جاذبه‌های شیلی
1397/08/14 - 11:00 راهنمای سفر

جاذبه‌هایی که شیلی را کاملا منحصربه‌فرد کرده‌اند

سرتاپای شیلی پر از جاذبه‌های فراوان، به لطف موقعیت جغرافیایی بکر، فرهنگ غنی و تنوع گسترده است. همین امر این کشور را به مقصدی ایده آل برای سفر تبدیل کرده است. جاذبه‌های متنوع شیلی، از هنر و رقص‌های سنتی گرفته تا انواع ورزش‌ها، این کشور را کاملا منحصربه‌فرد کرده‌اند. فلایتیو نگاهی به برخی از این جاذبه‌ها انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما دبی به فلایتیو مراجعه کنید.

عرصه هنری سانتیاگو

سانتیاگو به‌عنوان خانه موزه ملی هنرهای زیبای شیلی و موزه هنر پیشا کلمبی (pre-Columbian)، عرصه برخی از جذاب‌ترین گالری‌های هنر تاریخی و مدرن در آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

کوئکا (cueca)

اگر آرژانتین تانگو دارد، شیلیایی‌ها نیز رقص کوئکا دارند. این رقص ملی اغلب در میدان پلازا د آرماس در سانتیاگو اجرا می‌شود. دیگر زمان اجرای این رقص در طول تعطیلات و مراسم ملی این کشور در هفدهم تا هجدهم سپتامبر است.

هنر خیابانی

این گالری‌های رایگان و روباز یک لذت واقعی بوده و تصویری کاملا متفاوت با عرصه هنر سنتی را به نمایش می‌گذارند. این هنرهای رنگارنگ را می‌توان در همه محله‌ها مشاهده کرد؛ خیابان‌های بلاویستا و باریو برزیل در سانتیاگو و سِرُو آلگره و کونسپسیون در والپارایسو بهترین مکان برای جست‌وجوی هنری از سوی شما هستند.

سرزمین شعرا

شیلی به لطف آثار سورئالیست شاعر محبوب این کشور، پابلو نرودا، به همراه غزل‌های حیرت‌انگیز گابریلا میسترال به سرزمین شعرا معروف است. گابریلا میسترال اولین نویسنده آمریکای لاتین محسوب می‌شود که موفق به دریافت جایزه ادبیات نوبل در سال ۱۹۴۵ شده است. مرکز فرهنگی گابریلا میسترال در قلب سانتیاگو نیز به یاد این شاعر مشهور زن نام‌گذاری شده است.

خوراکی‌های شیلی

خوراکی‌های سنتی شیلی به خاطر لذیذ بودن خود بسیار مشهور هستند. پاستل دل چوکلو (پای همراه با پوره ذرت)، پاستل دل جایبا (پای خرچنگ)، کورانتو (غذای تهیه‌شده از گوشت، ماهی و سبزیجات) و چارکویکان (خورشت گوشت و سبزیجات) شما را در روزهای سرد سال گرم می‌کنند. باوجود غذاهای دریایی محلی نظیر صدف‌های دریایی بزرگ و خرچنگ، همه جای کشور، از بازارهای محلی گرفته تا رستوران‌های مشهور، خوراکی‌های لذیذ خود را سرو می‌کنند.

گاوچران‌های شیلیایی

مسابقه گاوچران‌ها یکی از ورزش‌های ملی شیلی بوده و در مناطق روستایی کشور برگزار می‌شود. گاوچران‌ها به‌صورت جفتی باهم رقابت کرده و تلاش می‌کنند تا برنده مقام قهرمانی شوند.

سگ‌ها

در شهرهای بزرگ سانتیاگو و والپارایسو، در هر گوشه و کنار یک سگ دیده می‌شود؛ اما نگران نباشید، آن‌ها به‌ندرت وحشی هستند یا اینکه از دهانشان، به نشانه هاری، آب می‌آید. درواقع، مردم محلی تماشای سگ‌ها در مسیر رفتن به محل کار روزانه را امری عادی تلقی می‌کنند. به‌علاوه، اگر بر روی خرابکاری یک سگ پا گذاشتید، ناراحت نشوید؛ مردم شیلی باور دارند که این اتفاق خوشایند بوده و به‌زودی پولی به دست شما می‌رسد!

حمل‌ونقل عمومی

ساعات شلوغی در سیستم حمل‌ونقل عمومی سانتیاگو تجربه‌ای منحصربه‌فرد است. بهتر است تا کلمه پرمیسو به معنی ببخشید را بیاموزید و جرات کافی برای فریاد زدن در صورت لزوم را داشته باشید؛ در غیر این صورت بهتر است در ساعات غیر شلوغی از این وسایل استفاده کنید. حتما سوار بر اتوبوس‌های والپارایسو که مسیرهای پرپیچ‌وخم به‌سوی بالای تپه‌ها را طی می‌کنند، شوید. انتهای این مسیر، نمای جذابی از این شهر رنگارنگ از بالا را به شما هدیه می‌دهد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط