خوراکی سنتی اوکراینی
1397/06/02 - 11:00 راهنمای سفر

با ۵ خوراکی سنتی اوکراینی آشنا شوید

خوراکی‌های سنتی و ملی اوکراین در هر منطقه متفاوت است، اما درمجموع لذیذ و مغذی هستند. دستورات غذایی اوکراینی‌ها ساده بوده و در پخت غذاها از مواد رایج در بازارهای این کشور استفاده می‌شود. سادگی این خوراکی‌ها به این دلیل است که اکثر دستورات پخت توسط روستاییانی که به وعده‌های غذایی پرکالری نیاز داشته‌اند تهیه شده است. آن‌ها نمی‌توانستند از پس تهیه مواد غذایی گران‌قیمت برآیند، زیرا کار آن‌ها بسیار سخت و درآمدشان بسیار اندک بود. درنتیجه آن‌ها معمولا از میوه و سبزیجات باغچه‌های خود استفاده می‌کردند.

برای خرید بلیط هواپیمای اوکراین به فلایتیو مراجعه کنید.

اگرچه بسیاری از گردشگران خارجی با اکثر خوراکی‌های اوکراینی آشنا هستند، اما آن‌ها همچنان باید یکی از این خوراکی‌ها را امتحان کنند:

بورش: یک سوپ قرمزرنگ بسیار محبوب و لذیذ که از گوشت و سبزیجات تهیه می‌شود. این سوپ معمولا به‌طور داغ و همراه با نان سیر سرو می‌شود.

وارنیکی: گلوله‌هایی خمیری که معمولا با سیب‌زمینی و قارچ پر می‌شود، بااین‌حال می‌توان وارنیکی را با گیلاس یا کلم نیز پر کرد. این خوراکی همراه با خامه ترش و به‌صورت داغ سرو می‌شود.

درونی یا درانیکی: خوراکی اول از مغز استخوان و خوراکی دوم از سیب‌زمینی تهیه می‌شود. هردوی این خوراکی‌ها شبیه به پنکیک‌های کوچک هستند. این خوراکی‌ها نیز با خامه ترش سرو می‌شوند.

اگر تمایل به امتحان خوراکی‌هایی را دارید که از سوی گردشگران کمتر شناخته شده‌اند، همچنان فلایتیو را دنبال کنید.

۱. کروویانکا | سوسیس خونی

سوسیس‌های خونی اوکراینی از ترکیبی از خون گاو و گندم سیاه تهیه می‌شوند. این سوسیس‌ها به‌طور سنتی به‌عنوان یک میان وعده سرو شده، اما می‌توان این سوسیس‌ها را به شکل داغ و همراه با یک سس خوش‌طعم به‌عنوان غذای اصلی نیز سرو کرد. جالب است که این سوسیس‌ها یک خوراکی ضروری در تمامی رویدادهای اوکراینی نظیر ازدواج، مراسم ختم و جشن‌های ملی هستند.

۲. گریبنا یوشکا | سس قارچ

این سوپ از آب گوشت، قارچ‌های سفید و پیازچه تهیه شده و معمولا همراه با خامه ترش سرو می‌شود. برخی از رستوران‌ها ترجیح می‌دهند تا آن را با پوره سیب‌زمینی سرو کنند. می‌توان گفت که این سوپ یکی از سوپ‌های لذیذ یافت شد در مناطق کوهستانی اوکراین است.

۳. پچنیا | گوشت کبابی

مردان اوکراینی عاشق پچنیا هستند، زیرا یکی از مواد اصلی این خوراکی گوشت است. زنان اوکراینی نیز این خوراکی را دوست دارند، زیرا تهیه آن ساده به نظر می‌رسد. این خوراکی ترکیبی از پوره سیب‌زمینی، گوشت کبابی و سبزیجات است. گاهی اوقات از ادویه‌های تند نیز در تهیه این خوراک استفاده می‌شود. پچنیا به‌طور سنتی در فر طبخ شده و در ظرفی سفالی همراه با خامه ترش و شوید سرو می‌شود.

۴. گولوبتسی | دلمه کلم

گولوبتسی یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های سنتی اوکراین بوده و قدمت آن به اواخر قرن نوزدهم بازمی‌گردد. برای تهیه این خوراکی گوشت خردشده همراه با برنج پخته را در داخل برگ‌های کلم گذاشته و می‌پیچند. گولوبتسی نیز معمولا همراه با خامه ترش سرو می‌شود.

۵. اوزوار | کمپوت میوه‌های خشک

اوزوار یک نوشیدنی مذهبی و ملی با تاریخی غنی و متعلق به دوران سیاه قرون‌وسطی است. اگر به دنبال تهیه اوزوار در خانه هستید، تنها کافی است تا میوه‌های خشک‌شده را در آب سرد همراه با عسل یا شکر به مدت ۳ ساعت خیس دهید. سپس آن‌ها را به یک ظرف بزرگ انتقال داده، روی آن آب بریزید و به روی گاز بگذارید. سپس به آن شکر یا عسل اضافه کنید. این کمپوت را پس از آماده شدن در یخچال قرار دهید تا خنک شود. کاملا مشخص است که این خوراکی دیگر با خامه ترش سرو نمی‌شود.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط