چگونه سفر رویایی داشته باشیم؟

tips-for-dream-trips

همه ما روزانه پیامک ها و یا ایمیل هایی را دریافت می کنیم که به معرفی یک تور خاص و یا تخفیف در فروش بلیط هواپیما و ... است. هر چند هزینه ها تاثیر بسیار زیادی در کیفیت مسافرت خواهد داشت. اما این فاکتور همه ماجرا نیست. 

1- مقصد سفرتان را انتخاب کنید

برای مسافرت تعداد زیادی شهر و کشور وجود دارد، اما قبل از اینکه مقصد سفر را انتخاب کنید باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

· آیا به دنبال سفری ماجراجویانه هستید؟

· به آب و هوای گرم و آفتاب گرفتن علاقه مندید؟

· آیا به دنبال آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مختلف هستید؟

· یا تنها برای ریلکس کردن قصد سفر دارید؟

وقتی که بدانیم که چه چیزی دوست داریم، آن وقت انتخاب‌ها نیز محدودتر شده و فرآیند تصمیم گیری نیز راحتر می‌شود. اگر دنبال ماجراجویی باشید ما به شما تور سریلانکا را پیشنهاد می‌کنیم و اگر به دنبال ریلکس کردن هستید، سفر به مدیترانه را انتخاب خواهید نمود.

2- بودجه سفرتان چقدر است؟

ابتدا به میزان پولی که قراره در سفر خرج کنید بیاندیشید و بعد به سراغ اطلاعات زیر بروید:

· میزان هزینه شما به فاصله و مقصد شما بسیار وابسته است. سفر به استانبول به مراتب مقرون به صرفه‌تر از سفر به استرالیا خواهد بود. البته اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید.

· اقامت شما بیشترین هزینه سفرتان را تشکیل خواهد داد. تفاوت خدمات یک هتل 5 ستاره با یک هتل 4 ستاره زیاد نیست، اما اگر هزینه‌ها برایتان مهم است، هتل 4 ستاره را انتخاب کنید.

· سعی کنید قبل از سفرهای خارج از کشور، مقداری از ارز رایج آن کشور را از بانک‌های داخل کشور تهیه کنید.

3- زمان سفر را مشخص کنید

اگر زمان در دست‌تان است خیلی راحت می‌توانید در زمان‌هایی که پیک مسافر نیست و بسیاری از خانواده‌ها مشغول به کار بوده و ایامی که مدارس و دانشگاه‌ها باز هستند را انتخاب کنید! هم میزان ترافیک توریست کمتر است و هم قیمت بلیط هواپیما و ... مناسب تر.

4- انفرادی به سفر می‌روید و یا به همراه خانواده و دوستان؟

این مساله نیز به میزان زیادی به روحیات و زمان مسافرت شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر خیلی ناخودآکاه و یهویی تصمیم به سفر بگیرید شانس اینکه بتوانید با دوستان، خانواده و ... به سفر بروید خیلی کم است. از طرفی افرادی نیز هستند که ترجیح می‌دهند به صورت انفرادی سفر کنند. و این تماما به روحیات شما بستگی خواهد داشت.