مسیرهای ریلی
1397/08/19 - 17:00 راهنمای سفر

مسیرهای ریلی منحصربه‌فرد برای کشف کانادا

کانادا دارای شماری از جواهرات پنهان در طبیعت وسیع خود بوده و یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه تمام این کشور، سفر با قطار است. می‌توان از تمامی نقاط کانادا، از کوه‌های راکی تا جنگل‌های توندرا، با قطار دیدن کرد و به سراغ تجربه‌های مختلف در فصل تمامی فصل‌ها رفت. فلایتیو نگاهی به برخی از مسیرهای ریلی منحصربه‌فرد این کشور آمریکای شمالی انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

خط آهن Rocky Mountaineer

مسیر ریلی Rocky Mountaineer گزینه‌ای محبوب در میان مسافران بوده و بهترین انتخاب به هنگام برنامه‌ریزی برای سفر ریلی در سراسر کانادا است. این خط ریلی که از طبیعت زیبای کانادا، از بریتیش کلمبیا تا آلبرتا، عبور می‌کند، ۵ تا ۶ مسیر متفاوت برای گذر از کوه‌های راکی را به مسافران پیشنهاد می‌دهد؛ محبوب‌ترین مسیر، گذرگاه اول به سمت مسیر غربی است که شما را به سفری دوروزه از بانف به سمت ونکوور می‌برد.

مسیر ریلی تورنتو-ونکوور

برای کشف کانادا از یک ساحل به ساحلی دیگر، می‌توان در سفری ۴ روزه و با قطار شرکت VIARail به کاوش در سراسر کشور پرداخت. این خط ریلی که از میان مناظر زیبا عبور می‌کند، به مسافران فرصت لذت بردن از مسیری طولانی و پرپیچ‌وخم به طول ۴۵۰۰ کیلومتر را می‌دهد. این خط آهن از شهرهای اونتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا عبور کرده و در طول مسیر نیز چندین بار توقف می‌کند. مسافران همچنین فرصت دیدار از کوه‌های راکی در ساحل غربی کانادا را نیز دارند. قطار در این مسیر چند بار در طول هفته حرکت کرده و در فصل زمستان تخفیف‌های خوبی به مسافران می‌دهد.

خط ریلی یوکان و وایت پَس

راه‌آهن یوکان و وایت پس که در سال ۱۸۹۸ و در دوران بالا گرفتن تب طلا در کلوندایک ساخته شد، یک خط آهن باریک است که وایتهورس، مرکز یوکان، را به بندر اسکِگوی در آلاسکا متصل می‌کند. این مسیر ریلی زیبا از کنار سواحل دریاچه‌های بِنِت و کارکراس عبور کرده و به مسافران این فرصت را می‌دهد که در دل تاریخ این منطقه غرق شده و بیشتر در مورد «راه‌آهن طلا» اطلاعات به دست آورند. این خط ریلی به دلیل شرایط جغرافیایی سخت، تنها بین اوایل ماه مه تا اواخر ماه سپتامبر فعال است.

قطار وینیپگ-چرچیل

قطار وینیگ-چرچیل (Winnipeg- Churchill) که سابقا به قطار هادسون بِی مشهور بود، مسیر پیچ‌درپیچ وینیپگ به‌طرف چرچیل را در مدت دو روز طی کرده و از میان جنگل‌های شگفت‌انگیز توندرا عبور می‌کند. از این فرصت استفاده کرده و به تماشای خرس‌های قطبی، مناظر شگفت‌انگیز برفی و نهنگ‌های بلوگا در رودخانه چرچیل بپردازید. اگر خوش‌شانس باشید، احتمالا بتوانید رقص شفق‌های قطبی در آسمان چرچیل را تماشا کنید.

خرس‌های قطبی اونتاریو

اگر به دنبال سفر در مسیری دورافتاده هستید، این خط را امتحان کنید. مسافران در خط ریلی خرس‌های قطبی اونتاریو (Ontario Polar Bear Express) فرصت کشف جوامع دورافتاده در شمال کشور و امتحان غذاها و هنر محلی در طول سفر را دارند. قطار در این مسیر از کوچرین به‌طرف موسونی در شمال اونتاریو حرکت کرده و خدمات در آن بسیار مجلل و عالی است. یک شب را در جزیره Moose Factory اقامت کرده و طبیعت وحشی و منحصربه‌فرد کانادایی را تجربه کنید.

خط ریلی Prairie Dog Central

می‌توان با یک قطار بخار، به دوران گذشته سفر کرد. فعالیت این مسیر ریلی قدیمی از ایستگاه تقاطع اینکستر در وینیپگ آغاز می‌شود. در این مسیر ۴ ساعته، می‌توان دزدی بزرگ و مشهور قطار در کانادا را از نزدیک تجربه کرد و به کشف برخی از آثار هنری کانادایی و امتحان خوراکی‌های محلی از دست‌فروشان رفت. قطار در این مسیر از ماه مه تا سپتامبر در آخر هفته‌ها جریان دارد. اگر در ماه اکتبر به این منطقه سفر کنید، می‌توان سوار بر قطار مخصوص هالوین شوید.

گردش ریلی آگاوا کانیون

خود را در قلب طبیعت کانادا غرق کرده و زیبایی منحصربه‌فرد پارک آگاوا کانیون (Agawa Canyon) با مناظر حیرت‌انگیز، از مسیر تالوس تا دره بِلِوو، را تجربه کنید. در این مسیر، می‌توان اشکال سنگی گرانیتی و جنگل‌های متنوع را مشاهده کرد. چشم‌اندازهای خارق‌العاده از دریاچه هوبرت و آبشارهای بریدال ویل، بدون شک عطش شما برای دیدار از طبیعت را رفع می‌کند. این گردش ریلی به‌طور فصلی و از ماه ژوئن تا اکتبر ادامه دارد.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط