنید

میدان شوالیه‌ها (پیازا دی کاوالیری) در دومین میدان اصلی شهر قرار گرفته است. این منطقه در قرون وسطی به عنوان مرکز سیاسی شناخته می‌شد: بعد از اواسط قرن شانزدهم این میدان به مرکز اصلی فرماندهی شوالیه‌های سنت استفن تبدیل شد. امروزه این مرکز برای آموزش استفاده می‌شود، و Scuola Normale di Pisa، مؤسسه‌ی آموزش عالی که بخشی از دانشگاه پیزا به حساب می‌آید، در این منطقه قرار دارد.

در پارک جیاردینو اسکوتو نمایی از شهر را تماشا کنید

جیاردینو دی اسکوتو یا باغ اسکوتو یکی از قلعه‌های قدیمی پیزا است. این قلعه‌ی نظامی "نووا" (جدید) نامیده می‌شد تا از قلعه‌ی قدیمی‌تر Vecchia در بخش ساحلی شهر تمایز داده شود. قلعه‌ی نووا در سمت مخالف دیوارهای شهر در منطقه‌ی لونگارنو فیبوناتچی، در ساحل جنوبی رودخانه‌ی آرنو بین پل‌های پونته دلا ویتوریا و پونته دلا فورتزا قرار گرفته است. این پارک یک محل عالی برای لذت بردن از طبیعت، درست در وسط شهر و به دور از شلوغی و سر و صدا است. علاوه بر این، با وجود دیوارهای بازسازی‌شده‌ی قرون وسطایی، مردم می‌توانند بر روی آن‌ها قدم بزنند و از یک نمای واقعاً فوق‌العاده شهر را تماشا کنند.

از موزه‌ی پالازو بلو دیدن کنید

موزه‌ی پالازو بلو مرکزی برای نمایشگاه‌های موقت و فعالیت‌های فرهنگی است که در مرکز تاریخی پیزا قرار دارد. این موزه در Palazzo Giuli Rosselmini Gualandi (و پالازو کازاروزا)، یک کاخ باستانی که توسط سازمان خیریه‌ی پیزا بازسازی شد، قرار گرفته است. نام آن از رنگ آبی که در بازسازی اخیر از آن پرده‌برداری شد گرفته شده است، و می‌توان آن را به سلیقه‌ی مالکان روسی که در قرن هجدهم آن را تصاحب کردند نسبت داد.

از روی پل پونته دی مزو عبور کنید

پونته کنت آگولینو که بیشتر با نام پونته دی مزو شناخته می‌شود، مهم‌ترین پل پیزا به حساب می‌آید. این پل درست در مرکز شهر قرار دارد و پیازا گاریبالدی را به پیازا XX ستمبر وصل می‌کند. در طول جنگ جهانی دوم این پل بمباران شد تا اتصال میان دو بخش شهر قطع شود و در نتیجه این پل مدرن تنها 60 سال قدمت دارد. این پل با داشتن چشم‌اندازهایی از رودخانه و کوه‌های زیبا در زمینه‌ی آن، محل زیبایی برای بازدید است.

از تماشای نقاشی دیواری توتوموندو اثر کیت هرینگ لذت ببرید

نقاشی دیواری توتوموندو در سال 1989 توسط کیت هرینگ انجام شد و هدف آن نمایش همدلی جهانی بود. هر یک از 30 شکل آن، جنبه‌ی متفاوتی از صلح در جهان را به نمایش می‌گذارد: زنی که بچه‌ای در بغل دارد نماد مادر بودن است، و دو مردی که از یک دلفین حمایت می‌کنند اشاره به رابطه‌ی بشر با طبیعت دارد.

در پارک سن روسور گشت و گذار کنید

پارک منطقه‌ای سن روسور در سال 1979 بنا شد. این پارک که حدود 24 هزار هکتار مساحت دارد، در ساحل ویارجو و لیورنو قرار گرفته است. با اینکه در وسط یک منطقه‌ی کاملاً شهری قرار دارد، اما به شکل قابل توجهی خصوصیات طبیعی خود را حفظ کرده است و می‌توانید یکی از نمونه‌های کمیاب ناحیه‌ی ساحلی دست‌نخورده را در اینجا ببینید. این پارک که گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری را در خود دارد، یک محل عالی برای سپری کردن یک روز و تنفس هوای تازه و تماشای حیوانات نادر است.

موزه‌ی ملی سن متئو

موزه‌ی ملی سن متئو در پیزا، آثاری از ساختمان‌های کلیسایی تاریخی در شهر و استان پیزا را به نمایش می‌گذارد. آثار هنری شامل آثاری از دوره‌ی قرون وسطی تا قرن شانزدهم را شامل می‌شود. کلکسیون شامل شاهکارهای مجسمه‌سازی اثر نیکولا پیزانو و دوناتلو می‌شود. این موزه یک مجموعه‌ی غنی از نقاشی‌های عتیقه، از جمله آثار هنرمندان برجسته‌ای مثل سیمونه مارتینی، لیپو ممی، فرانچسکو تراینی، مازاتچو و گرلاندایو را در خود دارد. همچنین این موزه مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌های تزئین شده‌ی قرون وسطایی، مجسمه‌های مذهبی چوبی از قرن‌های سیزدهم تا پانزدهم و سفال‌های عتیقه را نیز در خود جای داده است.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط