رزرو هتل ها
1396/09/29 - 13:00 راهنمای سفر

رازهایی که هتل‌ها دوست ندارند شما بدانید

متصدیان پذیرش همیشه بهترین گزینه‌ها برای کسب آگاهی از رموز هتل‌ها هستند. آن‌ها می‌دانند که چگونه یک اتاق تخفیف‌دار را برای شما رزرو کنند، و چگونه هزینه وای‌فای را در قبض صورت‌حساب شما نیاورند. فلایتیو به سراغ رموزی رفته است که هتل‌ها دوست ندارند شما آن‌ها را بدانید.

(رزرو آنلاین هتل‌های خارجی با فلایتیو)

 

سعی نکنید که برای تخفیف گرفتن به وب‌سایت هتل‌ها مراجعه کنید

ورود به وب‌سایت هتل‌ها برای رزرو اتاق، شما را به قیمت‌هایی ثابت و از قبل تعیین‌شده می‌رساند. اگر به دنبال گرفتن تخفیف بیشتر هستید، بهتر است تا مستقیما با هتل تماس بگیرید.

 

به سراغ هتل‌های مستقل بروید

هتل‌هایی با مالکیت مستقل تخفیف بیشتری نسبت به هتل‌های زنجیره‌ای در اختیار مسافران قرار می‌دهند. این موضوع را فراموش نکنید.

 

به خدمه مسئول نظافت زمان دهید

اگر ساعت ۱۱ صبح به هتل رسیدید و تا ساعت ۲ بعدازظهر معطل شدید، ناراحت نشوید. گاهی اوقات برخی از اتاق‌ها هنوز آماده نبوده و خدمه در حال کار در آن‌ها هستند.

 

سوالات خود را در خفا از متصدیان پذیرش بپرسید

هرگز از متصدیان پذیرش به هنگام حضور دیگر میهمانان هتل سوال نپرسید. آیا به دنبال یک اتاق بزرگ‌تر بدون پرداخت هزینه بیشتر هستید؟ پس بهتر است تا متصدی پذیرش را در زمانی خلوت یافته و این موضوع را با او در میان بگذارید.

 

در مورد تفریحات، از بخش پذیرش سوال کنید

برخی از نگهبانان هتل‌ها برای معرفی شما به رستوران‌ها و تفرجگاه‌های گران‌قیمت، پول دریافت می‌کنند. پس اگر به دنبال یک توصیه منصفانه هستید، به متصدیان پذیرش مراجعه کنید.

 

همه دروغ می‌گویند!

گاهی اوقات خدمه هتل مجبور می‌شوند تا دروغ بگویند. برای مثال وقتی ‌که آسانسور هتل خراب است، بگویند که فردی در حال تعمیر آن است. آن‌ها می‌دانند که آسانسور تا شنبه درست نمی‌شود، زیرا مدیر هتل حاضر نیست تا به تعمیرکار پول بیشتری برای تعمیر آسانسور در آخر هفته پرداخت کند.

 

در ساعات پذیرش هتل تماس نگیرید

هتل‌ها معمولا دارای ساعت پذیرش خاصی هستند. شانس اینکه به هنگام تماس در این ساعات به مدت طولانی در پشت خط منتظر بمانید زیاد است. پس بهتر است تا در زمان‌هایی دیگر با هتل تماس بگیرید.

 

لطفا فقط صابون‌های حمام را بردارید

هتل‌ها از دزدیدن صابون، شامپو و لوسیون‌های خود توسط میهمانان خوشحال می‌شوند؛ زیرا روی تمامی این محصولات لوگوی هتل درج شده است؛ اما بالش، ملحفه یا اتو چطور؟ فراموش نکنید که آن‌ها شماره تلفن شما را دارند. پس به همان صابون‌ها قانع باشید.

 

آرام باشید

حتی بهترین هتل‌ها هم کاملا عایق صدا نیستند. پس بهتر است تا قبل از سر رسیدن ماموران امنیتی هتل خودتان سکوت را رعایت کنید.

 

صورت‌حساب وای‌فای را برای زمان خروج نگه دارید

معدوم کردن صورت‌حساب وای‌فای برای متصدیان پذیرش در هنگام خروج شما از هتل آسان‌تر از چانه زدن با آن‌ها در ابتدای ورود برای پرداخت نکردن آن است!

 

نرخ‌های ساعتی نشانه خوبی نیستند

هتل‌ها نرخ‌های ساعتی ندارند. به شما قول می‌دهیم که اگر دیگر شرایط چنین هتلی را بدانید، هرگز دوست ندارید در آنجا اقامت کنید.

 

اکثر خدمه هتل از کمک به شما خرسند می‌شوند

اگر از خدمه در هر زمینه‌ای که مربوط به کار آن‌ها باشد سوال کنید، ‌قطعا جواب شما را با خشنودی خواهند داد؛ اما به ‌احتمال ‌زیاد بعدا پشت سر شما صحبت هم خواهند کرد.

 

همیشه و به هنگام ورود به هتل درخواست ملحفه‌های تمیز بدهید

خدمه هتل هر روز ملحفه‌ها را می‌شویند، اما پتوها فقط یک ‌بار در هفته شسته می‌شوند. روکش‌های تخت‌ها نیز معمولا و در صورت نبودن لکه، ماهی یک‌ بار شسته می‌شوند. به همین خاطر بهتر است تا شما به هنگام ورود به هتل درخواست ملحفه‌های تمیز را بدهید

 

در این شرایط بد اقتصادی، می‌توان بر سر هر چیزی چانه زد

اگر هتل به شما یک وعده صبحانه گرم به همراه یک وعده ناهار سبک رایگان داد، از آن‌ها بپرسید که آیا امکان دارد صبحانه گرم را در اتاق شما سرو کنند. به‌ندرت پیش می‌آید که آن‌ها بگویند نه.

 

اگر مرتبا سفر می‌کنید، هر دفعه از همان هتل قبلی استفاده کنید

با خدمه هتل آشنا شوید. مشتریان دائمی معمولا از سوی خدمه بیشتر مورد احترام قرار می‌گیرند. به همین خاطر امکان گرفتن تخفیف‌های بیشتر و برخی از خدمات رایگان وجود خواهد داشت.

 

هرگز از خدمات تلفن راه دور استفاده نکنید

بهتر است تا این گزینه را در هنگام ورود به پذیرش لغو کنید. گاهی اوقات خدمه هتل از این فرصت استفاده کرده و با تلفن اتاق شما با راه‌های دور تماس برقرار می‌کنند!

 

اگر درخواست یک تخت سلطنتی را بدهید، هیچ تضمینی وجود ندارد

زیاد به لحن مطمئن خدمه از پشت تلفن توجه نکنید، بلکه چند روز قبل از ورود به هتل مجددا تماس گرفته و درخواست خود را گوشزد کنید. این کار را در روز قبل از ورود هم انجام دهید. در این صورت اگر بازهم خدمه به وعده خود در هنگام ورود شما به هتل عمل نکردند، شما دست بالا را داشته و می‌توانید به‌جای آن از دیگر تخفیف‌ها یا اتاق‌های بهتر برخوردار شوید.

 

طوری برخورد نکنید که انگار هتل متعلق به شماست

سیاست هتل‌ها فراهم کردن راحتی مسافران است، اما نباید از این موقعیت به نفع خود سوء استفاده کنید.

 

ظاهرا پرداخت انعام به خدمه عرف شده است

اکثر خدمه، حقوق‌هایی ناچیز گرفته و انتظار دریافت انعام از سوی شما را دارند. مراقب آن‌ها باشید تا آن‌ها هم مراقب شما باشند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط