the-worlds-10-safest-countries-to-visit
1396/02/26 - 15:01 راهنمای سفر

به امن ترین کشورهای جهان سفر کنید

یکی از معیارهای مهم هنگام تصمیم گیری برای سفر به کشورهای مختلف، میزان امنیت آنهاست. چرا که همه ما سفر کردن را به خاطر آسایش، آرامش و تجربه کارها و فضای جدید دوست داریم و دلمان نمیخواهد تجربه مان در سفر تحت تأثیر عوامل حاشیه ای و ناامن کننده قرار بگیرد.

این موضوع برای افرادی که تنها سفر می کنند اهمیت بسیار بیشتری دارد. چرا که هر اتفاقی در سفر چون مورد آزار و اذیت قرار گرفتن، مورد سرقت واقع شدن و ... می تواند به طور کلی سفر شما را تحت تأثیر قرار دهد و برنامه تان را بهم بریزد.

با ما همراه باشید تا با این کشورهای امن آشنا شوید.

برای سفر به این کشورها می توانید از طریق سایت فلایتیو به خرید بلیط هواپیما و رزرو بلیط هواپیما خارجی بپردازید.

1- ایسلند

برای ششمین سال متوالی ایسلند از نظر شاخص های ایمنی در صدر دیگر کشورها قرار گرفته است. این کشور با داشتن تعداد پایین زندانی، اقدامات تروریستی و قتل، یکی از کشورهای امن محسوب می شود.

علاوه بر این به دلیل جزیره بودن این کشور و کم بودن مرزهای آن با دیگر کشورها، به اختلافات مرزی نیز برنمیخورد.

2- دانمارک

دانمارک از جمله کشورهایی است که همواره در بین شادترین کشورهای جهان جای می گیرد. این کشور شاد در حال حاضر جزو یکی از امن ترین کشورهای جهان نیز است.

3- اتریش

رابرت فراست، شاعر قرن بیست آمریکایی، در یکی از شعرهایش نوشته «حصارهای خوب باعث داشتن همسایگان خوب می‌شود.»

این جمله تا حد زیادی درباره اتریش صادق است چون همسایگان آن مانند آلمان و جمهوری چک نیز رتبه بالایی در شاخص های امنیتی دارند.

آمار واردات اسلحه در این کشور بسیار پایین است و درگیری های کمی در آن رخ می دهد.

4- نیوزیلند

احتمالا نیوزیلند گزینه خوبی برای سفرهای ماجراجویانه و هیجان انگیز نیست اما اگر به دنبال امنیت و آرامش هستید این کشور محیط بسیار ایدآلی دارد.

در این کشور جزیره ای که در جنوب غرب اقیانوس آرام قرار دارد، از خشونت و درگیری های داخلی خبری نیست.

5- پرتغال

در سال های اخیر بسیاری از مسافران بر این موضوع تأکید کرده اند که لیبسون، پایتخت کشور پرتغال، به دلیل زیبایی، مناسب بودن قیمت ها و امنیت نسبی آن، مقصد خوبی برای سفر است.

6- جمهوری چک

جمهوری چک کشوری در اروپای مرکزی است که آمار جرم و جنایت و خشونت در آن پایین است. این کشور که پایتخت و بزرگترین شهر آن پراگ است، یکی از مقاصد محبوب کسانی است که به فضاهای تاریخی و فرهنگی علاقه دارند.

7- سوئیس

همه ما سوئیس را به کشوری بی طرف در عرصه بین المللی می شناسیم. این کشور که مقر سازمان ملل متحد در آن قرار دارد، یکی از امن ترین و زیباترین کشورهای جهان برای سفر کردن است.

این کشور نه دچار درگیری های بین المللی است و نه دچار خشونت و درگیری های داخلی در سطح جامعه است.

8- کانادا

کانادا از کشورهایی است که یکی از بالاترین سطوح صلح و امنیت در قاره آمریکا را دارد. تورنتو نیز از شهرهایی که از نظر سطح کیفیت زندگی، در بالاترین سطح قرار دارد.

9- ژاپن

ژاپن رتبه خوبی از نظر شاخص های صلح، تعداد پایین قتل و دسترسی به سلاح دارد. این کشور همچنین از نظر ایمنی در وسایل نقلیه، فضای شهری و ... نیز جزو کشورهایی است که استاندارد بالایی دارد.

10- اسلوونی

با وجود اینکه تاکنون در اسلوونی فعالیت های محدود تروریستی و چند درگیری داخلی رخ داده است، بیشتر گردشگران در آن احساس امنیت می کنند.

این کشور که در اروپای مرکزی قرار دارد، تا سال 1991 جزئی از یوگسلاوی بود و پس از آن مستقل شد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط