tips_for_rail_travel
1395/11/12 - 12:36 راهنمای سفر

هنگام خرید بلیط قطار به این نکات توجه کنید


1. هنگام خرید بلیط قطار با توجه به مقصدتان قطار مورد نظر خود را انتخاب کنید. مثلا اگر می خواهید از تهران به مشهد بروید، به دلیل طولانی بودن مدت زمان سفرتان بهتر است بلیط قطار های درجه یک را خریداری کنید که هنگام سفر اذیت نشوید.

علاوه بر این، توصیه ما این است که برای مسافت های طولانی، حتی الأمکان از خرید بلیط قطارهای اتوبوسی اجتناب کنید چون برای مدت زمان طولانی خیلی خسته کننده‌اند.

2. اگر به خرید بلیط اینترنتی قطار پرداخته اید، باید حتما پرینت بلیط خود را به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید که دستگاه بارکدخوان، بارکد بلیط شما را از روی گوشی، تبلت و ... نمی‌خواند و اگر بلیطتان را پرینت نکرده باشید جریمه می شوید.

3. همیشه در قطار بلیط خود را جایی دم دستتان بگذارید چون مسئول قطار بلیط شما را داخل قطار چک می کند.

4. بعضی از قطارها امکان رزرو غذا هنگام خرید بلیط دارند. اگر می خواهید از غذای قطار استفاده کنید هنگام خرید بلیط باید هزینه آن را پرداخت کنید.

5. مواظب وسایل خود در قطار باشید. از آنجا که قطار مانند هواپیما بخش جداگانه ای برای بار مسافران ندارد، احتمال گم شدن وسایل و دزدیده شدن آن کمی بالاست.

6. حواستان باشد در برنامه ریزی برای سفر با قطار تعداد نفرات نقش مهمی در خرید بلیط دارد.

هنگام خرید اینترنتی بلیط قطار، سیستم به شما قطارهای 4 کوپه و 6 کوپه را پیشنهاد می دهد که در صورت کمتر بودن تعداد نفرات از صندلی های کوپه می توانید کوپه را به صورت دربست خریداری کنید. اما از آنجایی که این کار هزینه بالایی بر دوش شما می گذارد پیشنهاد می کنیم سفر را به گونه ای برنامه ریزی کنید که تعداد نفراتتان متناسب با تعداد صندلی های کوپه قطار باشد.

اکثر قطارهای لوکس مانند سبز، سیمرغ، پلور، دلیجان و ... دارای کوپه های 4 نفره هستند.

اگر قصد سفر با قطار دارید می توانید بلیط خود را به صورت اینترنتی از سایت فلایتیو خریداری کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط