tips-for-winter-travels
1395/09/29 - 10:04 راهنمای سفر

توصیه‌هایی برای سفر در فصل سرما

با سرد شدن هوا و پایین آمدن درجه دما، خیلی از افراد از سفر کردن چشم می‌پوشند تا به مشکلات مربوط به آن برنخورند. این در حالی است که با رعایت چند نکته ساده به راحتی می‌توانید مشکلات مربوط به سرما را حل کنید و سفر راحتی داشته باشید.

توجه داشته باشید که دمای هوا در فصل سرما به سرعت تغییر می‌کند. به همین خاطر حتی اگر به جای معتدلی سفر می‌کنید باید آمادگی مواجهه با سرما را داشته باشید.

پس در اولین قدم دمای هوای مقصد مورد نظر خود را برای روزهای سفرتان چک کنید و با آمادگی و تجهیزات کامل سفر کنید. بر اساس اعلام دپارتمان جهانی حمل و نقل، هر سال حدود 24 درصد از تصادفات رانندگی به دلیل سرما و شرایط آب و هوایی اتفاق می‌افتد.

پس به این راهکارها توجه کنید تا با خطری مواجه نشوید:

1. از خدمات سازمان آب و هوایی محلی مقصدتان استفاده کنید: همانطور که گفتیم تغییرات آب و هوایی معمولا خیلی سریع اتفاق می‌افتد. پس از اطلاعات سازمان آب و هوایی مقصدتان را چک کنید تا هنگام سفر به آنجا غافلگیر نشوید.

2. شرایط جاده را هنگام سفر چک کنید: با نصب کردن اپلیکیشن‌هایی چون Goolge earth می‌توانید شرایط جاده را هنگام سفر چک کنید تا از تغییرات آب و هوایی جاده مانند ریزش برف و باران و وقوع طوفان آگاهی پیدا کنید. یادتان باشد که هنگام سفر با ماشین شخصی خودتان باید حتما از تجهیزاتی چون زنجیر چرخ استفاده کنید تا به مشکل برنخورید.

3. از موبایل خود کمک بگیرید: با نصب اپلیکیشن‌های مربوط به آب و هوا و گذاشتن تنظیمات آن روی مقصد مورد نظرتان می‌توانید لحظه به لحظه از تغییرات آب و هوایی مطلع شوید و حتی در صورت تغییر آب و هوا، نوتیفیکیشن از سیستم خود دریافت کنید.

4. وسیله نقلیه خود را مجهز کنید: توصیه ما این است که حتی در صورتی که قصد سفر ندارید، وسیله نقلیه‌تان را با شروع فصل سرما برای مواجهه با برف و باران و مه مجهز کنید تا به مشکل برنخورید. از جمله مواردی که باید در فصل سرما برای اتوموبیل خود چک کنید تنظیم موتور، بررسی ترمزها و تسمه، چک کردن باد چرخ‌ها، گذاشتن تیغه‌های مخصوص زمستان برای برف‌پاک‌کن و زنجیرچرخ هنگام بارش برف است.

5. کیف مخصوص لوازم زمستانی داشته باشید: کارشناسان راهنمایی ورانندگی توصیه می‌کنند که در فصل زمستان، همیشه یک جعبه کمک‌های اولیه و کیفی شامل لوازم اضطراری خودرو به همراه داشته باشید. لوازمی مانند کابل‌های اتصال باطری، بیلچه، پیچ گوشتی و آچار. علاوه بر این هنگام سفر کیسه خواب یا پتو، لباس گرم اضافه، جاروی کوچکی برای پاک کردن شیشه جلو، چراغ قوه با باطری اضافه، رادیو ترانزیستوری و یک کیسه شن همراه داشته باشید تا در موارد اضطراری از آن استفاده کنید.

در صورت گیر افتادن در یک کولاک زمستانی، داخل اتوموبیل بمانید، شیشه را کمی پاین بکشید تا تبادل هوا انجام شود و با روشن نگه داشتن چراغ‌ها در معرض دید بمانید. برای هدر نرفتن سوخت اتوموبیل خود هم بهتر است بخاری آن را به طور متناوب روشن و خاموش کنید.

اگر اهل سفرهای زمستانی هستید، خواندن مطلب در سفرهای زمستانی چه لباس‌هایی با خودمان ببریم؟ را از دست ندهید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط