ماجراجویی‌های جذاب در روسیه
1397/01/26 - 11:00 راهنمای سفر

با ماجراجویی‌های جذاب در روسیه آشنا شوید

کشوری پهناور که از اروپا تا خاور دور امتداد یافته است. روسیه برای هر فردی چیزی در خود دارد. اگر به دنبال فرهنگ هستید یا به حیات‌وحش علاقه دارید یا می‌خواهید تا سفری ریلی داشته باشید، روسیه را از دست ندهید. با فلایتیو همراه شوید.

۱. به قلب فرهنگی روسیه سفر کنید

برای تماشای تاریخ و فرهنگ روسیه به قلب فرهنگی روسیه در منطقه گلدن رینگ سر بزنید. گلدن رینگ نام مجموعه شهرهای باستانی قرار گرفته در شمال و شرق مسکو است. این منطقه یکی از قدیمی‌ترین جاده‌های کشور روسیه را دارد. جاده‌هایی پر از تاریخ و معماری منحصربه‌فرد.

سفر خود را از مسکو آغاز کرده و با گذر از شهرهای سرگیو پوساد، سوزدال، ولادیمیر و نوگورود به سنت پترزبورگ برسید. شما با تاریخ و سنت‌های منحصربه‌فرد هر شهر آشنا شده و با مردم آن ملاقات خواهید کرد. این فرصتی عالی برای تماشای کلیساها، قلعه‌ها، صومعه‌ها، شهرها و چشم‌اندازهای این کشور حیرت‌انگیز است.

۲. از گله‌های گوزن‌های شمالی در منطقه قطبی روسیه دیدن کنید

به دل نواحی قطبی سفر کرده و به شبه‌جزیره یامال بروید. در این منطقه در کنار قبایل نِنِت زندگی کرده و تجربه‌ای جدید به دست آورید.

این منطقه دورافتاده خانه مردمان ننت است. قبیله‌ای که قرن‌ها به نگهداری گوزن‌های شمالی مشغول هستند. آن‌ها برای اولین بار است که در حال دعوت مسافران به میان خود هستند. هدف از این کار آگاهی از شیوه زندگی در مناطق یخ‌زده توندرا و کمک به جمع کردن گله‌های آن‌ها در این چشم‌انداز وسیع و زیبا است. می‌توان ماهیگیری در برف را نیز تجربه کرد. از بودن در کنار دریاچه هورومدو برای صرف نهار لذت برده و مجددا با قطار به مسکو بازگردید.

۳. در رود ولگا کشتیرانی کنید

همراه با یک کشتی ۵ ستاره در مسیر رودخانه ولگا به تماشای دشت‌های روسیه و جاذبه‌های بزرگ‌ترین شهرهای این کشور بنشینید.

گردشگران این کشتی می‌توانند در شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ به دیدن دیگر جاذبه‌های فرهنگی نیز بروند. موزه هرمیتاژ و کاخ پترهوف از جمله این بازدیدها هستند. امکان سرو غذا در کشتی و اتاق‌های لوکس آن وجود دارد. زمانی که بر روی آب شناور هستید، تمامی خدمات با بالاترین استانداردهای ممکن برای شما عرضه می‌شوند.

۴. آخر هفته‌ای شگفت‌انگیز در سنت پترزبورگ بگذرانید

سنت پترزبورگ با داشتن کانال‌های زیبا و ساختمان‌های بزرگ یکی از تماشایی‌ترین شهرهای دنیا محسوب می‌شود. این شهر به خاطر فرهنگ، غذاهای عالی و مناظر فراموش‌نشدنی شهره است. می‌توان تمامی این زیبایی‌ها را در یک آخر هفته تجربه کرد.

هر روز این سفر ویژگی خاص خود را دارد. گنجینه‌های فراوان موزه هرمیتاژ و قلعه پائول (اولین بنای دائمی شهر) فرصت مناسبی برای مشاهده شکوه و عظمت روسیه را فراهم می‌آورند. کاخ کاترین نمادی از ثروت امپراتوری تزارها محسوب می‌شود. گردش‌های قایقی در مسیر کانال‌ها یکی دیگر از لذت‌های سفر به سنت پترزبورگ است.

۵. با قطار به شرق روسیه سفر کنید

تماشای چشم‌اندازهای زیبای روسیه از پنجره یک قطار راحت در سفری ریلی به سیبری را فراموش نکنید. شما به هنگام سفر از یک نقطه از این کشور پهناور به نقطه‌ای دیگر از ۷ ناحیه زمانی عبور کرده و ۹۳۳۰ کیلومتر مسیر را طی خواهید کرد. این سفر از مسکو آغاز می‌شود و برای رسیدن به یکاترینبورگ باید از کوه‌های اورال گذر کرد. مقصد نهایی قلب سیبری در ایرکوتسک و دریاچه بایکال است. می‌توان در این منطقه با فرهنگ مردمان جمهوری بویرات قبل از سفر به ساحل ولادیوُستُوک آشنا شد.

فرقی نمی‌کند که در چه فصلی به این منطقه سفر کنید، چشم‌انداز اینجا همیشه تماشایی است.

۶. اسرارآمیزترین جاذبه‌های روسیه را کشف کنید

دوباره به بزرگ‌ترین شهرهای روسیه بازمی‌گردیم. سفر به این کشور فرصت مناسبی برای کشف زیبایی‌های منحصربه‌فرد مسکو و سنت پترزبورگ است.

هرکدام از این شهرها ویژگی‌های خاص خود را دارند. در مسکو، همچنان می‌توان حال و هوای دوران اتحاد جماهیر شوروی را احساس کرد. مقبره لنین، برج‌های آجری رنگ کرملین و مشاهده بناهای تاریخی مسکو، نظیر کلیسای مجلل سنت باسیل در میدان سرخ، از بالا فرصت مناسبی برای کشف این شهر اسرارآمیز است.

از طرفی دیگر، سنت پترزبورگ دریچه‌ای رو به غرب است. کانال‌های آبی به سبک ونیز، معماری نئوکلاسیک و ظاهری بین‌المللی، سنت پترزبورگ را متمایز می‌کند.

بازدید از این دو شهر تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از تاریخ، فرهنگ و خوراکی‌های روسیه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۷. به سراغ حیات‌وحش قطبی بروید

عازم تنگه برینگ شده و با کشتی راه غرب در مسیر ساحل چوکوتکا را در پیش بگیرید. می‌توان در این منطقه از تماشای طبیعت وحشی قطب در شمال شرق سیبری لذت برد.

علاوه بر تماشای حیات‌وحش، امکان سفر به جزیره دورافتاده و بکر رانگل وجود داشته و می‌توان در این جزیره فرصت تماشای خرس‌های قطبی، روباه قطبی، گوزن شمالی و گاو عنبر را به دست آورد.

دریای این منطقه خانه جمعیت زیادی از شیرهای دریایی و وال‌های خاکستری است که برای یافتن غذا از تالاب‌های تخم‌ریزی خود از شبه‌جزیره باها در کالیفرنیا به اینجا مهاجرت می‌کنند. نهنگ‌های قاتل، ماهی خاویار، نهنگ‌های گوژپشت، نهنگ‌های بالدار و سر گنده و انواع دیگری از نهنگ‌ها نیز در این سواحل به چشم می‌خورند.

این سفر می‌تواند تجربه‌ای خارق‌العاده در مناطق سردسیر روسیه، به‌عنوان یکی از بکرترین حیات‌وحش‌های دنیا، باشد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط