چیزهایی که نباید با خودتان از سفر به خانه ببرید!

چیزهایی که مسافران از سفر با خودشان به خانه می آورند دو دسته اند؛ این وسایل یا سوغاتی هستند، یا خرت و پرت و یادگاری های سفر. بین این خرت و پرت ها بعضی وقت ها چیزهایی پیدا می شود ممکن است باعث دردسر شما شود. در نتیجه توصیه ما این است که هر چیزی که می بینید را بدون فکر کردن با خودتان به خانه نیاورید؛ به خصوص چیزهایی که در این مطلب از آن نام می بریم! اگر اهل سفر هستید و قصد خرید بلیط هواپیما، بلیط چارتر و یا بلیط قطار دارید می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

سکه و ارز

باور کنید همیشه بهترین کار هنگام ترک کردن خاک یک کشور این است که تا قران آخر پولتان را خرج کنید و با جیب خالی به خانه برگردید. چون ارز و سکه آن کشور دیگر به کارتان نمی آید. مگر اینکه اهل کلکسیون جمع کردن باشید یا مطمئن باشید که دوباره به آن کشور سفر می کنید.

چیزهایی که اجازه عبور از بخش بازرسی فرودگاه ندارند

در سایت بسیاری از فرودگاه های بین المللی جهان می توانید لیستی از اشیای ممنوعه که اجازه گذر از مرز ندارند را مشاهده کنید. ممکن است حمل بعضی از نوشیدنی ها و مواد غذایی ای که در یک کشور مصرف می کنید، در کشور خودتان ممنوع باشد و یا اجازه عبور از مرز نداشته باشد. اما جز این، حمل بعضی از چیزها در بخش بازرسی اکثر فرودگاه های جهان ممنوع است. برای مثال هیچوقت مایعاتی با حجم بیش از 100 میلی لیتر را حمل نکنید چون اجازه حمل آن را ندارید.

لهجه تقلبی!

بعضی از مسافران بین المللی بعد از برگشتن از سفر، ناگهان تغییر لهجه می دهند و به لهجه کشوری که به آن سفر کرده بودند صحبت می کنند. از آنجا که هر چیز تقلبی و جعلی بد است، لهجه تقلبی هم بد است!

چیزهایی که نیازی به آن ندارید

وسایل کهنه، خراب و از کار افتاده خود را با خودتان به خانه نبرید. اگر در سفر کلی خرید داشته اید و وسایل تازه گرفته اید بهتر است کمی از وسایل قدیمی خود را همانجا در سفر کنار بگذارید و با خود به خانه نبرید. علاوه بر این، لازم نیست هر چیزی را که در هتل می بینید با خودتان به خانه ببرید. بعضی از افراد فکر می کنند از شامپو تا مسواک و دمپایی هتل را باید با خود به خانه ببرند!

وسایل ممنوعه

وسایل قاچاق، عتیقه، مشکوک و …، همگی از چیزهایی هستند که باید از بردن آنها به خانه خودداری کنید. حمل دانه بعضی گیاهان، بعضی روغن ها و بعضی از سبزیجات ممکن برای شما دردسرساز شود. پس در بردن چیزهایی که به خانه می برید دقت کنید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*