things-should-know-about-international-travel
1395/07/03 - 12:21 راهنمای سفر

نکاتی که در سفر به خارج از کشور به دردتان می خورد

اگر قرار باشد برای اولین بار به خارج از کشور سفر کنید به چه نکاتی باید توجه کنید؟ چه زمانی برای گرفتن ویزا باید اقدام کنید؟ چه اطلاعاتی درباره مقصدتان باید داشته باشید؟

اینها بخشی از سؤالاتی است که برای اکثر افراد هنگام سفر به خارج از کشور پیش می آید. سفر به خارج از کشور اصول و قواعدی دارد که با سفرهای داخلی متفاوت است. مدارک مورد نیاز، زمان رفتن به فرودگاه، زمان خریداری بلیط و خیلی نکات دیگر هستند که هنگام سفر به خارج از کشور باید بدانید.

در این مطلب نکات مهمی را به شما می گوییم که در سفر به خارج از کشور به دردتان می خورد.

1. کلمه های اساسی و مهم را یاد بگیرید

حتما لازم نیست سلیس و روان به زبان کشوری که به آن سفر می کنید صحبت کنید ولی اگر تنها چند واژه اساسی آن زبان را یاد بگیرید، در سفر کمک بزرگی به خودتان کرده اید.

توصیه ما به شما این است که قبل از رفتن به خارج، شمردن از یک تا ده، سلام، خداحافظی، تشکر و بله و خیر گفتن به زبان کشوری که به آن سفر می کنید را یاد بگیرید.

این موضوع علاوه بر کم کردن مشکلتتان در سفر، باعث معاشرت بیشتر شما با مردم بومی آن کشور و بالا رفتن تجربه شما در سفر می شود.

2. واحد پول کشور مقصدتان را بشناسید

باید این موضوع را بپذیرید که توریست های تازه وارد به یک کشور، منبع درآمد خوبی برای سوءاستفاده کنندگان و کلاهبرداران هستند!

به همین خاطر حتما قبل از سفر به خارج، اطلاعات لازم درباره نرخ برابری ارز و واحد پولی کشور مورد نظرتان را کسب کنید.

بهتر است درباره قیمت بعضی خدمات و محصولات اساسی (مانند نرخ تاکسی، نرخ وسایل حمل و نقل عمومی، رستوران و ...) قبل از سفر تحقیق کنید، تا هم برآوردی از هزینه سفر خود داشته باشید، هم راه را بر روی کلاهبرداران و گران فروشان ببندید.

3. روزهای اول سفر کارهای ماجراجویانه نکنید!

اگر اهل کارهای ماجراجویانه در سفر هستید، بهتر است یکی دو روز اول سفر از این کارها صرف نظر کنید و بعد از کمی آشنایی با شهر ماجراجو شوید!

مثلا زمانی که با آنهمه بار و چمدان، تازه به فرودگاه رسیده اید، بهتر است مسیر فرودگاه تا هتل را با تاکسی بروید نه مترو و اتوبوس!

حواستان باشد که گم شدن در شهر و پیدا نکردن مسیر، وقت و انرژی زیادی در روزهای اول سفر از شما می گیرد.

4. پروسه دریافت ویزا ممکن است کاملا غیرمنطقی باشد!

پروسه درخواست و دریافت ویزا در هر کشوری ممکن است آنقدر غیرمنطقی، زمان بر و گیج کننده باشد که سفر شما را کاملا تحت شعاع خود قرار دهد.

این موضوع نسبت به روندهای قانونی و اداری در هر کشوری متفاوت است، اما معمولا زمان و پروسه اداری آن چیزی شبیه گرفتن پاسپورت در کشورتان است.

پس اگر می خواهید ویزای خود را در زمان مشخصی در ایران دریافت کنید، باید حداقل یک ماه قبل از سفر مدارک خود را تحویل سفارت کشور مورد نظرتان بدهید.

5. اکثر فرودگاه های بین المللی، بزرگ و گیج کننده هستند

فرودگاه های بین المللی اصلی دنیا مانند فرودگاه بین المللی امارات، هنگ کنگ، شارل دوگل فرانسه و هیترو لندن، معمولا آنقدر بزرگ و شلوغ هستند که با قدم گذاشتن در آنها برای اولین بار گیج می شوید.

مثلا از زمانی که وارد فرودگاه بین المللی لندن می شوید تا زمانی که بار خود را تحویل می گیرید و از آن خارج می شوید، چیزی حدود 2 ساعت زمان می برد. چون برای رسیدن به ترمینال مورد نظر و محل تحویل بار و کنترل پاسپورت ممکن است مجبور شوید سوار اتوبوس و یا قطارهای مخصوص فرودگاه شوید.

پس در برنامه ریزی و زمان بندی  سفر خود، به خصوص هنگام برگشت به کشورتان از این فرودگاه ها، این موضوع را در نظر بگیرید.

اگر می خواهید بلیط هواپیمای خود به خارج از کشور را ارزان بخرید، خواندن مطلب چطوری ارزان ترین بلیط هواپیما را بخریم؟ را از دست ندهید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط