visit-europe-in-winter
1395/10/19 - 10:36 راهنمای سفر

5 دلیل برای سفر به اروپا در فصل زمستان

یکبار یکی از جهانگردان در وبلاگ خود نوشت: «اولین باری که به رم سفر کردم ماه جولای بود. دمای هوا 35 درجه بود و تمام وقتم را در صف موزه ­ها و مراکز توریستی می­ گذراندم. همان موقع بود که فهمیدم بخش مهمی از لذت سفر به فصلی که در آن سفر می کنیم برمی گردد.»

شاید در نگاه اول سفر به اروپا در فصل زمستان خیلی جذاب و هیجان انگیز به نظر نیاید چون هم روزها کوتاه است و هم هوا سرد است. اما اگر یکبار این تجربه را داشته باشید نظرتان در این باره عوض می شود.

با فلایتیو همراه باشید تا با مزایای سفر به اروپا در فصل زمستان آشنا شوید.

خلوت بودن مراکز توریستی

زمان سفر شما میزان تلف شدن وقت شما در صف، شلوغی و ... را تعیین می کند. اگر در فصل های شلوغ سال مانند تابستان و بهار سفر کنید به جای دیدن مثلا 4 مکان توریستی در روز می توانید 2 مکان توریستی ببینید چون همه جا شلوغ است و دیدن جاهای مختلف وقت زیادی از شما می گیرد.

پایین بودن قیمت ها

از آنجا که در فصل زمستان، به خصوص بعد از کریسمس، تعداد سفرها پایین می آید، خیلی از ایرلاین ها و هتل ها با ارائه آفرهای ویژه و تخفیف، قیمت خدمات خود را پایین می آورند و شما می توانید با هزینه ای کمتر به اروپا سفر کنید.

مثلا پرواز پاریس به نیویورک در ماه فوریه کمتر از 450 دلار است در حالی که همان پروزا در ماه جولای 620 دلار است.

آب و هوای خوب

البته این فاکتور بستگی به کشوری دارد که انتخاب می کنید. مثلا اگر کشور فنلاند را برای سفر انتخاب کنید هوا آنقدر سرد است که نمی توانید وقت زیادی را بیرون از هتل بگذرانید. اما اگر کشورهای معتدل تر مانند ایتالیا، یونان و اسپانیا را انتخاب کنید، از آب و هوای آنجا بسیار لذت خواهید برد.

اگر متوسط آب و هوای هر شهر در ماه مورد نظرتان را نگاه کنید به راحتی می توانید درباره مقصد خود تصمیم بگیرید.

مشاهده شفق قطبی

یکی از جاذبه های طبیعی در شب های طولانی زمستان دیدن شفق قطبی است. شما می توانید این پدیده زیبا را در نروژ، سوئد و فنلاند ببینید.

شفق قطبی نورهای رنگی زیبایی است که به طور طبیعی در آسمان دیده می شود و معمولا در شب و در عرض های جغرافیایی قطبی به چشم می خورد.

در ایسلند و اسکاتلند از بیشتر نقاط شفق قطبی قابل مشاهده است.

چراغانی و فروشگاه های کریسمس

در فصل زمستان شما امکان این را دارید که از بازارهای سنتی کریسمس و برنامه های مخصوص به آن دیدن کنید. علاوه بر این با رسم و آئین این جشن و سنت های آن آشنا می شوید. همچنین در ایام کریسمس بیشتر فروشگاه ها تخفیف های قابل توجه روی اجناس خود می گذارند و حراج های خوبی دارند.

ایام کریسمس جذاب ترین فصل سال در کشورهای اروپایی است.

اگر قصد سفر دارید، برای خرید بلیط چارتر به فلایتیو مراجعه کنید.

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط