کودکان در پرتغال
1397/10/24 - 17:00 راهنمای سفر

کارهایی که می‌توان همراه با کودکان در پرتغال انجام داد

کمی برنامه‌ریزی می‌تواند سفر شما به پرتغال همراه با تمام اعضای خانواده را به تجربه‌ای فراموش‌نشدنی تبدیل کند. این کشور جاذبه‌های فراوانی برای تمامی گروه سنی دارد. پرتغال که در حاشیه اقیانوس اطلس واقع شده، تفریحات آبی فراوانی دارد، اما در این کشور علاوه بر جاذبه‌های آبی، کارهای دیگری نیز وجود دارد که مناسب کودکان هستند. به‌علاوه، این جاذبه‌ها می‌توانند کودک درون ما را نیز بیدار کنند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

باغ‌وحش لیسبون

گردشگران می‌توانند یک روز کامل را به کاوش تمامی حیوانات و نمایشگاه‌های این پارک بپردازند. بیش از ۳۰۰ گونه جانوری از سراسر دنیا به اینجا آورده شده است. قیمت بلیت این باغ‌وحش حدود ۲۰ یورو است، اما مبلغ آن برای کودکان زیر ۱۲ سال و همچنین سالمندان کاهش می‌یابد. نمایش دلفین‌ها، جنگل پرندگان و خانه خزندگان از جاذبه‌های مهم این باغ‌وحش هستند.

آکواریوم اقیانوسی

لیسبون خانه بزرگ‌ترین آکواریوم داخلی اروپا است که در منطقه فوق مدرن «پارک اقوام» قرار دارد. ظرفیت این نمایشگاه آبی دائمی ۵ میلیون لیتر آب شور است. در این آکواریوم اقیانوسی علاوه بر گونه‌های مختلف ماهی‌ها و گیاهان، انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان و بی‌مهرگان نیز دیده می‌شود. کودکان عاشق برنامه‌های این آکواریوم، از جمله خوابیدن در کنار کوسه‌ها، می‌شوند. در این برنامه، افراد ماجراجو می‌توانند به درون آکواریوم رفته و با کوسه‌ها ملاقات کنند.

دیدار از کاخ‌ها و قلعه‌های سینترا

قلعه‌ها و کاخ‌ها به بیشتر مردم حس طراوت و جوانی می‌دهند. کوه‌های سینترا (Sintra) پر از مناظر باشکوه هستند؛ سه محوطه محبوب در این کوه‌ها شامل قلعه موروها (Moors)، کاخ پنا (Pena) و مرکز تفریحات مخصوص می‌شود. می‌توان یک روز کامل را برای رفتن از قلعه‌ای به قلعه دیگر صرف کرد. کودکان با تظاهر به اینکه شاه یا ملکه بوده و می‌توانند در تمام دالان‌های کاخ‌ها و قله‌ها راه بروند، اوقات خوشی را سپری خواهند کرد.

کتاب‌فروشی للو و ایرمائو

کتاب‌فروشی لِلو و ایرمائو (Lello & Irmão) نه‌تنها مکانی رؤیایی برای خرید کتاب، بلکه محوطه‌ای جذاب برای گرفتن عکس‌های زیبا و همچنین آشنایی بیشتر با هری پاتر است. اگرچه مبلغ ۴ یورو به ازای هر نفر برای ورود به این کتاب‌فروشی کمی گران به نظر می‌رسد، اما این رقم صرف خرید کتاب برای شما می‌شود.

رزرو نمایش وال‌ها در آزورس

با استفاده از یک قایق راهی یک تجربه دریایی متفاوت در اقیانوس اطلس شده و به کاوش نهنگ‌ها بپردازید. اکثر جزایر آزورس (Azores) دارای مجریان برگزارکننده تورهای دریایی با قیمت‌ها و زمان‌های مختلف هستند.

تله‌کابین

تله‌کابین روشی جذاب برای تماشای «پارک اقوام» از بالا است. مسیر تله‌کابین شهر لیسبون از برج واسکو دا گاما (Vasco da Gama) شروع شده و به آکواریوم اقیانوسی ختم می‌شود. اگرچه این سفر هوایی تنها ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد، اما این سواری کوتاه به خاطر جاذبه‌های اطراف آن فراموش‌نشدنی می‌شود.

پرتغال کوچک

شهر کویمبرا (Coimbra) دیدنی‌های فراوانی دارد، اما احتمالا کودکان جذب پارک محبوب آن، پرتغال کوچک، شوند. این پارک تفریحی اقدام به ساخت تمامی جاذبه‌های مهم کشور در ابعاد کوچک کرده است. این محوطه نه‌تنها روشی منحصربه‌فرد برای آشنایی نسبی با تاریخ کشور است، بلکه به کودکان و البته بزرگ‌سالان اجازه می‌دهد تا اوقات خوشی را در میان این بناهای مینیاتوری سپری کنند. ورود به این پارک برای کودکان ۳ تا ۱۳ سال ۵.۹۵ یورو و برای بزرگ‌سالان ۹.۹۵ یورو هزینه دارد.

پارک آبی آلگاروه

چه کسی تفریح در کنار اقیانوس را دوست ندارد؟ این پارک دریایی جذاب در منطقه آلگاروه (Algarve) مکان مناسبی برای تمامی اعضای خانواده است. حتما به هنگام برنامه‌ریزی برای سفر، یک تا دو روز از وقت خود را به دیدار از تمامی جاذبه‌های پارک آبی آلگاروه، از قایق‌سواری گرفته تا نمایش‌های آبی، اختصاص دهید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط