اولین بار به استانبول
1397/09/04 - 13:00 راهنمای سفر

اگر برای اولین بار به استانبول سفر می‌کنید، به دیدار این جاذبه‌ها بروید

استانبول صرف‌نظر از داشتن جاذبه‌های گردشگری مهم، گزینه‌های فراوان دیگری دارد که می‌تواند برای مسافرانی که اولین بار به این شهر سفر می‌کنند جذاب باشد. فرقی نمی‌کند که مقصد شما بخش آسیایی یا همراه شدن با تور گردشگری بوسفور است، اگر برای اولین بار به استانبول سفر می‌کنید، با فلایتیو همراه شده و با بهترین گزینه‌های پیشنهادی ما آشنا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

به دیدار جاذبه‌های محله سلطان احمد بروید

بدون شک اگر برای اولین بار است که به استانبول سفر می‌کنید، باید دیدار از جاذبه‌های مهم این شهر را در برنامه سفر خود بگنجانید. گزینه‌های پیشنهادی ما ایاصوفیه، مسجد آبی، کلیسای آب‌انبار، کاخ توپکاپی، کلیسای کورا، بازار بزرگ و موزه باستان‌شناسی است. همه این گزینه‌ها در منطقه تاریخی شهر واقع شده‌اند.

به سراغ جاذبه‌های کمتر شناخته‌شده بروید

پس از دیدار از جاذبه‌های اصلی شهر، بهتر است تا به سراغ گزینه‌های کمتر شناخته‌شده‌ای بروید که از نظر زیبایی دستکمی از دیدنی‌های مهم استانبول ندارند. حتما از کلیسای پاماکاریستوس، مسجد یاوُز سلیم، کاخ بیلربیی و کلیسای سنت استفان دیدن کنید.

از محله سلطان احمد بیرون بیایید

این سفر اول شما به استانبول است، بنابراین احتمالا شما به دنبال رزرو یک هتل در شهر قدیمی و در مجاورت تمامی جاذبه‌های تاریخی باشید؛ اما مطمئن شوید که برای تماشای دیگر جاذبه‌های این شهر از محله سلطان احمد خارج شده و به سراغ محله‌های دیگر نیز می‌روید. توصیه ما به شما عبور از پل گالاتا و کشف کاراکوی، چوکورجوما و گالاتا به‌منظور آشنایی با سبک زندگی مردمان این مناطق است.

تور قایقی بوسفور را از دست ندهید

دیدار از استانبول بدون تماشای شهر از روی آب کامل نمی‌شود. می‌توان یک تور قایقی اختصاصی در بوسفور رزرو کرد یا اینکه در ایستگاه امینونو سوار بر قایق‌های عمومی شد و در مسیر این تنگه گشت زد.

از جزایر استانبول دیدن کنید

جزایر استانبول در آخر هفته‌ها بسیار پرطرفدار می‌شوند و شما نیز به‌سرعت متوجه این موضوع خواهید شد. خودروها مجاز به ورود به هیچ‌کدام از این جزایر نیستند، به این معنی که مردم باید با پای پیاده یا دوچرخه خود را به عمارت‌های زیبای دوران عثمانی در گوشه و کنار جزایر برسانند. در فصل تابستان، تفرجگاه‌های ساحلی فراوانی در اطراف این جزایر برپا شده و می‌توان به شنا در کنار آن‌ها پرداخت. رفتن به رستوران‌های دریایی و امتحان یک غذای لذیذ در کنار آب، گزینه جذاب دیگری است که باید به هنگام سفر به استانبول تجربه کرد.

به محله آرناوُتکوی بروید

محله لوکس آرناوتکوی (Arnavutköy) به خاطر رستوران‌های دریایی خود مشهور است. مردم محلی اغلب برای برگزاری میهمانی‌ها به این محله اعیانی می‌آیند.

به یک حمام ترکی بروید

پس از دیدار از تمامی جاذبه‌های شهر، تجربه یک حمام واقعی ترکی می‌تواند بهترین راه برای رفع خستگی در استانبول باشد. به حمام کیلیچ علی پاشا رفته و اجازه دهید تا دلاک‌ها شما را با کف فراوان شسته و ماساژ دهند. پس از این حمام، تنها چیزی که شما می‌خواهید یک استراحت کامل در هتل است.

غذاهای ترکیه‌ای را امتحان کنید

غذاهای ترکیه‌ای چیزی فراتر از کباب هستند، بنابراین حتما به سراغ امتحان آن‌ها بروید. در یکی از بهترین رستوران‌های شهر یک میز رزرو کرده و طعم غذاهای متنوع از مناطق مختلف کشور را امتحان کنید. حتما در کنار خلیج بوسفور یک غذای دریایی سفارش دهید.

به بخش آسیایی شهر بروید

بخش آسیایی استانبول اغلب از سوی مسافرانی که اولین بار به این شهر سفر می‌کنند، نادیده گرفته می‌شود؛ بنابراین سوار بر یک قایق شده و راهی منطقه کادیکوی شوید. توصیه ما به شما گشت‌وگذار در اطراف محله مودا و لذت بردن از سبک زندگی مردمان این منطقه است. در این محله تقریبا هیچ توریستی به چشم نمی‌خورد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط