tips-for-dream-trips
1395/09/07 - 12:45 راهنمای سفر

چگونه سفر رویایی داشته باشیم؟

همه ما روزانه پیامک ها و یا ایمیل هایی را دریافت می کنیم که به معرفی یک تور خاص و یا تخفیف در فروش بلیط هواپیما و ... است. هر چند هزینه ها تاثیر بسیار زیادی در کیفیت مسافرت خواهد داشت. اما این فاکتور همه ماجرا نیست. 

1- مقصد سفرتان را انتخاب کنید

برای مسافرت تعداد زیادی شهر و کشور وجود دارد، اما قبل از اینکه مقصد سفر را انتخاب کنید باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

· آیا به دنبال سفری ماجراجویانه هستید؟

· به آب و هوای گرم و آفتاب گرفتن علاقه مندید؟

· آیا به دنبال آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مختلف هستید؟

· یا تنها برای ریلکس کردن قصد سفر دارید؟

وقتی که بدانیم که چه چیزی دوست داریم، آن وقت انتخاب‌ها نیز محدودتر شده و فرآیند تصمیم گیری نیز راحتر می‌شود. اگر دنبال ماجراجویی باشید ما به شما تور سریلانکا را پیشنهاد می‌کنیم و اگر به دنبال ریلکس کردن هستید، سفر به مدیترانه را انتخاب خواهید نمود.

2- بودجه سفرتان چقدر است؟

ابتدا به میزان پولی که قراره در سفر خرج کنید بیاندیشید و بعد به سراغ اطلاعات زیر بروید:

· میزان هزینه شما به فاصله و مقصد شما بسیار وابسته است. سفر به استانبول به مراتب مقرون به صرفه‌تر از سفر به استرالیا خواهد بود. البته اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید.

· اقامت شما بیشترین هزینه سفرتان را تشکیل خواهد داد. تفاوت خدمات یک هتل 5 ستاره با یک هتل 4 ستاره زیاد نیست، اما اگر هزینه‌ها برایتان مهم است، هتل 4 ستاره را انتخاب کنید.

· سعی کنید قبل از سفرهای خارج از کشور، مقداری از ارز رایج آن کشور را از بانک‌های داخل کشور تهیه کنید.

3- زمان سفر را مشخص کنید

اگر زمان در دست‌تان است خیلی راحت می‌توانید در زمان‌هایی که پیک مسافر نیست و بسیاری از خانواده‌ها مشغول به کار بوده و ایامی که مدارس و دانشگاه‌ها باز هستند را انتخاب کنید! هم میزان ترافیک توریست کمتر است و هم قیمت بلیط هواپیما و ... مناسب تر.

4- انفرادی به سفر می‌روید و یا به همراه خانواده و دوستان؟

این مساله نیز به میزان زیادی به روحیات و زمان مسافرت شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر خیلی ناخودآکاه و یهویی تصمیم به سفر بگیرید شانس اینکه بتوانید با دوستان، خانواده و ... به سفر بروید خیلی کم است. از طرفی افرادی نیز هستند که ترجیح می‌دهند به صورت انفرادی سفر کنند. و این تماما به روحیات شما بستگی خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط