visa-or-mastercard
1395/10/18 - 14:17 راهنمای سفر

ویزا کارت و مستر کارت چیست و چه استفاده‌ای دارد؟

احتمالا شما هم تبلیغات زیاد شرکت‌های مختلف برای صدور ویزا کارت و مستر کارت را دیده‌اید. برای کسانی که اهل سفر هستند داشتن ویزا کارت یا مستر کارت بسیار مهم است. اما ویزا کارت و مستر کارت دقیقا چه کاربردی دارند و در سفر به چه دردی می‌خورند؟

ویزا کارت و مستر کارت، هر دو یک کارت اعتباری جهانی هستند که به وسیله آن می‌توانید در بیشتر کشورهای جهان به راحتی خرید کنید. علاوه بر این، با داشتن آن می‌توانید از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر جهانی مانند آمازون، اپ استور، گوگل پلی و ... برنامه‌های مورد نیازتان را از ایران بخرید و به دردسر نخورید.

داشتن این کارت‌های اعتباری به شما این امکان را می‌دهد تا معاملات بین‌المللی خود را به راحتی به صورت اینترنتی انجام دهید و مجبور به جابه‌جایی پول نقد نشوید.

از آنجا که هنگام خروج از ایران و ورود به خیلی از کشورهای خارجی شما مجاز به حمل میزان مشخصی پول نقد هستند، داشتن ویزا کارت و مستر کارت نگرانی شما بابت حمل پول نقد را از بین می‌برد.

اما تفاوت ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

مستر کارت و ویزا کارت از مهم‌ترین رقیب‌های یکدیگر هستندو یکی از بزرگترین شبکه‌های پرداخت جهانی به حساب می‌آیند.

شاید بتوان بزرگترین تفاوت آنها را در شکل کارت و لوگوی متفاوت هر یک روی آن دانست! چرا که هر دو در بیش از 200 کشور جهان ساپورت می‌شوند و به ندرت می‌توان مغازه یا فروشگاهی را پیدا کرد که یکی از این دو کارت را ساپورت نکند.

مهم‌ترین معیاری که می‌تواند در انتخاب بین ویزا کارت و مستر کارت به شما کمک کند، آفرها و پیشنهادهایی است که هر یک در استفاده از کارت خود ارائه می‌دهند. برای مثال ویزا کارت با 900 هتل لوکس قرارداد دارد که دارندگان این کارت می‌توانند از برخی مزایای آن مانند صبحانه و اینترنت آن به صورت رایگان استفاده کنند.

میزان کارمزد و بانک‌های طرف قرارداد هر دو این کارت‌ها در بیشتر کشورها شبیه به هم است، اما اگر برای استفاده خاص در یک کشور می‌خواهید از کارت اعتباری خود استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم درباره میزان کارمزد، پاداش و مزایای هر یک از آنها به صورت اختصاصی در آن کشور تحقیق کنید و پس از آن دست به انتخاب بزنید.

اگر قصد سفر دارید، فلایتیو امکان خرید بلیط چارتر را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط