ده کار خاص که در سفر رم حتما باید انجام دهید
1397/05/20 - 11:00 راهنمای سفر

ده کار خاص که در سفر رم حتما باید انجام دهید

شهر رم جاذبه‌های شناخته‌شده‌ی زیادی مثل کلوسئوم، نمازخانه‌ی سیستین، و معبد خدایان را در خود دارد، اما این شهر پر از جنبه‌های عجیب و شگفت‌انگیز دیگری است که در دنیای گردشگری، از نگاه‌ها دور مانده‌اند. این راهنما در مورد برخی از شگفت‌انگیزترین مکان‌های دیدنی پایتخت ایتالیا است.

برای خرید بلیط هواپیمای رم به فلایتیو مراجعه کنید.

سردابه‌ی راهبان کاپوچین

در سردابه‌ی راهبان کاپوچین، که بی‌ادعا و فروتنانه در زیر کلیسای سانتا ماریا، در کنار میدان شلوغ باربرینی قرار گرفته است، 6 نیایشگاه کوچک وجود دارد که بقایای حدود 4000 راهب کاپوچین را در خود جای داده‌اند. این راهبان در سال 1631 به کلیسا رسیده‌اند و اسکلت راهبان سائل را به همراه داشته‌اند که آن‌ها را در این سرداب نگه می‌داشتند. در طول بیش از 200 سال هر بار یک راهب از دنیا رفته است، یکی از آن‌ها از خاک بیرون آورده شده تا در معرض نمایش قرار بگیرد، و قندیل‌ها و تزئینات مختلفی به استخوان‌های آن‌ها متصل شده است. این نیایشگاه‌های ترسناک به عنوان یادآور مرگ عمل می‌کنند و حتی تابلویی وجود دارد که بیان می‌کند "آنچه اکنون شما هستید، ما هم زمانی بودیم، آنچه ما هستیم شما نیز روزی خواهید بود".

پناهگاه گربه‌های میدان لارگو آرجنتینا

خرابه‌های تاریخی میدان لارگو آرجنتینا اولین بار در سال 1927، زمانی که قرار بود این منطقه بازسازی شود، کشف شد. کشف بقایای چهار معبد جمهوری‌خواه که قدمت آن‌ها به 300 تا 400 سال قبل از میلاد برمی‌گردد، این منطقه را به یک مکان باستان‌شناسی تبدیل کرد که شامل ورودی سالن پامپی، جایی که ژولیوس سزار 44 سال قبل از میلاد به قتل رسید، نیز می‌شود. از سال 1993 این محل به پناهگاه گربه‌ها تبدیل شد و در حال حاضر بیش از 150 گربه در میان مخروبه‌های آن زندگی می‌کنند. این پناهگاه که هزینه‌های آن از طریق کمک‌های داوطلبانه و اهدایی تأمین می‌شود، هر بعد از ظهر برای بازدید عموم باز است، اما معمولاً هنگام رد شدن از آنجا می‌توان گربه‌هایی را که بین معبدها پنهان شده‌اند تماشا کرد.

هنرهای خیابانی در اوستینس

بخش جنوبی منطقه‌ی اوستینس (Ostiense) به عنوان یکی از بخش‌های طبقه‌ی کارگری شهر، تاریخچه‌ی صنعتی برجسته‌ای دارد. در سال‌های اخیر، به خاطر وجود رستوران‌ها و کافه‌های رو به رشد و همچنین رونق هنرهای خیابانی، این منطقه شهرت بیشتری پیدا کرده است. آثار رنگارنگ، ساختمان‌های منطقه را به عنوان بخشی از پروژه‌ی بازسازی و احیای منطقه پوشانده‌اند. برای دیدن چشمگیرترین نمونه‌های آثار به سراغ دیوار 60 متری JB Rock به نام ‘Wall of Fame’ که نویسنده‌ها، هنرمندان و موسیقی‌دان‌های مشهور را به نمایش می‌گذارد، نقاشی شناگر رنگارنگ Iacurci در بالای ماهی‌فروشی محله و چهره‌های رنگارنگ بی‌انتها ا با نام Fronte del Porto اثر Blu در Via del Porta Fluviale بروید.

هنرهای مدرن در MAXXI

موزه‌ی ملی هنرهای قرن بیست و یکم در سال 2010 در مجموعه‌ی مشهوری برگزار شد که طراحی آن را زها حدید انجام داد و مدرن سازی منطقه‌ی شمالی فلامینیو شهر رم را همراه با سالن کنفرانس رنزو پیانو تکمیل کرد. آثار معاصر در MAXXI تضاد خوشایندی را در شهری که پر از آثار باستانی، رنسانس و باروک است و دو موزه با تمرکز بر هنر و معماری دارد، ایجاد می‌کند. کلکسیون دائمی شامل آثاری از ویلیام کنتریج و آنیش کاپور و همچنین کاتالوگ‌های آثار معماران مشهور ایتالیا است. همچنین نمایشگاه‌های موقت متعددی نیز برگزار می‌شود.

محله‌ی کوپد

محله‌ی شگفت‌آور کوپد در فاصله‌ی کمی از شمال رم مرکزی قرار گرفته است و معماری منحصر به فرد آن با بقیه‌ی شهر بسیار متفاوت است. نام محله از معمار جینو کوپد گرفته شده که پروژه را در سال 1915 آغاز کرد و با مرگش در سال 1927 پروژه ناتمام رها شد. ساختمان‌های محله‌ی کوپد با ترکیب سبک‌های معماری و تزئینات دارای ریزه‌کاری، یادآور خانه‌های شگفت‌انگیز آنتونیو گائودی در بارسلونا هستند. از طاق ورودی پر نقش و نگار Palazzi degli Ambasciatori گذر کنید و تماشای کاخ Palazzina del Rango (کاخ عنکبوت) و Villino delle Fate (ویلای پریان) را فراموش نکنید.

مجسمه‌های مونته مارتینی مرکزی

مونته مارتینی مرکزی یک موزه‌ی شگفت‌انگیز در محله‌ی اوستینس است که مجسمه‌های باستانی در ساختمان‌های اولین نیروگاه برق عمومی رم را در خود جای داده است. کنار هم قرار گرفتن مجسمه‌های مرمری یونان و رومی با ماشین‌آلات مدرن، فضای واقعاً منحصر به فردی را ایجاد کرده است که تنها در شهری مثل رم وجود دارد، شهری که پیشینه‌ی تاریخ، هنر و صنعت آن به چندین قرن می‌رسد.

جمجمه‌ی سنت والنتاین

کلیسای سانتا ماریا در کازمدین شاید به خاطر Bocca della Verita (دهان حقیقت) مشهور باشد که در ایوان آن قرار دارد، اما داخل کلیسا نیز دیدنی‌های زیادی دارد.

علاوه بر موزاییک‌های زیبا و کاشی‌کاری‌های کازماتی، کلیسا محل نگهداری جمجمه‌ی سنت والنتاین نیز است. یادگارهای به جا مانده از سنت والنتاین، یکی از شهدای مسیحی که 273 سال پس از میلاد مسیح به شهادت رسید، را می‌توان در سراسر اروپا یافت، و جمجمه‌ی آراسته به گل او در شهر رم نگهداری می‌شود. هر ساله در 14 فوریه که روز یادبود او است، این جمجمه در کلیسا به نمایش گذاشته می‌شود.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط