پیتزاهای فلورانس
1397/11/18 - 11:00 راهنمای سفر

بهترین پیتزاهای فلورانس را کجا بخوریم؟

بااینکه رُم به‌عنوان زادگاه پیتزا شناخته می‌شود و پیتزای فلورانسی شاید به اندازه‌ی آن معروف نباشد اما با همه‌ی این‌ها شما در فلورانس این شهر رویایی ایتالیایی هم می‌توانید خوشمزه‌ترین پیتزاها را نوش جان کنید!

 در این مطلب با ۵ رستوران در فلورانس آشنا می‌شویم که مورد علاقه‌ی محلی‌های آن است و پیتزای مخصوص خود را با مهارت تمام برای شما آماده می‌کنند تا بعد از گشت‌وگذار در شهر از آن لذت ببرید.

 صاحبان بیشتر این رستوران‌ها از جنوب ایتالیا هستند؛ آن پایین و جنوب این چکمه‌ی سبز و سفید و سرخ پیتزا عضوی جدا نشدنی از خانواده‌ی غذایی ایتالیایی‌هاست.

 

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

 

  • Barberé Craft Pizza

پیتزایی که در اینجا می‌خورید شبیه‌ هیچ پیتزای دیگری در فلورانس نیست. خمیر ترد اما ضخیم‌تر از پیتزاهای رم و ترکیبی متفاوت با آنچه در ناپل خواهید دید. مواد تشکیل دهنده‌ی تاپینگ پیتزا در فلورانس مختص خودش است و فصل‌به‌فصل عوض می‌شود.

اگر از نوع تاپینگ‌ها خوشتان نیامد (که بعید است!) پیتزا مارگاریتای اینجا شما را در اولین گاز راضی خواهد کرد!

 

  • Gusta Pizza

منوی پیتزا Gusta شامل پیتزاهای ساده، ارزان، نرم و خوشمزه‌ به سبک جنوب ایتالیاست (نه مثل پیتزاهای نازک و لاغرمردنی رم!). اینجا هم توسط ایتالیایی‌ّهای جنوبی اداره می‌شود که مارگاریتای محشری درست می‌کنند؛ گزینه‌ی معروف دیگر این پیتزا فروشی Calabrese آن است.

اگر از آن‌ها درخواست کنید برایتان پیتزای قلبی که خوراک عکس اینستاگرام است درست می‌کنند!‌

 

  • Pizzeria le Carceri

این پیتزا فروشی در محلی که سابقاً زندان بوده واقع شده که قطعاً در نوع خود تک است.

حتی اگر فقط برای محیطش به Pizzeria le Carceri بروید ارزشش را دارد؛ دیگر چه برسد به پیتزای خوشمزه و خاص آن!

گزینه‌های پیشنهادی اینجا مسلماً اول مارگاریتای کلاسیک آن و بعد پیتزا Rebibbia – سس گوجه، موتزارلا، سوسیس و پنیر Stracchino – است.

اگر در تابستان به فلوارنس سفر می‌کنید، برای لذت از هوا و فضای دلنیشن فلورانس در فضای بیرونی این رستوران بنشینید (البته اگر جایی برای نشستن مانده بود!).

 

  • Il Pizzaiuolo

این پیتزا فروشی که در کوچه‌ پس کوچه‌های مقابل میدان Piazza Sant’Ambrogio قرار گرفته بیشتر پاتوقی برای محلی‌های فلورانس است. پیتزای اینجا اصلاً شوخی‌بردار نیست و ساده بگویم حرفه‌ای درست می‌شود.

پیتزای Diavolo که از سالامی تند و پنیر موتزارلای بی‌نظیر و زیتون تشکیل شده را امتحان کنید یا اینکه پیتزای burrata را سفارش دهید، مثل کره در دهان‌تان آب می‌شود.

فقط یادتان باشد با اینکه بیشتر پیتزا فروشی‌های فلورانس نیاز به رزرو ندارند اما برای رفتن به Il Pizzaiuolo حتماً از قبل هماهنگ کنید!

 

  • Mercato Centrale

و اما مورد آخر لیست به Mercato Centrale می‌رسد. در این پیتزا فروشی یکی از بهترین پیتزاهای عمرتان را خواهید خورد. در پایین اینجا هم بازار شلوغی از مغازه‌های مختلف وجود دارد که تولیدات تازه‌ی محلی، پنیر، گوشت و چیزهای دیگر را عرضه می‌کنند.

طبقه‌ی بالای Mercato هم رستوران‌های دیگری با غذاهای متنوع هستند که هر روزه تا نیمه‌شب باز است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط