پیش از سفر به اسپانیا به این نکات توجه کنید
1396/05/17 - 16:06 راهنمای سفر

پیش از سفر به اسپانیا به این نکات توجه کنید

کشور اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در قسمت جنوبی این قاره واقع شده و از جنوب و شرق با دریای مدیترانه، از شمال و شمال شرق با فرانسه و از شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس همسایه است.

این کشور که جزایری در سواحل اقیانوس اطلس و آفریقای شمالی هم جزو قلمرو آن محسوب می شوند، دومین کشور بزرگ غرب اروپا پس از فرانسه و بزرگترین کشور جزیره ایبری است.

این کشور زیبا که خیلی از افراد آن را به خاطر فوتبال و باشگاه‌های رئال مادرید و بارسلونا می‌شناسند، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی برای دیدن دارد.

اما پیش از سفر به اسپانیا به نکات مهم زیر توجه کنید تا سفر خوبی در پیش داشته باشید.

نکات مهم سفر به اسپانیا

(برای سفر به اسپانیا و خرید بلیط هواپیما، پرواز چارتر و رزرو هتل خارجی از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

  • بهترین زمان برای سفر به اسپانیا ماه‌های اردیبهشت (می) و مهر (اکتبر) است. در این ماه‌ها هم شهرهای توریستی اسپانیا نسبت به زمان‌های دیگر سال خلوت است، هم آب و هوای آن معتدل و مطبوع است.
  • گرمترین شهر اسپانیا از تیر تا شهریور (جولای تا آگوست) شهر سویا است که میانگین دمای آن در روزهای گرم به 34 درجه می‌رسد.
  • در تابستان، به خصوص مرداد تا شهریور زمان اوج سفر است و اسپانیا سرشار از توریست می‌شود. به همین خاطر هزینه سفر به این کشور بسیار زیاد می‌شود و به سختی می‌توان هتل ارزان پیدا کرد.
  • ممکن است شنیده باشید که بارسلونا جرایم و دزدی‌های خیابانی زیادی دارد. با وجود اینکه در سال‌های اخیر اقدامات زیادی برای مقابله با این موضوع صورت گرفته، همچنان باید حواستان به کیف پول و اشیای قیمتی‌تان باشد.
  • مادرید در ماه‌های جولای و آگوست بسیار گرم است. به همین خاطر سفر در این ماه‌ها بسیار سخت خواهد بود.
  • غذاهای اسپانیایی در اسپانیا بسیار خوشمزه و غذاهای بین‌المللی و خارجی بسیار بدمزه هستند! در نتیجه تا جایی که می‌توانید غذای اسپانیایی بخورید از خوردن دیگر غذاها اجتناب کنید.
  • از آنجا که اسپانیایی ها قبل از ساعت 9 شام نمی‌خورند، بسیاری از رستوران‌ها قبل از ساعت 8 بسته هستند و دیر شروع به کار می‌کنند! با وجود اینکه این قاعده درباره توریست‌ها صادق نیست، یادتان باشد که هر ساعتی از روز نمی‌توانید در رستوران غذا بخورید.
  • با وجود اینکه بعضی چیزها در اسپانیا ارزان‌تر از بقیه نقاط اروپا است، غذا خوردن در رستوران به نسبت قیمت بالایی دارد.

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط