چطور با بودجه محدود به وین سفر کنیم؟
1396/11/10 - 17:00 راهنمای سفر

چطور با بودجه محدود به وین سفر کنیم؟

سفر به وین به‌مانند سفر در میان صفحات کتاب قصه‌ها است. همچنان می‌توان در این شهر باشکوه شاهد حرکت اسب به همراه کالسکه از یک کاخ به کاخی دیگر بود. پایتخت اتریش پر از تاریخ و تمدن پادشاهی و معماری سبک باروک به همراه نوازندگان شهیری چون موتزارت و اشتراوس است. بااین‌حال وین یک جنبه مدرن نیز داشته و میزبان آثار هنری سبک مدرنیست و آرت نوو نیز است. جنبه تاریک‌تر این شهر را نیز می‌توان در موزه «مرد سوم» مشاهده کرد. وین به‌مانند بسیاری از شهرهای اروپایی مشهور هرساله باوجود قیمت‌های سرسام‌آور میزبان گردشگران بی‌شماری است. بااین‌حال امکان تماشای تاریخ، فرهنگ و چشیدن طعم لذیذ ساشرتورت بدون صرف هزینه‌های گزاف نیز وجود دارد. کافی است تا با فلایتیو همراه شده و از توصیه‌های سفر ارزان‌قیمت به وین بهره‌مند شوید.

برای خرید بلیط هواپیما وین و رزرو هتل خارجی به فلایتیو مراجعه کنید. 

جاذبه‌های گردشگری

سفر خود در شهر را از خیابان حلقه آغاز کنید. این خیابان به‌مانند حلقه‌ای به دور شهر کشیده شده و شما را از کنار مشهورترین بناهای وین عبور می‌دهد. در این مسیر می‌توان سالن اپرای شهر وین، کاخ سلطنتی، پارلمان اتریش و ساختمان شهرداری را مشاهده کرد. به‌علاوه می‌توان از یک تور رایگان به اطراف ساختمان شهرداری در هر دوشنبه، چهارشنبه و جمعه رأس ساعت یک بعدازظهر استفاده کرد. در فصل زمستان بازار کریسمس و پیست پاتیناژ در مقابل ساختمان شهرداری دایر شده و در ماه‌های جولای و اوت نیز یک سینمای روباز رایگان در همین‌جا برپا می‌شود. گردشگران می‌توانند هر شب پس از غروب آفتاب در این سینما به تماشای اپرا و کنسرت‌ها نشسته و از دست‌فروشان اطراف غذا و نوشیدنی تهیه کنند.

به‌علاوه دیدار از پارک‌های شهر نظیر بورگ‌گارتن و استادپارک رایگان است. ورود به باغ‌های کاخ شون‌برون نیز رایگان است، هرچند باید چند یورو برای ورود به ایوان کاخ پرداخت کرد. اگر در فصل تابستان در این شهر هستید، می‌توانید به‌منظور فرار از گرما به کنار رود دانوب بروید. کرانه‌های دانوب ۴۲ کیلومتر طول داشته و امکان قایق‌سواری در آن نیز وجود دارد. در اطراف رودخانه می‌توان دوچرخه اجاره کرد یا به کافه رفت.

اگر قصد بازدید از جاذبه‌های فراوان این شهر را دارید، احتمالاً باید یک «وین کارت» تهیه کنید. قیمت این کارت برای ۲۴، ۴۸ یا ۷۲ ساعت به ترتیب ۱۳.۹۰ یورو، ۲۱.۹۰ یورو و ۲۴.۹۰ یورو است و به شما امکان می‌دهد تا به‌طور نامحدود از حمل‌ونقل عمومی استفاده کرده و با تخفیف از ۲۱۰ موزه، رستوران، فروشگاه و دیگر مکان‌های دیدنی شهر بهره ببرید. می‌توان این کارت‌ها را از مرکز اطلاعات توریست در فرودگاه شهر تهیه کرد.

موزه‌ها و گالری‌ها

وین دارای موزه‌های متنوعی است، اما بسیاری از آن‌ها هزینه‌هایی در حدود ۱۵ یورو به ازای هر نفر از شما دریافت می‌کنند؛ اما راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها وجود دارد. اکثر موزه‌ها قیمت‌های خود را برای دانشجویان و سالمندان کاهش داده و استفاده از «وین کارت» به شما امکان گرفتن تخفیف ۵ تا ۵۰ درصدی را می‌دهد. به‌علاوه می‌توان از بلیت‌های مشترک برای رفتن به موزه‌های متعدد استفاده کرد. این بلیت‌ها باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شوند. برای مثال یک بلیت دسته‌جمعی برای خانه موزیک وین ۵ یورو برای شما تخفیف به همراه دارد.

برخی از موزه‌های شهر به بازدیدکنندگان در روزها و زمان‌های خاصی از سال تخفیف می‌دهند. موزه وین برای افراد زیر ۱۹ سال در تمام سال رایگان است و همه افراد می‌توانند به‌طور مجانی در اولین یک‌شنبه هرماه از اینجا بازدید کنند. به‌علاوه یک برنامه با نام «هنر در بعدازظهر» در این شهر وجود دارد که به‌موجب آن بسیاری از موزه‌ها در برخی از بعدازظهرها تا دیروقت باز مانده و به گردشگران برای ورود تخفیف می‌دهند. برای مثال موزه هنرهای کاربردی در سه‌شنبه‌ها از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب رایگان است. موزه هنر مدرنیست موموک نیز قیمت بلیت‌های خود را در روزهای پنج‌شنبه از ساعت ۶ عصر تا ۹ شب به ۸ یورو کاهش می‌دهد. خانه موسیقی نیز هر روز قیمت بلیت خود را از ساعت ۸ شب تا ۹:۳۰ شب را به نصف کاهش داده و پذیرای گردشگران با مبلغ ۶.۵ یورو است.

جاذبه‌های برتر وین

یکی از بهترین جاذبه‌ها در مرکز وین برج جنوب کلیسای جامع سنت استفان است. این برج ۱۳۷ متر ارتفاع دارد. ورود به داخل کلیسا رایگان است، اما گردشگران باید به‌منظور بالا رفتن از ۳۴۳ پله برج ۴.۵ یورو پرداخت کنند. یک رستوران در نزدیکی این کلیسا وجود دارد که می‌توان به آنجا رفت و از داخل آن به تماشای سنت استفان زیبا نشست.

با کمی دور شدن از مرکز شهر به‌طرف کرانه‌های شمالی رود دانوب رفته و از برج دانوب دیدن کنید. این برج بلندترین سازه اتریش با ارتفاع ۲۵۲ متر است. در بالای برج یک رستوران گردان گران‌قیمت قرار دارد؛ اما یکی از بهترین مناظر رایگان برای تماشای وین از بالا تپه‌های اطراف شهر است. می‌توان برای این کار به کوه‌های لئوپولدزبرگ و کالنبرگ رفت. سفر به این کوه‌ها با اتوبوس از مرکز شهر امکان‌پذیر است.

تفریح و سرگرمی

وین را می‌توان شهر موسیقی نامید، اما بلیت‌های اپرای مشهور آن از ماه‌ها قبل رزرو شده و قیمت آن ۱۵۰ دلار است. بااین‌حال اگر مشکلی با ایستادن در سالن اپرا ندارید، می‌توانید بلیتی ارزان‌تر تهیه کنید. بلیت‌های بخش ایستاده خانه اپرای شهر ۸۰ دقیقه قبل از شروع اجراها و با قیمت ۴ یورو فروخته می‌شوند. این بلیت‌ها در دفتر فروش بلیت در Operngasse موجود هستند. بهتر است تا زودتر به اینجا رفته و خود را آماده ایستادن در صف کنید. به‌علاوه شما تنها می‌توانید یک بلیت تهیه کنید، پس اگر قصد تماشای گروهی دارید، باید همگی در صف انتظار بایستید. خانه‌های اپرا Volksoper و Burgtheater نیز قیمتی مشابه برای تماشاگران ایستاده خود دارند، اما می‌توان بلیت آن‌ها به‌صورت آنلاین نیز تهیه کرد.

یکی دیگر از جاذبه‌های محبوب اما گران‌قیمت شهر وین مدرسه اسپانیایی اسب‌سواری است. بلیت صندلی برای اجراهای اصلی از ۵۰ تا ۲۱۷ یورو قیمت دارد، اما گزینه‌هایی دیگری نیز برای تماشای اسب‌های لیپیت زانر (اسب‌های نوآموز) به چشم می‌خورد. بلیت‌های ایستاده برای اجراهای اصلی نیز قیمتی از ۲۵ تا ۳۷ یورو دارند. به‌علاوه می‌توان اجراهای صبحگاهی اسب‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر را با قیمت ۱۵ یورو تماشا کرد. در ماه‌های تابستان اسب‌ها در وین اجرا ندارند، اما یک اجرای خاص با نام «پیبر» در این فصل از سوی اسب‌های جوان آورده شده به این مدرسه با قیمت ۱۲ تا ۴۵ یورو برگزار می‌شود.

خوراکی‌ها

رستوران‌ها در مرکز شهر وین بسیار شلوغ و گران‌قیمت هستند، اما می‌توان با صرف وعده اصلی غذایی در جاهایی دیگر هزینه‌ها را کاهش داد. بسیاری از رستوران‌ها غذاهای خود را با قیمتی ارزان‌تر ارائه می‌کنند و شما می‌توانید در آنجا دو یا سه غذا را با قیمت زیر ۱۰ یورو سفارش دهید. راه‌های دیگر برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خوراک رفتن به محله‌های دانشجو نشین نظیر نوبائو یا جوزف‌استاد است. به‌علاوه می‌توان به بازار ناشمارکت رفت و از بیش از ۱۲۰ فروشگاه خرید کرد. اگر تمایل دارید تا خودتان آشپزی کنید، می‌توانید از سوپرمارکت‌های مختلف در شهر خریدهای خود را انجام دهید.

نمی‌توان وین را بدون سر زدن به یک کافه سنتی برای سرو قهوه همراه با ساشرتورت ترک کرد. مشهورترین کافه‌ها می‌توانند گران نیز باشند. برخی از کافه‌ها نیز در کنار سرو قهوه کنسرت برگزار می‌کنند. برای مثال کافه شوارزنبرگ، کافه ویمار و کافه پروکل برای میهمانان خود موسیقی زنده می‌نوازند.

سفر به دور و اطراف

برای ورود به شهر وین از فرودگاه تخفیف‌های مختلفی در قطار فرودگاه و خطوط اتوبوس فرودگاه با «وین کارت» وجود دارد؛ اما ارزان‌ترین راه برای رفتن به مرکز شهر استفاده از قطار S-Bahn است. این قطار ۴.۴ یورو قیمت داشته و شما را در ۲۵ دقیقه به مرکز شهر می‌رساند. می‌توان با وین کارت از طریق خطوط مترو، تراموا و اتوبوس به‌طور نامحدود در سراسر شهر سفر کرد. به‌علاوه امکان همراه داشتن یک بچه زیر سن ۱۵ با این کارت نیز وجود دارد.

بسیاری از شرکت‌های مسافرتی اقدام به برگزاری سفرهایی با قایق در مسیر رود دانوب می‌کنند؛ اما اگر قصد سفر به اسلواکی یا مجارستان را دارید، می‌توانید به‌جای گرفتن اتوبوس یا قطار با کشتی در مسیر رود دانوب به این دو کشور سفر کنید. مسیر بین وین تا براتیسلاوا با قایق در حدود یک ساعت و ۱۵ دقیقه به طول انجامیده و ۳۲ یورو قیمت دارد. به‌علاوه فاصله بین وین تا بوداپست نیز ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه با قایق بوده و ۱۰۹ یورو برای شما آب می‌خورد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط