وسایلی که ورود آن‌ها به هواپیماها ممنوع است
1397/07/17 - 13:00 راهنمای سفر

وسایلی که ورود آن‌ها به هواپیماها ممنوع است

گاهی اوقات مسافران برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و به‌نوعی دوراندیشی، اقدام به برداشتن وسایل متعددی برای سفرهای طولانی خود می‌کنند؛ اما وقتی‌که به فرودگاه می‌رسند با فهرست بلندبالایی از اقلام ممنوعه برای ورود به هواپیما روبرو می‌شوند. همین اتفاق می‌تواند برنامه سفر آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. ممنوعیت برخی از این وسایل کمی عجیب است. فلایتیو به همین بهانه به سراغ قوانین اداره امنیت حمل‌ونقل رفته و فهرستی از وسایل ممنوعه برای ورود به هواپیما را تهیه کرده است.

این فهرست مربوط به چمدان‌های سفر می‌شود و بازرسی آن‌ها حتمی است؛ بنابراین بهتر است تا در همان ابتدا مطمئن شد که وسایل شما جزو اقلام ممنوعه سفر نیستند.

به‌موجب این قانون، تمامی مایعات، ژل‌ها و اسپری‌ها باید در ظروف ۱۰۰ گرمی یا کوچک‌تر با قابلیت جایگیری در کیسه‌های پلاستیکی باشند. مسافران تنها می‌توانند یک کیسه پلاستیکی تحویل بگیرند. بااین‌حال مایعات و ژل‌ها شامل چه مواردی می‌شوند؟ پاسخ به این سؤال به‌وضوح آنچه که شما فکر می‌کنید نیست!

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

اسپری مو

مطمئن شوید که در صورت همراه داشتن اسپری مو، آن را به بخش بازرسی تحویل می‌دهید. بر اساس قانون اداره امنیت حمل‌ونقل، اسپری موی شما باید فاقد مواد مضر باشد، در غیر این صورت ضبط می‌شود.

اسپری خوشبوکننده

قانون اسپری مو در مورد اسپری خوشبوکننده نیز صادق است. می‌توان خوشبوکننده مایع خود را با نوع جامد تعویض کرد.

کرم پودر معمولی و مایع

کرم پودرهای معمولی و مایع نیز جزو اقلام ممنوعه محسوب می‌شوند، مگر اینکه وزن آن‌ها کمتر از ۱۰۰ گرم باشد. اگر قصد دارید تا یک کرم پودر بزرگ با خود حمل کنید، بدانید که در بخش بازرسی آن را کنترل خواهند کرد.

شامپو و نرم‌کننده

قوطی شامپو و نرم‌کننده نیز باید به‌منظور رعایت قانون ۱-۱-۳ کمتر از ۱۰۰ گرم باشد.

مایع سفیدکننده

حمل مایع سفیدکننده به‌طورکلی ممنوع است، بنابراین بهتر است تا قبل از جمع کردن چمدان در مورد برداشتن لباس‌های سفید تجدیدنظر کنید.

لوسیون بدن

لوسیون‌ها نیز در دسته مایعات جای گرفته و باید از قانون ۱-۱-۳ پیروی کنند.

ناخن‌گیرهای بزرگ

ناخن‌گیرها مشکلی ندارند، اما قبل از انتخاب حتما به اندازه آن‌ها توجه کنید. ناخن‌گیرهای بزرگ را در خانه بگذارید.

قیچی آرایشگری (فلز با نوک‌تیز)

سعی نکنید تا در طول سفر به فکر کوتاه کردن موها یا دوخت و دوز لباس باشید؛ مگر اینکه دوست داشته باشید چمدان شما را بررسی کنند! زیرا قیچی با لبه‌های تیز و بلندتر از ۱۰ سانتی‌متر در فهرست اقلام ممنوعه جای دارد.

 

فیلم‌های عکاسی خام

دستگاه‌های اشعه ایکس باعث خراب شدن فیلم‌های خام عکاسی شما می‌شوند. اداره امنیت حمل‌ونقل توصیه می‌کند تا در سفرهای هوایی خود هرگز فیلم‌های خام به همراه نداشته باشید.

خمیردندان

اگر به دندان‌های خود اهمیت می‌دهید، بهتر است تا یک خمیردندان مسافرتی تهیه کنید. ورود خمیردندان با سایز معمولی به هواپیما ممنوع است.

تیغ‌های اصلاح

اگر همچنان به روش‌های قدیمی برای اصلاح صورت خود تمایل دارید، باید آن‌ها را به خاطر پرواز ترک کنید. شما مجاز به وارد کردن تیغ‌های اصلاح بدون محافظ به هواپیما نیستید

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط