لندن
1397/08/21 - 13:00 راهنمای سفر

کارهایی که یک توریست هرگز نباید در لندن انجام دهد

لندن یکی از متنوع‌ترین شهرهای جهان است و هرکسی در این شهر چیزی مناسب با روحیات خود را خواهد یافت. گفته می‌شود که زندگی در این شهر نیازمند رعایت چندین قانون ساده است. این قوانین به شما کمک می‌کنند تا روزهای ارزشمند خود به‌عنوان یک توریست را در شهری با مسافران هر روزه خشمگین و ترافیک‌های وحشتناک هدر ندهید. فلایتیو به شما خواهد گفت که نباید چه کارهایی را در لندن انجام داد.

برای رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به فلایتیو مراجعه کنید.

در سمت چپ نایستید

اگر یک قانون طلایی در لندن وجود داشته باشد، همین قانون است. تحت هیچ شرایطی در سمت چپ پله‌برقی در متروی لندن نایستید. سمت چپ پله‌برقی برای حرکت مسافرانی است که عجله دارند؛ اما سمت راست محل ایستادن باقی مسافران است. هیچ شکی وجود ندارد که عدم رعایت این قانون موجب نگاه‌های غیردوستانه عابرانی می‌شود که برای رفتن به سر کار عجله دارند. در بدترین حالت ممکن، احتمال درگیری لفظی میان شما و دیگر عابران وجود دارد.

در هنگام تعطیلات مدارس، به موزه تاریخ طبیعی نروید

شاید موزه تاریخ طبیعی بریتانیا شهرت جهانی داشته باشد، اما هر جاذبه‌ای برای خود ارزش مشخصی دارد. اگر قصد شما دیدار حتمی از این موزه است، قطعا نباید به بخش دایناسورهای آن بروید. این بخش بسیار جذاب است و شاید تنها دلیل شما برای مراجعه به این موزه باشد؛ اما سر زدن به بخش دایناسورهای موزه و ایستادن در صف‌های طویل به مدت یک ساعت، چنین ارزشی ندارد؛ به‌خصوص که اگر این بازدید در ایام تعطیلات مدارس باشد. اگر تنها برای چند روز به لندن سفر می‌کنید، جاذبه‌های بهتری وجود دارد که می‌توان به‌جای ایستادن در صف، آن‌ها را تجربه کرد؛ اما اگر مدتی طولانی‌تر در شهر هستید، زمانی به موزه مراجعه کنید که بچه‌ها در سر کلاس‌های درس باشند.

از همه سوال نکنید که آیا ملکه را می‌شناسند یا نه؟

این سوال واقعا مسخره است؛ این‌طور نیست؟ بیش از ۶۰ میلیون نفر در بریتانیا زندگی می‌کنند و بالای ۸ میلیون از این جمعیت به‌تنهایی در شهر لندن قرار دارد. شاید بریتانیا بر روی نقشه کوچک باشد، اما وقتی‌که وارد آن می‌شوید، چنین نیست. درحالی‌که ملکه و خانواده او شاید یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور باشند، اما واقعیت این است که اکثر مردم بریتانیا کوچک‌ترین اهمیتی به او نمی‌دهند. او گهگاهی در تلویزیون حاضر می‌شود و مردم با لبخند به صحبت‌های او گوش می‌دهند یا اینکه کلاه صورتی‌رنگ او که شبیه به کیک عروسی است را مسخره می‌کنند.

قبل از بررسی آنلاین یک جاذبه گردشگری، پول کامل آن را پرداخت نکنید

برج لندن، ساختمان مجلس و برج شیشه‌ای شارد، همگی از جاذبه‌های لندن هستند، اما هرکدام از آن‌ها نیز ارزش مشخصی دارند. درحالی‌که بسیاری از این جاذبه‌ها به‌شدت به توریست‌های پایتخت بریتانیا توصیه می‌شوند، بررسی وب‌سایت این جاذبه‌ها و همچنین دیگر وب‌سایت‌های مخصوص تخفیف، می‌تواند باعث صرفه‌جویی خوبی در هزینه‌های شما شود. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری در صورت رزرو پیش از موعد، تخفیف‌های خوبی به شما می‌دهند. برای مثال خرید یک بلیت چندگانه موجب ۴۰ درصد صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود. حتی بعضی از این تفریحات نیز می‌توانند ارزان‌تر باشند. در هر صورت، انتخاب با شماست.

درست در مقابل درب واگن‌های مترو توقف نکنید

لندنی‌ها دارای یک رابطه عشق و نفرت با متروی شهر هستند. ازیک‌طرف، این وسیله حمل‌ونقل یکی از گسترده‌ترین و بهینه‌ترین سیستم‌های متروی دنیا است. از طرفی دیگر، متروی لندن بسیار گرم، تنگ و شلوغ بوده و گاهی مواقع پیاده طی کردن مسیر، به‌جای تردد در تونل‌های پیچ‌درپیچ و بی‌انتهای مترو، شما را سریع‌تر به مقصد می‌رساند؛ بنابراین یک مسافر تلاش می‌کند تا هر کاری را انجام دهد که سفر صبحگاهی او تا حد ممکن قابل‌تحمل‌تر شود. یکی از این موارد، ایستادن در تمام سطح سکو به‌جای قرار گرفتن در مقابل ورودی یک واگن قطار است. این کار سوار یا پیاده شدن مسافران را آسان‌تر کرده و مانع از شلوغی در یک واگن می‌شود. شاید این حرکت کاملا واضح باشد، اما با دیدن برخی از افراد که این موضوع پیش‌پاافتاده را فراموش می‌کنند، شگفت‌زده خواهید شد.

هرگز ۱۰ پوند برای فیش اند چیپس پرداخت نکنید

این خوراکی را می‌توان غذای ملی انگلیس نامید، اما اگر به دنبال خوردن فیش اند چیپس به‌مانند یک بریتانیایی واقعی هستید، هرگز به رستوران‌های لوکس در منطقه کاونت گاردن نروید. تمامی شهرهای بریتانیا دارای رستوران‌های محلی برای خرید این خوراکی هستند که دکوراسیونی ساده با دیوارهای سفید کاشی‌کاری شده و صندلی‌های پلاستیکی دارند. می‌توان در این رستوران‌ها غذای محبوب خود را تنها با قیمت ۵ یا ۶ پوند تهیه کرد. این رستوران‌ها در بخش بیرونی منطقه یک لندن به‌وفور یافت می‌شوند، اما کمتر در بخش‌های توریستی شهر، به خاطر قیمت‌های اجاره بالا و رقابت رستوران‌های کلاسیک‌تر، به چشم می‌خورند؛ بنابراین توریست‌های کم‌تجربه بیشتر ترجیح می‌دهند که به سراغ رستوران‌های لوکس‌تر با قیمت‌های بالاتر بروند. اگر به دنبال یک فیش اند چیپس واقعی هستید، به مناطقی مانند پارک فینزبری مراجعه کنید.

هرگز با ماشین به خیابان آکسفورد نروید

خیابان آکسفورد یکی از مشهورترین خیابان‌های خرید دنیا محسوب می‌شود. عابران پیاده این خیابان را قلمروی خود می‌دانند، بنابراین اگر شما هم یک عابر پیاده هستید، خیلی خوب است؛ اما اگر قرار است که در پشت فرمان یک خودرو بنشینید، اوضاع کمی فرق می‌کند. این خیابان نه‌تنها پر از چراغ‌های راهنمایی بی‌پایان است که سبب می‌شود هر چند صد متر یک‌بار توقف کنید، بلکه حتی وقتی‌که چراغ سبز هم می‌شود، استرس عبور سیل انبوه عابران پیاده از مقابل خودرو شما را آزار می‌دهد. به‌علاوه باید بدانید که خیابان آکسفورد یکی از مسیرهای اصلی اتصال شرق به غرب لندن بوده و ورود به این خیابان به معنی گیر افتادن در ترافیک وحشتناک با رانندگان خشمگین است. به‌جای استفاده از خودرو، با پای پیاده به این خیابان مراجعه کنید.

هرگز برای خرید به خیابان ریجنت نروید

شاید خیابان ریجنت نیز به‌مانند خیابان آکسفورد یکی از مشهورترین خیابان‌های خرید در اروپا باشد، اما واقعیت این است که رفتن به این خیابان می‌تواند به‌سادگی تمام بودجه سفر شما را ببلعد. درحالی‌که فروشگاه‌های لوکس اندکی در این خیابان واقع شده‌اند، می‌توان آن‌ها را در دیگر شهرهای بریتانیا نیز پیدا کرد. در اکثر این فروشگاه‌ها جمعیت زیادی به چشم نمی‌خورد و قیمت‌های گزاف کالاهای آن‌ها، اجاره‌های سنگین در لندن را جبران می‌کند. اگر در فروشگاهی در این خیابان با یک لباس یا کفش سفارشی روبرو شدید، تنها در صورتی به سراغ خرید آن بروید که برنامه‌ای برای باقی سفر خود نداشته باشید.

از میدان لستر به سمت کاونت گاردن سوار بر مترو نشوید

متروی شهر لندن به حدی گسترده است که گردشگران و محلی‌ها اغلب فراموش می‌کنند که این وسیله همیشه بهترین راه برای جابجایی در شهر نیست. گاهی اوقات، یک پیاده‌روی ساده، به‌مراتب سریع‌تر از سوار شدن بر مترو در لندن است. این اتفاق قطعا در مورد منطقه میدان لستر صدق می‌کند. ایستگاه‌های میدان لستر و کاونت گاردن تنها ۶ دقیقه با پای پیاده از هم فاصله دارند. بااین‌حال، اگر سوار بر مترو شدید، با پله‌برقی‌ها و تونل‌های فراوانی روبرو خواهید شد که به زیر زمین منتهی می‌شوند. علاوه بر این، هرگاه که آسانسور ایستگاه کاونت گاردن خراب می‌شود، مسافران باید از ۱۹۳ پله این ایستگاه بالا و پایین بروند. این امر برای برخی دیگر از ایستگاه‌های متروی شهر نیز صادق است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط