شهر کِبِک کانادا
1397/09/20 - 17:00 راهنمای سفر

10 چیزی که در شهر کِبِک کانادا می‌توانید ببینید و انجام دهید

شهر کبک ترکیب منحصر به فردی از مناظر شهری و روستایی را دارد. شهر کبک که تاریخ و فرهنگی غنی دارد، ریشه‌های اروپایی خود را با جامعه‌ای که عمدتاً به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، حفظ کرده است. صرف نظر از اینکه چه فصلی باشد، فعالیت‌ها و فرصت‌ها در شهر کبک بی‌شمار هستند.

برای رزرو هتل ترنج کیش به فلایتیو مراجعه کنید.

جزیره‌ی اورلئان

بازدید از جزیره‌ی اورلئان احتمالاً یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه‌ی زیبایی‌های روستایی شهر کبک است. اورلئان که حدود 15 دقیقه از کبک فاصله دارد، جزیره‌ای است که 6 ایالت کوچک در خود دارد و همگی دارای اهمیت تاریخی هستند. این جزیره هزاران باغ دارد که یکی از آن‌ها منحصراً به اسطوخودوس (Lavender) اختصاص داده شده است. در این منطقه‌ی کوچک می‌توان فعالیت‌های متعددی انجام داد که بیشتر آن‌ها بستگی به فصل دارند. مغازه‌ی نوشیدنی‌های Cassis Monna & Filles که در تمام طول سال باز است، نوشیدنی‌های جزیره را به بهترین نحو ارائه می‌کند.

پوتین

سیب‌زمینی سرخ‌کرده، سس گریوی، و دلمه‌ی پنیر. یکی از غذاهایی که ذائقه‌ی ملی کانادا را شکل می‌دهد پوتین نام دارد، که یکی از غذاهای اصلی و پرمصرف کشور به حساب می‌آید. شهر کبک نیز از این قاعده مستثنا نیست، و بهترین مکان‌ها برای امتحان کردن پوتین در کل کشور، در این شهر قرار دارند. افراد محلی به شما توصیه می‌کنند به Chic Shack بروید، که در بخش شلوغ شهر قرار دارد.

موزه‌ی تمدن

موزه‌ی تمدن یک موزه‌ی تعاملی و چندوجهی است که مخاطب را به اثر هنری پیوند می‌زند. نمایشگاه‌های این موزه که یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین موزه‌های شهر کبک است، در طول سال تغییر می‌کند، اما متصدیان موزه بر تاریخ کبک و دنیای مدرن تمرکز دارند. این موزه بسیار تعاملی، سرگرم‌کننده و زیبا است.

کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی محل دقیق بنا شدن شهر در اوایل قرن هفدهم است. امروزه کاخ سلطنتی یکی از میدان‌های شهر است که بخشی از قدیمی‌ترین تاریخچه‌ی کانادا و آمریکای شمالی در آن حفظ شده است. این میدان چند کلیسای قدیمی و بوتیک‌ها و مغازه‌های مدرن را در خود جای داده است.

La Korrigane

به همان میزان که تاریخ، فرهنگ شهر کبک را شکل داده است، نوشیدن نیز بخش بزرگی از این رابطه بودن است. آبجو و آبجوسازی در شهر کبک در سطح بالایی از استاندارد قرار دارد، و La Korrigane یکی از بهترین گزینه‌هاست. این مغازه که آبجوهای مخصوص خود را در ساختمان خود تهیه و سرو می‌کند، آبجوهای استثنایی تهیه شده را در جلوی مغازه‌ی اصیل و فوق العاده زیبای خود سرو می‌کند.

خیابان  سن-روک

خیابان سن-روک (Saint-Roch) که از شلوغی (توریستی) شهر قدیمی کبک به دور است، یکی از بهترین خیابان‌های منطقه بوده و اصالت شهر کبک را به نمایش می‌گذارد. مغازه، رستوران و گالری‌های متعددی در خیابان سن-روک قرار دارد. یکی از بهترین فعالیت‌های شبانه در این منطقه، غذا خوردن و شرکت در یک نمایش در رستوران Le Cercle است.

دشت آبراهام

دشت آبراهام یکی از پارک‌های تاریخی شهر کبک است. با این وجود، دشت آبراهام به عنوان محل نبرد غیرقابل برگشت بین فرانسه و انگلستان در اواسط قرن هجدهم اهمیت زیادی دارد. بسته به شرایط آب‌وهوا، این پارک برای پیاده‌روی، استراحت و یا پیک‌نیک مناسب است.

مرکز مورین

مرکز مورین ترکیب منحصر به فردی از موزه، کتابخانه و مرکز فرهنگی است که به زبان انگلیسی اختصاص یافته است. ساختمان این مرکز، که هم برای فرانسوی‌زبان‌ها و هم انگلیسی‌زبان‌ها مناسب است، یک عمارت فوق العاده از نظر تلفیق تاریخ کبک و کانادا با دنیای بزرگ‌تر است. این مرکز که برای شهری با زبان غالباً فرانسوی منحصر به فرد است، تاریخ بومی زیادی را در خود جای داده است، چون پیش از این به عنوان زندان مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

بازار بندر قدیمی

بازار بندر قدیمی (Marche du Vieux-Port) بزرگ‌ترین و اختصاصی‌ترین بازار شهر کبک برای کشاورزان است. انواع محصولات، نوشیدنی، پنیر، نان، شیرینی و غیره در این بازار یافت می‌شود؛ این بازار نه تنها برای خرید و چشیدن خواربار مناسب است، بلکه با غذاهای فوق‌العاده‌ای که دارد، بهشتی برای دوستداران غذا به حساب می‌آید. علاوه بر این، می‌توان با ترکیب کردن محصولات باکیفیت بازار، به سادگی می‌توان یک وعده غذا آماده کرد.

کافه‌رستوران Le Clocher Penché

این مغازه که در منطقه‌ی شیک و محبوب سن-روک قرار دارد، یک کافه‌رستوران از تولید به مصرف است. منوی آن بر اساس محصولات فصل تغییر می‌کند، اما به طور معمول منو در قالب کافه‌رستوران ارائه می‌شود. اخیراً به خاطر مورد توجه قرار گرفتن منطقه‌ی سن-روک، Le Clocher Penché نیز محبوبیت یافته است؛ هرچند، غذاهای آن به تنهایی دلیل کافی برای شهرت این کافه رستوران هستند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط