نقاشی‌های خیابانی شهر پرت
1397/12/01 - 11:00 راهنمای سفر

برترین نقاشی‌های خیابانی شهر پرت در استرالیا

شهر پرت (Perth) به‌عنوان دومین پایتخت هنر خیابانی استرالیا، پر از ساختمان‌ها و خیابان‌هایی با نقاشی‌های شگفت‌انگیز است؛ هیچ دیواری از دست هنرمندان در امان نمانده و تنها در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰۰ هنرمند به سازمان فورم (Form) برای تحول در فضاهای عمومی محله‌های کلرمونت و آلبانی در جنوب پرت پیوستند. خیابان‌های پرت موجب خلق یک جنبش هنر خیابانی در اطراف خود شده‌اند، اما با ظهور سریع نقاشی‌های دیواری، تقریبا دنبال کردن همه آن‌ها غیرممکن است. به‌علاوه یافتن آن‌ها در گوشه و کنار شهر می‌تواند تفریحی جذاب باشد. فلایتیو به بررسی مهم‌ترین نقاشی‌های دیواری شهر پرت پرداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

وقتی‌که منتظر دریافت تارت‌های پرتغالی خود به همراه یک قهوه از کافه بلک‌لیست کافی روسترز (Blacklist Coffee Roasters) ‌در فرورفتگی یک دیوار هستید، به تحسین هنر داک ویلیام، هنرمند محلی بپردازید. نقاشی‌های داک که نوستالژیک و پرشور هستند، فضاهای تجاری و مسکونی در سراسر شهر را زینت می‌بخشند. می‌توان دیگر آثار وی را در مقابل کافه استندبای اسپرسو (Standby Espresso) و ال پابلیکو (El Publico) مشاهده کرد.

دیگر اثر شگفت‌انگیز از داک ویلیام، امضای وی از چهره‌های پرشور در مکان‌های غیرمنتظره است. این اثر بر روی دیوار اسپای هلث اند بیوتی (Health & Beauty) نقاشی شده و پیش درآمدی برای غذاهای لذیذ و خوشمزه در منطقه واتلی کرسنت است.

بر روی بخش کوچکی از دیوار مرکز فروش وسایل منزل East West Design، یک نقاشی ۷۸ متری دیده می‌شود. این نقاشی توسط گرم مایلز ریچاردز (Graeme Miles Richards) بر روی دیوار انبار شرکت کشیده شده است. او چندین ماه از وقت خود را صرف کشیدن این نقاشی کرده است.

وقتی‌که در منطقه فریمنتل و اطراف خیابان لیک قدم می‌زنید، یک نقاشی نظر شما را به خود جلب می‌کند. مِل مک‌وی (Mel McVee)، هنرمندی است که شرح دقیقی از محیط‌زیست، محافظت از آن و مدیریت پسماند در منطقه نورث بریج را به تصویر کشیده است. درست در پشت کافه‌ای که محل پخش مسابقات ورزشی است، فضای بزرگی به چشم می‌خورد که قوطی‌های بسیاری از نوشیدنی‌ها در آنجا رها شده‌اند. مل با کشیدن این نقاشی به دنبال جلب‌توجه مردم به‌منظور ارائه راهکاری برای حل این مشکل بود.

اگرچه شما اجازه ورود به اداره متروکه برق سوث فریمنتل (South Fremantle) را ندارید، اما به‌راحتی می‌توانید از میان نرده‌های بخش ساحلی به آن دسترسی داشته باشید. برای یک ماجراجویی عجیب‌وغریب، به هنگام تاریک شدن هوا یا در آخر هفته‌ها به این محوطه بروید. این ایستگاه برق با معماری سبک بروتالیستی خود، در سال ۱۹۵۱ افتتاح و در سال ۱۹۸۵ به سبب ظهور فناوری‌های جدید تعطیل شد. شایعات و افسانه‌های فراوانی در مورد این ساختمان وجود دارد، بنابراین مراقبت ارواحی که به گفته محلی‌ها در اینجا پرسه می‌زنند باشید.

همچنین در فریمنتل و دامنه تپه کانتونمنت (Cantonment)، جایی که پل فریمنتل ترافیک (Fremantle Traffic) به بزرگراه کانینگ (Canning) متصل می‌شود، یک اختاپوس بزرگ بر روی انبار نیروی دریایی استرالیا در جنگ جهانی دوم به چشم می‌خورد. این نقاشی اثر هنرمندی انگلیسی به نام فلم (Phlegm) است.

فینتان مگی، هنرمند استرالیایی، پیش از کشیدن این نقاشی دیواری شگفت‌انگیز بر یک طرف دیوار سینمای لونا لیدرویل (Luna Leederville) در تقاطع خیابان‌های آکسفورد و وینسنت، با مشکلات فراوان قانونی برای کشیدن زادگاه خود، بریزبین، روبرو بود. حالا، همه این نقاشی را می‌شناسند و قانون نیز در طرف او است. او در دسامبر ۲۰۱۴ و در خلال فستیوال لیدرویل شروع به کشیدن این نقاشی کرد. نقاشی که «ترک خانه» نام دارد، احتمالا به زندگی این هنرمند اشاره داشته باشد.

دیوار یکی از کافه‌های شهر پرت با نام چیکی اسپارو (Cheeky Sparrow) در خیابان وُلف نیز به این نقاشی اختصاص یافته است. این اثر توسط هاروی جکسون، هنرمند فعال در زمینه نقاشی‌های دیواری و تتو کشیده شده است.

نمی‌توان این اثر در رستوران و پیتزافروشی روکو (Ruocco) را یک نقاشی دیواری خیابانی دانست، اما گزینه‌ای خوب برای به خاطر آوردن خاستگاه واقعی پیتزاهای تنوری در جهان است.

مجموعه سینمایی سیگنت (Cygnet) یکی از معدود سینماهای برجای‌مانده از سبک آرت دکو در شهر پرت است که در خیابان پریستون در جنوب شهر قرار دارد. این سینما در سال ۱۹۳۸ افتتاح شد و در دوران خود نمادی از شکوه و عظمت بود. تنها یک نقاشی زیبا از فیلمی بزرگ می‌توانست دیوارهای این سینما را زینت بخشد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط