اشتوتگارت
1397/10/04 - 17:00 راهنمای سفر

10 کاری که باید در سفر به اشتوتگارت آلمان انجام دهیم

اشتوتگارت شهر مرکزی ایالت بادن‌ -‏ ورتمبرگ‌ در جنوب غربی آلمان است، و در میان آلمانی‌ها به داشتن فروشندگان خوش‌پوش و بسیار اهل رقابت مشهور است. با اینکه افراد بومی سخت کار می‌کنند، اما شهر دارای فضای بدون تکبر و آرامش‌بخش برای بازدیدکنندگان است. ما 10 چیزی که باید در اشتوتگارت ببینید و انجام دهید را در اینجا آورده‌ایم، شهری که در آن افراد با سبک‌های مختلف زندگی می‌توانند زمینه‌های مشترک خود را پیدا کرده و جشن بگیرند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

موزه‌ی مرسدس بنز

این موزه به نوعی یک زیارتگاه برای دوستداران ماشین به حساب می‌آید – و البته تعجبی هم ندارد. هر طبقه از این ساختمان، که به خودی خود یک شاهکار مهندسی است، یکی از زیباترین و تأثیرگذارترین ماشین‌هایی که تا به حال ساخته شده‌اند را در خود جای داده است. این موزه نه فقط به تکامل و مکانیک مدل‌های مختلف، بلکه به نقش اساسی این برند و مؤسس آن، مرسدس دیملر بنز، در شکل‌گیری تاریخ آلمان مدرن می‌پردازد. ماشین‌ها به شکل‌های فوق‌العاده‌ای مرتب شده‌اند و حتی کسانی که کمتر به ماشین علاقه دارند نیز نمی‌توانند از تماشای آن‌ها صرف نظر کنند.

باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی ویلهلما

در باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی ویلهلما می‌توانید احساس آرامش کامل را تجربه کنید و در حین حال کاملاً سرگرم شوید. پیش از دیدن گونه‌های مختلف حیوانات که در این باغ وحش زندگی می‌کنند، می‌توانید از گشت و گذار در باغ‌های زیبا و وسیع و گلخانه‌های پیچ‌درپیچ، و نیز تماشای معماری شگفت‌آور قرن نوزدهم لذت ببرید. تمام حیوانات این باغ وحش از محل زندگی خود رضایت دارند و حرکات عجیب و غریب آن‌ها در داخل قفس شما را بسیار شگفت‌زده خواهد کرد. از فیل‌های بزرگ آفریقایی و میمون‌های بندباز که در قفس‌های خود تاب می‌خورند، تا اسب‌های نجیب و پرندگان خوش‌رنگ گرمسیری را می‌توانید در این باغ وحش تماشا کنید.

کتابخانه‌ی شهر اشتوتگارت

کتابخانه‌ی شهر اشتوتگارت با رویکرد شگفت انگیز و مینیمالیستی خود در دکوراسیون و کتاب‌هایی از نویسندگان و ناشران سراسر جهان در موضوعات مختلف، خود را از کلیشه‌های مختلف کتابخانه‌ای جدا کرده است. این کتابخانه می‌خواهد دیده شود؛ حتی قفسه‌هایی در زیرزمین وجود دارند تا بازدیدکنندگان و توریست‌ها بتوانند به استراحت بپردازند و از مطالعه لذت ببرند. اسنک‌های کافه‌تریا فوق العاده هستند و در روزهای آفتابی بازدیدکنندگان می‌توانند از کتاب خواندن در تراس آن، که هم نمای دیدنی و هم جو فوق‌العاده‌ای دارد، لذت ببرند.

عبادتگاه زپولکرال (Sepulchral)

یک ساختمان زیبا و به دور از مبالغه در اشتوتگارت با یک داستان غم‌انگیز. این عبادتگاه دوست‌داشتنی محل آرامگاه پادشاه و ملکه‌ی سابق ورتمبرگ و دختر جوان آن‌ها است. بنا بر افسانه‌ها، دختر جوان آن‌ها وقتی متوجه شد شوهرش به او خیانت کرده است، با قلبی شکسته از دنیا رفت. پادشاه که بسیار پشیمان بود و رنج می‌کشید، این عبادتگاه را ساخت تا مقبره‌ی دخترش در یک محل طبیعی زیبا و مشرف به اتاق خود باشد. امروزه اطراف عبادتگاه را تاکستان‌ها و نماهای شگفت‌انگیزی فراگرفته‌اند. بازدیدکنندگان هم می‌توانند از محل آرامگاه این زوج دیدن کنند و هم از تماشای نماهای شگفت انگیز لذت ببرند.

کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی اشتوتگارت که به قلعه‌ی تنهایی (Schloss Solitude) نیز مشهور است، یک کاخ مجلل در حومه‌ی شهر اشتوتگارت است و تورهای فوق‌العاده‌ای دائماً در داخل ساختمان برگزار می‌شوند. در این ساختمان که توسط دوک پیشین ورتمبرگ به عنوان شکارگاه خصوصی ساخته شد، انواع مختلف وسایل و لوازم شکار برای تماشا وجود دارد. باغ‌ها و جنگل‌های اطراف نیز برای گشت و گذار، به ویژه همراه با عزیزان، بسیار مناسب هستند. می‌توانید در مسیرهای ایجاد شده قدم بزنید و از چشم‌اندازهای زیبای شهر لذت ببرید.

رابل هیل

این تپه میزان آسیبی را که بمباران جنگ جهانی دوم در آلمان ایجاد کرد، به خوبی به نمایش می‌گذارد. تمام سنگ‌ها، که از بقایای شهر صنعتی قدیمی اشتوتگارت بعد از حملات ویرانگر بودند، در اینجا تخلیه شدند. امروزه رابل هیل یک بنای تاریخی و یادآور سختی‌های جنگ به نسل امروز است. بسیاری از بازدیدکنندگان به اینجا می‌آیند تا به کسانی که در آن دوران زندگی کردند و از دنیا رفتند ادای احترام کنند.

کلیسای سنت جان

قدمت این کلیسای زیبای گوتیک که تصویر آن به خوبی در دریاچه‌ی Feursee که آن را فرا گرفته است منعکس می شود، به قرن نوزدهم برمی‌گردد. بعد از اینکه کلیسا در جنگ جهانی دوم مورد اصابت بمب‌های متعدد قرار گرفت، با دقت زیاد بازسازی شد. ترمیم برج کلیسای سنت جان (Johanneskirche) عمداً به عنوان نوعی یادبود از دوران جنگ، ناتمام رها شد. جزئیات داخل کلیسا به شکل استادانه‌ای به شکل اول خود درآورده شده است و بازدیدکنندگان واقعاً از دیدن آن‌ها لذت می‌برند. پنجره‌های شیشه‌رنگی نیز واقعاً شگفت انگیز هستند.

خانه‌ی تاریخ

این موزه کمتر از حد خود مورد توجه قرار گرفته است. این موزه یک فضای واقعاً تعاملی همراه با نمایشگاه‌های عالی و اطلاعات فوق‌العاده است. دیدن اینکه تاریخ غنی بادن – ورتمبرگ با چنین خلاقیتی دوباره جان گرفته است و با افتخار به بازدیدکنندگان ارائه می شود، واقعاً لذت‌بخش است. انواع آثار و مصنوعات، از تکه‌های فیلم گرفته تا اسناد تاریخی اصیل و مصاحبه‌های واقعی، همه در اینجا به نمایش گذاشته می‌شوند. تکنولوژی مدرن به شکل استادانه‌ای با ارائه‌ی این اطلاعات ادغام شده است، و با ایجاد انواع افکت‌های نمایشی تضمین می‌کند که شما حداکثر بهره را از زمان خود در این موزه ببرید، و دستیارهای صوتی نیز به بازدیدکنندگان کمک می‌کنند که باید از کدام بخش از موزه دیدن کنند. دیدن اینکه موزه آن‌قدر پیشرفت داشته که کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان را به یک اندازه هیجان‌زده می‌کند و به همین خاطر خانه‌ی تاریخ یک گنجینه‌ی واقعی به حساب می‌آید، نیروبخش و خوشایند است.

پارک نِکار

گرچه این پارک مشهور دو بار در سال، با ورود جشنواره‌های شگفت انگیز و افسانه‌ای آبجو در ماه‌های آوریل و سپتامبر  جان می‌گیرد، اما همیشه و به ویژه در روزهای مسابقه واقعاً شلوغ است. در هر حال، با وجود آلمانی‌های پرنشاط با لباس‌های سنتی و گشت و گذار آزادانه، نوشیدنی‌های ارزان‌قیمت و بازی‌های سواری متعدد، چرا نباید از این مکان فوق العاده لذت برد. ورودی پارک رایگان است و بسیاری از افراد محلی در روزهای گرم به اینجا می‌آیند تا از جو موجود و حضور در جمع لذت ببرند.

پارک کیلسبرگ

یک فضای سبز بسیار زیبا در شهر اشتوتگارت با چمنزارهای شاداب که تا افق ادامه دارند، و در میان آن‌ها فقط گل‌های رنگارنگ و درختان کهن‌سال دیده می شود. راه‌های مختلفی برای سپری کردن یک روز لذت‌بخش در این پارک وجود دارد، از حمام آفتاب در تابستان یا شنا در استخرهای روباز، تا سوار شدن بر قطارهای کوچک که در کل پارک دور می‌زنند و مثل بسیاری از بازی‌های خلاقانه کودکان را به هیجان می‌آورند، یا آسوده قدم زدن در میان باغ‌ها و لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت. این پارک با داشتن کافه‌ها و باغ‌های مختلف، و نقاط متعددی برای تماشای دنیای پیرامون ما، فوق العاده مطبوع و متنوع است.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط