نکات ضروری سفر به چین

چین یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر با شتاب زیادی توسعه یافته و امکانات خود را افزایش داده است. این کشور که پرجمعیت ترین کشور جهان و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی است، یکی از کهن ‌ترین تمدن ‌های تاریخ بشری را دارد و پیشینه فرهنگی و تاریخی آن به هزاران سال قبل برمی گردد.

با وجود این توسعه یافتگی که امکانات و شرایط چین را همپای کشورهای غربی توسعه داده است، نکاتی در خصوص این کشور وجود دارد که با دانستن آن می توانید سفر خود را بهتر مدیریت کنید.

1. با وجود اینکه بیشتر مراکز بزرگ مانند رستوران های بزرگ و هتل ها مسترکارت و ویزا کارت را می پذیرند، کارت اعتباری اصلی در کشور چین UnionPay است. به همین خاطر بهتر است پول نقد همشه همراهتان باشد.

2. یوان چینی که با نام رنمینبی (Renminbi (RMB خوانده می شود، در سرتاسر کشور چین به عنوان پول رسمی کشور شناخته می‌ شود. اما در هنگ کنگ و ماکائو، دلار هنگ کنگ و pataca پول رایج کشور هستند. واحد پایه رنمینبی، یوان است که علامت اختصاری آن به صورت نوشته می شود. در برخی نقاط کشور چین، به یوان، kuai  و jiaoنیز گفته می‌ شود. پول رایج کشور چین، توسط بانک جمهوری خلق چین و در واحدهای یک، دو، پنج، ده، بیست، پنجاه و صد یوان صادر می‌ شود. سکه‌ های jiao و fen نیز در اندازه ‌های 1، 2 و 5 عرضه می‌ شوند.

مسافران باید حتما در طی سفر خود، پول خود را به واحد پولی رایج کشور مقصد تبدیل کنند. در کشور چین، تبدیل ارز در اکثر بانک ‌ها، هتل‌ ها و فرودگاه ‌ها انجام می ‌شود.

3. به بانک خود اطلاع دهید که قصد سفر به چین را دارید تا مشکلی برای کارت اعتباری تان پیش نیاید.

4. هنگام خرید حتما چانه بزنید. به خصوص هنگام خرید کردن از مغازه های خارج از شهر و حاشیه ای. هیچوقت قیمت اولیه اجناسی که به شما پیشنهاد می دهند را نپذیرید.

5. برای نوشیدن آب در چین حتما از بطری های شیشه ای آب استفاده کنید و آنها را از سوپرمارکت ها خریداری کنید.

پیشنهاد مجله فلایتیو: جاذبه ‌های گردشگری چین

6. در داروخانه های چین هم می توانید داروهای خارجی و هم داروهای چینی پیدا کنید.

7. بسیاری از دکترها در بیمارستان می توانند انگلیسی صحبت کنند. نگران بیمار شدن و مراجعه به بیمارستان نباشید.

8. بسیاری از شهرهای بزرگ چین، به خصوص پکن، از مشکل آلودگی هوا رنج می برند. به همین خاطر بعضی روزها مجبور هستید از ماسک استفاده کنید.

9. همیشه دستمال توالت همراه خود داشته باشید. چون در بعضی از دستشویی های عمومی چین دستمال توالت موجود نیست.

10. اگر از فرودگاه چین پروازی به مقصد دیگر دارید حتما 3 ساعت زودتر در فرودگاه حاضر باشید. در فرودگاه برای پروازهای خارجی 3 ساعت و برای پروازهای داخلی به 2 ساعت زمان نیاز دارید.

11. برای تأخیر در پرواز آماده باشید. بسیاری از پروازها از فرودگاه های چین با تأخیر انجام می شود.

12. از قطار و اتوبوس برای سفرهای بین شهری استفاده کنید. سفر با قطارهای سریع السیر چین بسیار راحت و سریع است.

13. رانندگی در چین بسیار سخت است. چون هرج و مرج زیادی در جاده ها و خیابان های آن وجود دارد. به همین خاطر از رانندگی در این کشور صرف نظر کنید.

14. تاکسی در چین می توان گفت تا حدی ارزان و به صرفه است. اما حواستان باشد که اکثر راننده ها انگلیسی بلد نیستند و باید آدرس خود را به زبان چینی روی یک کاغذ داشته باشید.

15. غذاهای خیابانی چین را حتما امتحان کنید. این غذاها بسیار خوشمزه هستند و همه جا پیدا می شوند.

16. برای استفاده از سایت هایی چون گوگل، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و … در چین نیاز به وی پی ان دارید. بسیاری از این سایت ها در چین فیلتر هستند!

17. هنگام سفر به چین یک سیم کارت محلی چینی بخرید.China Telecom   و China Unicom از سیم کارت های اعتباری معتبر چین هستند.

شما همچنان می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی خرید بلیط چین انواع قیمت بلیط به این کشور باستانی را مشاهده کنید.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*